Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom (4,5 éves) állandóan...

Kislányom (4,5 éves) állandóan valami mesehős, vagy kutyus akar lenni, óriási hisztiket levág, ha valaki a nevén szólítja. Másnak is csinál ilyet kisgyereke?

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 07:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kell bavatkozni. Türelem, tudom, nagyon nehéz, de a szerepljáték a fejlődés része. Én már lefutottam a köröket, tapasztalatból írok. A szakvélemény, amit én is elfogadtam végül, hogy ez nem kóros. Az enyém 5 éves kora óta csinálja, most 7 és csökkent, illetve már néha nem ő a ló, hanem a húga :) hurrá. Ő most már lovas. EGy képzett gyógytornázs és a igen jó óvó nő valamint egy terapeuta + 1 kineziológuson, + a nagyon kíváló gyermekorvosunkon vagyok túl, az alapján mondom amit mondok: az én lányom hamar elindult, és bár mászott is előtte, tehát a mozgásfejlődése rendben van, mégis az lehet, hogy keveset mászott és a szervezete kompenzál. a mászás a két agyféltekét hangolja össze, és az ő agya azt a jelzést adja, hogy neki még kell a hangolódás, emiatt mászik. Ez amolyan öngyógyítás. Rzen kívül a mesehősök szerepét átvenni normális dolog gyermek korban. Mi már nem voltunk gyerekek, mégis úgy jártunk, mint a Depcehe Mode-osok, vagy Madonna, vagy az Első Emelet. Az a mi korunkban nem volt kóros?? A szakember szerint akkor van gond, ha a folyamat megkered, és mondjuk hosszabb ideig (mondjuk egy év múlva) sincs változás. Vagyis nem alakul a szerepljáték, nem mutat fejlődést. Én nem vittem sehova a lányomat, mert nem akaratam törést neki, és én jól döntöttem. Még most is szívesen trappol 4 kéz láb, de már sokkal kevesebbszer. A legnehezebb az volt, hogy ne szólja rá. Egy időben nem nézhetett lovas mesét, de attól csak rosszabb lett. Aztán beirattam lovagolni és most jó :)
2015. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Más dolog ragaszkodni a szerepjátékhoz vagy annak egy fajtájához és más dolog kiborulni, ha nem Pejkónak szólít a doktor néni, hanem Rozinak. A kamaszos vagy kiskamaszos együttesmajmolós korszak teljesen más téma... Énszerintem nem árt az elővigyázatosság, a körültekintés mindig jobb, mint homokba dugni a fejünket. Anyuka érzi, hogy valami nem kerek, és nagyon jól teszi, hogy foglalkozik vele! Meg sem teheti, hogy ne foglalkozzon, ha már kimondták az autisztikus és szorongásos tüneteket. Nagy felelőtlenség lenne.
2015. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%
nem azt mondtam, hogy ne foglalkozzon vele, de egy vidéki kisvárosi nevtan véleménye alapján azért nem kezelném a lányomat szorongásosnak. Én is foglalkozatm a dologgal, rengeteg energiámat és időmet vette el, én nem bántam meg, hogy nem vittem orvoshoz és nem kényszerítettem arra, hogy prichológussal ossza meg a gondolatait. Ez az én véleményem, de nem vagyunk egyformák, nyilván nem csak az egyik, vagy a másik anyuka válasza alapján fog eljárni az Anyuka.
2015. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A kisvárosban ugyanolyan eséllyel kerül pont egy jó szakemberhez a nevtanban, mint a nagyvárosban. És nem csak ott jártak, hanem a Vadaskertben is. A kérdező nem vitatja a szakvélemyént és arról sem ír, hogy magától javult volna a helyzet.


Senkit nem lehet pisztollyal vagy fenyegetéssel kényszeríteni rá, hogy egy pszichológussal megossza a gondolatait, a bizalom vagy kialakul, vagy nem. De a lehetőséget megadni csak nem bűn. Próbál az ember a saját gyerekének segíteni, nem? Ismerek olyat, aki inkább felállítja kis házi diagnóziát, legyint egy jó nagyot és ezzel el is intézte. Nem hinném, hogy ez a legjobb a gyereknek. Vagy akár a szülőnek. Jó tudni azt is, hogy először csak a szülő beszélget a pszichológussal, nem egy sose látott idegenhez viszed a gyerekedet, hanem van egy kialakult véleményed az illetőről, mielőtt kis túlzással a kezébe teszed a gyerek lelkét.


Egyébként a pszichológus nem orvos.


Nagyon csodálkozom rajta és nem tudom elképzelni az okát, hogy a nevtanban sem meg a Vadaskertben sem nyújtottak semmiféle segítséget. Nekem ez nagyon furcsa.

2015. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban nekem is voltak autisztikus tüneteim, nos, vannak tényezők, melyek bármelyik véglete jellemző, az jellegzetesen autisztikus tünet.


Érdemes mielőtt dűlőre jutni a problémával, megfelelő szakembert találni. Én önterápia gyanánt saját magamat kompenzáltam a gyerekkori autisztikus tüneteimből úgy, hogy fogalmam se volt a harmincas éveimig, h autisztikus tüneteim voltak. Utólag döbbentem rá. Tehát sose voltam páciens pszichológusnál sem, pszichiáternél sem.


Azonban mivel pedagógus vagyok, javaslom addig kutatni megfelelő szakember iránt, amíg nem akadsz rá.


Óvodás korban a legjellemzőbb az átlagos ,egészséges gyermekekre (részben a többi óvodásra is) a szerepjátékozás. Persze nem mindegy, hogy túlzásba viszi-e a gyermek, már tevékenység, érzelmi megélés stb rovására-e?


