Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csinál MAGÁTÓL olyat egy...

Csinál MAGÁTÓL olyat egy gyerek, ha nem kap meg valamit a boltban, üvölt, és leül a földre, és csapkod? Vagy a szülő a hibás?

Figyelt kérdés

Nagycsoportos óvodás korú kislány gyermek.


Valamit nem vett meg neki az anyja, leült a földre, bömbölt, ordított, sikított, és csapkodott.


Kicsit kiábrándító volt nekem! :(

Nem tudom mit csináltam volna!


Ilyet csinál magától egy gyerek, vagy valamit már elrontott a szülő korábban?



2015. jan. 3. 19:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet CSAK magától csinál egy gyerek, senki nem erre tanítja a gyerekét... Vagy gyereked? mekkora?
2015. jan. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Kozvetve "tanitja" erre. A gyerekek mindig a szulo viselkedesere reagalnak, ezert soha nem bennuk van a hiba hanem a szuloben.


Persze ezzel rossz szembenezni, ezert az ilyen szulok boszen nyomogatjak a lepontozast.

2015. jan. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Figyelj, az én gyerekem se verte magát soha a földhöz a boltban (se), de más módon igenis hisztizik még ma is, főleg ha frusztrált, és a pszichológusok egybehangzó véleménye szerint ez nemhogy normális, hanem szükséges. Mivel azonban ez mindenkinek ciki, mi több, idegtépő, nem nehéz elgondolni, hogy minden szülő szeretné erről mihamarabb leszoktatni a gyerekét. Csahogy a gyerekek nem egyformák, mindenki más temperamentummal születik, ha szülnék még négyet-ötöt, biztos beszaladna közte egy-két földön fetrengős fajta is. Úgyhogy akinek nem hisztis a gyereke, ne gondolja, hogy ez feltétlenül az ő érdeme... vagy hogy a következő sem fogja a földet megnyitni alatta a közértben... :) Hasonló igaz még jópár dologra, miért az anyukák legszívesebben egymás vérét folyatnák itt a gyakorin, például verekedős gyerek kérdése. (Mielőtt levonnád, kedves valahányas, a következtetést, elmondom neked, hogy nem verekszik a gyerekem, de ez nem kizárólag azért van, mert én egy ordas nagy bezzeganya vagyok, aki fel van rá jogosítva, hogy beszólogathat bárkinek, mert mindenkinél jobban tudja, hanem főleg mert nem verekedős a természete...)
2015. jan. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Dackorszak.

Nekem is van egy jó sztorim.

3 éves múlt a lányom, mikor elvittem fagyizni.

Eszegettük a fagyit, mire felfedezett ,gy szív alakú kavicsot a betonban.

Nézegette, mutogatta, piszkálta. Aztán bekattant.

Így képzelt el a párbeszédet:

Anya, vedd ki nekem!

Nem tudom kivenni, bele van ragadva.

De vedd ki!

Kicsim, nem lehet kivenni!

(ekkor kb 100decibellen robbant a bomba)

DE NEKEM KELL! VEDD KI! AKAROM! ANYA, SZEDD KI KELL NEKEM! AZ AZ ÉN SZÍVECSKÉM! ENYÉM!!!

Aztán sikoltozni kezdett. Azelőtt se azóta se csinált akkora botrányt.

2015. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

14-es, ez nagyon jó sztori, tipikusan amitől lefagynék :)


(Nem bántásból, én ilyenkor óvszerreklámnak nevezem magamban a gyerekemet... Volt egyszer egy ilyen óvszerreklám a neten, percekig mutatták, ahogy egy kislány végighisztériázza a bevásáslóközpontot, majd kiírták: USE CONDOMS... :))) Bocsi tényleg csak vicc, nem piszkálás, a saját lányomról szokott ez eszembe jutni :))

2015. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ó Igen, nekem is ez jutott eszembe! :)

Múlt héten volt egy másik kiborulás, hogy kapcsoljam le a napot, mert nagyon süt. Vagy, 50kmre voltunk otthonról, mikor eszébe jutott, hogy biciklizni akar, szóval menjünk érte haza.

De ezek eltörpülnek a kavicsos balhé mellett. :)

2015. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Basszus nem igaz hogy nem kapcsolod le a napot!!! :D:D:D Milyen érdekes, a gyerekek szinte mindenhatónak gondolják anyát meg apát...
2015. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
0%
A szülő a hibás. El van kényeztetve. Neveléstol függ.
2017. okt. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%
Sztem gyerek függő... Bátyám is ilyen volt édesanyám állítása szerint Ennyi idősen, Kisfiam másfél éves, de az utcán gondol egyet valami nem tetszik vagy nem tudja magát kellőképp kifejezni hasra vágja magát a betonon. (Boltba mégilyen nem volt.) Kb fél perc múlva szólok neki keljen fel. Mintha mi sem történt volna megyünk tovább. Az, hogy ilyenkor kik néznek meg pont lesz*arom.
2017. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%

Nevelés, temperamentum, életkor. Ez mind közrejátszik. Viszont ez az egész sokkal bonyolultabb annál, mint hogy

hisztis gyerek = szar szülő

nem hisztis = szuper szülő


Sajnos nem egy olyan gyereket ismerek, amelyik nem hisztizik, mert megszokta, hogy az ő igénye, kívánsága az utolsó a sorban. Anya-apa minden földi jóval elhalmozza magát és egymást, a gyerek meg várja ki a sorát. Nem, ő tényleg nem fog hisztizni, mert minek, aztán pár év múlva nézzük majd meg az önértékelését.


Meg olyan is van, amikor anya-apa a "hagyd magad, előbb szabadulsz" elv mentén aszondja: vegyük meg, ez most nem az a helyzet, amikor le kéne állnunk gyereket nevelni (mert bizony van az a helyzet).


Meg olyan is van, hogy anya-apa próbálná következetesen nevelni gyereket, (de legalább az egyik), viszont van esetleg a gyerek környezetében egy-két ellentmondást nem tűrő, erős akaratú rokon, aki olykor belerondít a következetességbe. Ilyenkor mi a helyes? Ha leállsz az adott felnőttel vitatkozni a gyerek előtt, hogy ezt most ne így? Vagy hagyd, hogy csinálja a hülyeségét, te meg majd viseled a következményeit?


Szóval ez az egész nem olyan fekete és fehér, mint ahogy azt itt néhányan hinni szeretnék...

2019. márc. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!