Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Stoppolnátok a 6 évesetekkel...

Stoppolnátok a 6 évesetekkel kettesben Európában?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 01:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Tenerifén a Loro Parkban is vannak, nem csak Antibesban.

Az ötlet maga nem rossz :) fapados Pozsonyból vagy Bécsből? Akkor csak odáig kéne stoppolni.

2015. jan. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
63%

Még akár jól is elsülhetne,.... ha egy amerikai családi film szereplői lennétek. A szülő, aki teljesíti gyermeke titkos vágyát. Kalandos utazás, egy nagydumás 6 éves, delfinek, tuti siker. De sajna nem vagytok Olsen-testvérek, akik sutyiban lelépnek a nagyihoz.

Mindezt átültetni a valóságba, elég meredek. Én nem merném bevállalni. Felnőttként sem.

2015. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni, mint a 12-es, hogy ilyennek csak egy filmben lenne jó vége. A valóságban szinte kizárt. És még nem is kell, hogy egy pszichopata vegyen fel Titeket, elég abba belegondolni, hogy viszonylag kicsi az esélye, hogy már rögtön Magyarországon lestoppoltok valakit, aki épp a Dél-Franciaországi Marineland-be megy, tehát, ki tudja hány kocsiba kéne átülnötök, közte mennyi időt az országúton tölteni, napokig tartani amíg odaérnétek (és még a visszaút is hasonló) egy pici gyerekkel, hol aludna, hol és mit enne, hol tisztálkodna, lehet rossz idő még nyáron is, megbetegedhet, stb. stb. stb. Ezekbe belegondoltál? Ez nem egy film, hanem az élet, és Te egy pici gyerek felelős szülője vagy vagy mi.
2015. jan. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

11-es: igen, de Tenerifére még kevésbé tudnánk eljutni.

Pozsonyból nem indul közvetlen járat, úgyhogy akkor már Budapestről is mehetnénk. Bécsből ugyan indulna repcsi, de nem sokkal olcsóbb, mint a Budapesti átszállásos. Mindenképp 100-on felül lenne kettőnknek a retúrjegy. Ha nem mennénk máshová a nyáron, ki tudnám gazdálkodni. De rengeteg nyári programunk van még.

A stoppolás nehézségeibe belegondoltam. Régen sokat stoppoltam egy szál magamban. És az, hogy stoppal közlekedik az ember, nem azt jelenti, hogy csövezik és éhezik az úton (ezt arra írtam, hogy mégis hol alszunk-eszünk), és a száguldó autók mellett az autópálya szélén dekkol (pihenőhelyeken stoppolnánk). Igen, az út egész biztosan minimum 2 nap volna, és akkor már szerencsések volnánk. De nekem kivitelezhetőnek tűnik a dolog. Nagy kaland volna, az biztos. Nem mondom, hogy nekem nem tűnik meredeknek, de pont ez a jó benne. