Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek vannak ilyen abszurd...

Nektek vannak ilyen abszurd félelmeitek?

Figyelt kérdés
Én rettegek attól, hogy nem fog megtanulni a fiunk kanállal, villával enni, pohárból inni és nem lesz szobatiszta. Nem tudom, hogy miért félek ezektől, és miért pont ezektől. Egészséges, egy éves múlt, amit tudnia kell, azt tudja. Kanállal pl ügyesen eszik, ha etetjük, próbálkozik maga is, de még persze nem megy neki. Nem félek és féltem mástól sohasem. A terhessegem alatt sem, és azóta sem. Nem félek pl attól, hogy nem tanul meg beszélni, vagy nem féltem, hogy nem tanul meg járni, egyedül az evés, ivás, szobatisztaság a mumus. De nem tudom az okát. Arra viszont emlékszem, hogy a húgomnál is féltem, hogy nem lesz szobatiszta. Anyukám tök nyugodtan csinálta, én meg mindig mondtam neki, hogy mi lesz, ha örökre pelusos marad a húgom (7 év van közöttünk).
2014. dec. 28. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Ezek teljesen alaptalan félelmek. Felesleges agyalni rajtuk. Minden gyerek megtanul enni,inni és wc-t használni.
2014. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mikor a kisfiam még pici volt, el nem tudtam képzelni, hogy ő egyszer a saját lábán fog közlekedni. Aztán most már az a furcsa, hogy volt olyan időszak, amikor még nem járt. Amíg nem beszélt addig elképzelhetetlen volt, hogy egyszer majd "párbeszédet" folytatunk bármiről is. Most rácsodálkozom a fél évvel ezelőtti videófelvételekre, mert ott még csak "üvöltéssel" kommunikált. Most az az elképzelhetetlen, hogy valamikor nem fog pelust hordani.


Szerintem nálad is idővel ez a "félelem" el fog múlni, ahogy ügyesedik, és csak nevetni, meg csodálkozni fogsz a dolgon:)

2014. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Nincs ilyen félelmem.


Nem minden gyerek lesz idejében szobatiszta, ami a 4. szülinapig ha kialakul, még eg.ügyi problémát nem jelent, de a többség addigra szobatiszta lesz.

Oviban, kiscsopiban tanulnak villával, kanállal enni, tehát kb 3 évesen, erről is elmondható, h a többség megtanulja, de mindig vannak kivételek, akik nem.


Ezer oka lehet, hogy miért nem tanulja meg némelyik gyermek. Lehet szervi rendellenesség a mögöttes ok, illetve pszichés; tehát úgy, mint pl fogyaték: amputáció; vagy pl érzelmi-akarati fogyaték, az autizmus spektrum zavar súlyosabb foka, stb.


Tudatalatti feltáró módszerekkel kiderülhet, miért aggódsz emiatt ennyire, ugyanis esélyesen csak rajtad múlik aggodalmad, nem a gyermekeden, bár rövid leírásodból nem vehető biztosra, h gyereked valamely jellemzője oka lehet-e aggodalmadnak.


Lehet,h a pici korodban veled történt ilyen téren malőr. Egy kineziológus segítségével utána tudsz járni, ha feltárja tudat alá fojtott kellemetlen emlékeidet, illetve amennyire lesz idő, és fel is oldja azokat neked. Többségében gyerekkorban fojtunk tudat alá kellemetlen eseményeket, így tudatosan addig nem emlékszünk azokra, amíg valamilyen kulcs inger elő nem hozza, ez lehet álomban, de ébren is. Bizonyos tudatos eljárások, mint pl a kineziológia, célzottan, tudatosan hatnak a feltárásukra. Amint fel van tárva egy ilyen esemény és utána fel van oldva, onnantól nem okozza a vonatkozó tünetet úgy, mint pl aggódás valami miatt, vagy szervi tünet, stb, tehát utóbbiak elmúlnak.

2014. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs bennem ilyen félelem, de érdekes amit írsz, mert csak attól félsz, amit részben/teljesen neked kell megtanítani a gyerekednek, és ha nem sikerül akkor te is "felsülsz" mert neveletlenül eszik, vagy bepisil. Szerintem önbizalomhiány az alapja, nem bízol benne, hogy szülőként sikeres leszel, ezen próbálj meg dolgozni magaddal.
2014. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!