Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igazan valogatos kisgyerekek...

Igazan valogatos kisgyerekek anyukai! Hogyan csinaljatok, hogy a gyerek egyen valami zoldeget, gyumolcsot?

Figyelt kérdés

Mar teljesen tanacstalan vagyok. A ket eves kisfiam alig eszik meg valamit. Minden nap fozok, de mar nem tudok mit kitalalni, hogy egyaltalan hajlando legyen megkostolni, amit ele teszek.

Nehany fogason kivul, hozza sem nyul az etelhez.

Zoldseget egyaltalan nem hajlando enni (kiveve az uborkat) sem naturon, sem purenek, sem rantva, sem hussal egyutt sutve...gyumolcsot sem, nagyon ritkan egy kis bolti almapuret. Kertes ovezetben elunk, kaptuk egesz nyaron a szomszedoktol a finomabbnal finomabb gyumolcsoket, zoldsegeket frissen a kertbol, meg sem kostolja. Egyedul a banant ette, de az sem megy mar, gondolom megunta.

Olyan alap eteleket nem eszik meg, amiket en gyerekkent imadtam. Semmi felvagottat, majkremet (hazi vagy boli), krumplipure, rakott zoldseget, fozeleket, sutemenyeket (csak a browniet eszi meg) semmit olyat, amiben gyumolcs vagy krem van. Tejtermeket sem hajlando enni, inni, egyedul a tapszert fogadja el. Meg a turo rudit, kremturot sem eszi.

Levesekbol egyedul a huslevest eszi, de abbol is inkabb a tesztat es a hust, esetleg repat.

Konkretan ha nem teszta, hus, rizs, sultkrumpli van, nem nyul az etelhez. Teljesen kivagyok mar az etkezesek miatt.

Jo husban van egyebkent, mert ahogy irtam, hust es tapszert szepen eszik, de ha nem a fogara valo nehany etelbol teszek az asztalra, egesz nap ehen van, kepes ugy elaludni, kepes ellenni a reggeli es esti tapszeren...persze ejjel felkel, mert ehes gondolom, akkor ismet tapszert kap. De hat mit adjak olyankor? Nem alszik vissza.

A vedonotol kaptunk telefonszamot etkezesi tanacsadoba, de az a baj, hogy tudom, hogy mit hogy kellene adni, es igyekszem is megfogadni, de nem ilyen egyszeru. Hiaba vagyok kovetkezetes, hiaba tartom en be a tanacsokat, ha meg csak hajlandosag sincs benne, hogy megkostolja.

Ketszer van fott kaja egy nap, mert ha ebedre nem eszik, fozok vacsorara mast, hatha megeszi, es akor fott kajat is eszik.

Delelotti setak alkalmaval elmajszol egy fel kiflit, de otthon hozza sem nyulna. Probaltam mar hogy seta alatt nem adtam neki semmit, azzal sem voltunk elorebb, ugyanugy nem evett ebedet, ha nem akart...

Kerdesem leginkabb az lenne, hogy a zoldsegeket a fentiek fuggvenyeben hogyan tudnam megis megszerettetni vele? Az edessegek miatt nem bankodom, hogy nem szereti, csak furcsa, de a zoldsegek, gyumolcsok es tejtermekek (joghurt, sajt, tej) jo lenne ha enne. Igy a tapszert sem tudjuk elhagyni meg...mert legalabb abban van vitamin.

Pici koratol fozok neki, persze uvegeset is kapott, pici koratol nagyon valogatos, de ennyire nem volt az.


2014. nov. 4. 20:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Krémleves,fiam imádja bármilyen krémlevest megeszik pedig hidd el amúgy hozzá nem nyúlna a savanyú uborkán kívül semmihez.
2014. nov. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!