Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyéves kisfiam nem hajlandó...

Egyéves kisfiam nem hajlandó ülni a székében etetés közben. Meddig lesz ez még így?

Figyelt kérdés
Az elején nem volt semmi gond, szépen tudtam etetni, aztán elpattant nála valami, és ordít, ha leültetem a székébe. Ez így megy már két hónapja. A földön egy szőnyegre ülve eszik, vagy a kisasztalára teszem az ételt, de így majdnem minden falat után elsétál, majd jön a következőért. Így persze hosszadalmas az egész, totál kihűl az étele a felére. Nem tudom, mit csináljak, azt sem, hogy mi váltotta ki nála ezt a székundort. (A kanállal is így vagyunk, ugyanabban az időben kezdődött a kanálundor is, ezért villával vagy kézzel kapja a falatokat.) Tudtok valamit tanácsolni, vagy várjak türelemmel?
2014. nov. 22. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is egy éves fiam van. Nálunk az segít, hogy mi mindannyian együtt eszünk. Meg van a fix helye a körben, és leül velünk együtt enni, beszélgetünk, szemezgetünk. Amíg csak ő eszik, unja és minden más érdekli. Ti szoktatok együtt enni? Tudom, amíg etetni kell, nem akkora buli, de én egy kanállal neki adok, aztán egyet én eszem. Így leköti a figyelmét a család, az események, és nem akar elmenni. A vége felé már türelmetlen, de tanulja, hogy akkor megyünk el, ha mindenki végzett.

A másik nagyon fontos dolog nálunk a rendszeresség. Napi 5 étkezés, 3 nagyobb, 2 kisebb, és azonos időben van. Pontosan tudja, mikor-mi következik, kb. mire számíthat és egyre kevesebb az ellenállás, valahogy szereti a kiszámíthatóságot. Sokféle étellel kínálom, sokféle ízt próbálunk, és mindig adok valamit a kezébe is, amin rágódhat, pl. kiflit a főzelék mellé, fasírtot, vagy a végén egy kekszet. Így a kezét is leköti.

2014. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem, egyáltalán nem megy az etetés akkor sem, ha többen vagyunk. Amint letenném, üvölt. Sőt üvölt az ölemben is, képtelen vagyok így etetni. Egyébként az esetek zömében egyedül vagyok vele, együtt eszünk. Azt is próbáltam már, hogy leültem enni, jött és kért, gondoltam na akkor most csüccs fel, na persze... Adhatok kanalat, kenyeret, bármit a kezébe, akár egy zörgő-villogó nagyon érdekes lánctalpas ruszki tankot is adhatnék a kezébe, eldobná, és ordítana. :(
2014. nov. 22. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a székkel van gond? Ilyesmit próbáltatok már?

[link]

2014. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam kétféle etetőszéket, felnőtt széket, kisszéket, sámlit, pelenkázót, szekrényt, asztal tetejét és hordozót is (beleszámítva az ölemet is), de nem megy, teljesen tanácstalan vagyok.
2014. nov. 22. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Hisztizik, te meg bedőlsz neki. :) Én biztos nem venném ki a székből, akkor ordít, de nem engedném, hogy máshol egyen, aztán majd arra szokik rá, hogy úgyis rohangálsz utána a kajával.
2014. nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hat az utolso valaszat megneznem eloben hogy gondolja....orditas kozben hogy enne?

A valaszokra en is kivancsi lennek az enyem is igy eszik....

2014. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Napokon át megtettem, hogy a "hisztijekor" nem kapott enni, csak itattam. Következő étkezésnél ugyanígy volt. Három étkezést hagytunk ki (napokon át), reggelit és vacsorát evett csak (üvegből). Üvöltő gyereket valóban nem lehet etetni, folyik ki a szájából a kaja illetve letüdőzi. Nem rohangálok utána az étellel, ő jön oda minden falatért. Azért vagyok tanácstalan, mert a két nagyobbal ilyen gondom sosem volt.
2014. nov. 22. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!