Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek nagyszülő temetésér...

Elvinnétek nagyszülő temetésére 5 és 2 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Szoros volt a kapcsolat.

Ha nem, hogyan lehet megoldani, kire lehet hagyni? Bárki, akire rá hagyhatnám ott lesz a temetésen.

Van valakinek konkrét tapasztalata?


2015. jan. 5. 01:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én 4 évesen voltam nagyanyám temetésén. Nyitott koporsós temetés volt. Gondolhatjátok mit láttam. Borzasztó volt. Rémálmaim voltak utána sokáig.

Nem vinném őket.

2015. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én nem vinném és nem is vittem őket.

Legyenek bármilyen jól nevelt gyerekek, egy két éves nem fog csöndben, órákat ülni és illedelmesen végighallgatni a gyászbeszédeket stb. A síró, zokogó emberek látványa pedig jobban megviselheti, mint a nagyszülő elvesztése. Sem a hely, sem az idő nem alkalmas, hogy a gyerekben felmerülő kérdéseket akkor és ott megválaszoljuk.

Az én fiam nem értette még akkor a temető fogalmát, egy nagy parknak, játszótérnek hiszi, ahol vannak kövek.

A nyitott koporsós temetés is elég trauma, nekem felnőttként is az volt. Ha pedig hamvasztás, nem fogja érteni, hogy hol is van a nagyszülő, miért égették el, stb.

Próbálj meg bébiszittert szerezni, vagy szomszédot, valaki, aki vigyáz rájuk.

2015. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már a rengeteg zokogó ember látványa, a sok fekete ruha is nagyon kétségbeejtő egy ilyen kicsi gyereknek, nemhogy látni, hogy a földbe teszik a testet. Más beszélni meg tudni róla és más látni. Én nem vinném el őket.

Fogadd részévétem.

2015. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném őket,ez sztem évegekre kiható lelki trauma is lehet...tapasztalat!!
2015. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekünk most volt ilyen 3 és fél évesen. Én úgy oldottam meg, hogy azt mondtuk, hogy a Papa a mennyországba ment és ő lett a legfényesebb csillag az égen. A temetésről azt mondtuk, hogy állítanak a Papának egy síremléket, oda visszünk mindig gyertyát, meg virágot, így emlékezünk rá, és a temetés azért van, hogy akkor mindenki eljön, aki ismerte és hoz virágot. Aznap mi kimentünk a temetésre, a lányom Anyukámmal jött, így mindketten ott tudtak lenni, de egész végig a temető egy messzi részén sétáltak, így nem látott belőle semmit, de mégis ott volt. Mikor betemették, és telerakták koszorúkkal, virágokkal, akkor jöttek oda. Megértette, hogy ez egy emlékhely, rakott rá ő is virágot, de a koporsó, a gödör, a temetés látványától meg lett kímélve, de közben mégis ott volt ő is és más rokonnak sem kellett emiatt otthon maradnia, hogy őrá vigyázzon. Szerintem ez jó megoldás, bár az enyém nagyon kis értelmes, minden érdekli és mindenről kérdez, könnyen megértette, és nem is az a futkosós, kiabálos, szépen elsétálgattak. Bár ez nyáron volt...
2015. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok kedves kommentet és véleményeket!

Kedves 15-ös, nagyon tetszik, amit írtál, mi is ezirányba beszélgettünk eddig, így nagyon sokat tudok belőle hasznosítani!

2015. jan. 7. 14:55
 17/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz, nem értem ki az aki lepontozgat. Véleményekre voltam kíváncsi és azt kaptam, nekem mind informatív volt.
2015. jan. 7. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!