Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom csak akkor akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom csak akkor akar elvenni, ha majd jön a baba?

Figyelt kérdés

Párszor szóba került ez a téma (nem én erőltetem, ő hozta fel többnyire) és megbeszéltük, hogy a későbbiekben szeretnénk gyerek(ek)et. Ő ezt valahogy úgy adja elő, hogy akkor majd elvesz, ha jön a gyerek, mert náluk, az ő falujukban ez így szokás. Merthogy a rokonságban is ez a szokás, hogy előbb legyen terhes a nő, aztán a terhesség alatt gyorsan megcsapják a lagzit, vagy néha a keresztelővel egybekötve, ha már megvan a pici.

Nekem ez furcsa. Mintha önmagamért nem is akarna elvenni, csak akkor, ha már szülök neki gyereket, mintha 2 ember kapcsolata nem is lenne elég komoly egy gyerek nélkül.

Nyugodtan írja meg bárki, ha nem ért velem egyet, de szerintem ez így nem fair!

Mi van akkor, ha valami miatt nem lesz gyerekünk?

(Én szeretnék, de sose lehet tudni.)

Akkor nem is kéri meg a kezem soha?

Igaz, hogy még csak 1 éve vagyunk együtt, most készülünk összeköltözni, viszont egyikünk sem olyan fiatal már, a húszas éveink vége felé járunk. Szerintem ilyen esetben már nem kellene annyit időzni az esküvővel.



2014. márc. 30. 16:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Ezt neked kell eldontened. Amúgy ilyet meg nem hallottam, faluhelywn pont hogy "szegyen" ha várandós a menyasszony.
2014. márc. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ezek szerint náluk pont hogy nem szégyen. :)


Nincs is ezzel semmi bajom, akinek pont úgy jön össze, hogy akkor házasodnak, mikor már úton van a baba. Egészségükre.


De azért nem tartom egészségesnek, hogy a gyerekcsináláshoz kössük a lánykérést. :(

2014. márc. 30. 16:31
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ideje nem osszekoltozni, hanem leepiteni ezt a kapcsolatot.

Esetleg, ha tenyleg nem csak a "amig nincs gyerek, nincs igazi elkotelezetseg sem" dolog miatt gondolja igy, akkor mond meg neki, hogy a ti falutokban maskeppen szokas, es szeretned, ha a ti szokasotok lenne.

De ha elzarkozik a dologtol, akkor en gyanakodnek.

2014. márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazan szeret teged,akkor felesegul vesz ha terhes vagy ha nem!ez tenyleg fura!en eddig ugy tudtam hogy a faluban ...rossz szemmel nezik ha hamarabb jon a baba..mint az eskuvo..
2014. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem költöznék össze vele. Ha neki fontosabb a gyerek, mint a párja, akkor később is csak a gyerek lesz fontos.

Ilyen szokásról még nem is hallottam.

2014. márc. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

1 év után, együttélés nélkül még minek gondolkodsz az esküvőn? Nem is ismered! Majd 2-3 év múlva térjetek vissza a témára.


Egyébként a fiúd kifogása tényleg hülyeség, ez inkább az a típusú ember, aki akkor SEM fog elvenni, de addig legalább lenyugtat ezzel a dumával.

2014. márc. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Allitsd fel a sorrendet Te is!

Osszebutorozas, eljegyzes, hazassag, gyerek, keresztelo...

Nem vagyok hazassag parti, de ilyen szar dumaval tuti nem allitana fal melle egy pasi se!

2014. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

Szóval, a kedves párod megszabja azt, hogy te mely feltételekkel vagy jó neki? Milyen jogon zsarol téged a gyerekkel? Te is mondhatnád, hogy csak akkor fekszel le vele, ha vörösre festeti a haját.


Nos, erre vagy te is ugyanezt teszed, vagy pedig kirúgod a pasidat. De egyet SOHA nem teszel, ha van benned egy kicsi józan ész és szív: nem szülsz ÍGY gyereket! Egy gyerek élete nem játékszer.


Megszülöd, aztán mi lesz a következő pitiztetés? Akkor vesz el, ha másikat is szülsz?


Ha szeret, elvesz. Ha szeret és szereted, és akarsz gyereket, akkor lesz. ha nem vezse le, akkor nem lesz gyerek. Pont. Állj a sarkadra!

2014. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Én még ilyent életembe nem hallottam. Pont az a szégyen aki terhesen házasodik vagy régen zabi gyerek volt. Ilyen hagyomány aztán biztos,hogy nincs.
2014. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Csak egy éve jártok és a húszas évek vége felé jártok kb azt jelenti 26 max 27 évesek vagytok.

Hova sietnél, én sem vennék el senkit ennyi idő után akár mennyit nyaggatna.

2014. márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!