Aki autisztikus tünetekkel rendelkezik, az tehát bizonyos tünetek esetén bármelyik végletet produkálhatja. Az említett túlzásba vitt szerepjátékozás akár idősebb korban is előfordulhat, legfeljebb intenzívebben szűri érzelemkimutatását, megnyilvánulását egy felnőtt asperger szindrómás (enyhébb fokban autista személy). Pl ha nem lát senki, imádok egyedül szerepjátékozni. :)) Akár a színművészek. Ilyenkor is önmagam adom és mindig, hiszen ilyenkor ez egy játék, önkifejezésnek része.

Ami érdekes számomra, hogy óvodás koromban, amikor viszont egészséges életkori sajátosság a szerepjátékozás, NEM tettem! Sőt, pontosan emlékszem, hogy ha kért erre óvónéni, vagy ha 10 évvel idősebb tesóimat láttam szerepjátékozni, kifejezetten zavarba jöttem! 30 X évesen meg elkezdtem bepótolni, ami kimaradt, és titokban egyedül szerepjátékozom, illetve nem olyan titkos ez, csak nem reklámozom élőben. :))) (NEM számítógépen teszem, hanem anélkül, átélem az állatvilágot, növényvilágot példának okáért, és aszerint táncolok, stb, beszélek egyedül olykor. Egyedül tehát.)


KONKRÉT TANÁCSOM SZÁMODRA, kedves kérdező:

Nem tudom, írta-e már más, szülőként is képes vagy valamilyen szinten ráérezni, laikusként is, hogy ha szorong a gyermeked, mitől szorong - ez legkönnyebben kb 2-8 éves kor között a legegyszerűbb: a gyermek rajzai, és hogy mit játszik, árulkodó. A NevTan-ban is ,gondolom, játszottak a gyermekeddel, pontosan ezért. Semmi konkrétat nem mondtak, mit figyeltek meg az ő játékából??


Ha rajzol, kérdezd meg, mit és miért rajzol! Jó, ha gyűjtöd a rajzait, dátumozva, megjegyzésekkel ellátva. Ha jó szakemberre akadsz, abból is sok hasznos infót tud leolvasni.

2015. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. A Nev.Tanácsadóban nincs rá lehetőség, hogy segítséget adjanak, ott annyit tudnak tenni, hogy egy félévben kb. 3x elmegyünk 3/4 órára, ahol kicsit játszik a kislányom és közben figyeli a pszichológus. Ott javasolták a Családsegítő Kp-ot, ahol már korábban voltam, de ott a pszichológus erre a tünetekre azt mondta, hogy "legyek határozottabb". A Vadaskertben pedig azt a véleményt kaptuk, hogy érintett mind a 3 területen (ami az autizmusra jellemző), de vannak ellenpéldák,így nem mondható ki egyértelműen. Ilyen irányú fejlesztést így nem is javasoltak. A tsmt-tornára magunktól vittük/visszük. Úgy érzékelem, hogy állami keretek között segítséget nem fogunk kapni. Az óvónő szerint is probléma van, de fejlesztési lehetőséget ő sem tud, ha nincs diagnózis. Kicsit el vagyok keseredve, mert itt a városban szinte semmi lehetőséget nem látok, Bp-re természetesen vinném, de teljes idős állás mellett nehéz, és sajnos az anyagiak miatt is. Próbálok most utánajárni, mit tudok én tenni, pl. énkönyv használata. És valószínűleg egy jó magánpszichológushoz kell elvinnem, hogy segítsem a szorongásának oldásában.
2015. jan. 6. 12:14
 17/18 anonim ***** válasza:
Értelek és írtad is ezeket itt már korábban. Én alapvetően arra gondoltam, hogy te magad próbáltad-e már megfigyelni játékát, rajzait? Egy pszichológus bár jobban ért ehhez, de ő csak percekre, órákra látja őt, te meg a születése óta... és az anyukája vagy, sok-sok benyomásod van a gyerekedről. Mindezek függvényében van esélyed kihámoznod abból, ahogy játszik, amivel játszik, meg a rajzaiból, hogy milyen szorongásai, vagy akár pozitív élményei lehetnek. Nos? :)
2015. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem tudjátok mi a baja a gyerekeiteknek ? Hát meg mondom én drágáim . Kérlekszépen az , hogy totál elkényesztetitek őket gondolom folyamatosan a tévét a tabletet meg a telefont bambultatjátok vele minden szirt szar lomot megvesztek nekik ami épp divat , holott gondoljatok bele a ti időtőkben volt egy mese könyv , vagy egy rongy baba ..vagy épp ha jó idő volt kint jatszottak veletek . szerinted kipattant belőled az a gyerek és már rögtön mást sem tud csinálni mint hisztizni ? Hát nem egyértelmű? Anyukám ez a te hibád , és megnyugtatlak (ezt nem csak neked mondom hanem akinek hasonlo a gyereke ) hogy ez később még brutálisabb lesz . Nekem is van gyerekem és én arra törekszem hogy mindene meglegyen amire szüksége van de nem ilyen módszerekkel mint ahogyan a mai világban szokták ..és próbálom úgy felnevelni ahogy engem is felneveltek a szüleim . Az én gyerekem is 5 éves és eszem ágába nincs órákat hagyni a mesecsatorna előtt . Igen azt gondolom hogy te vagy ebben a legnagyobb hibás ..de melletted még azok a szülők is hibásak akik ugyanigy nevelik a gyereküket mint ahogy a legtöbben és a gáz akkor van ha egy óvodába járnak a tieiddel . A gyerekek eltanulják egymástól ha neked is van nelem is kell stb...hova fajul ez a vilag istenem hát én nem tudom...ha valakit épp megsértettem a kommentel szivem rajta de hölgyeim ez a nagy igazság!
2018. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!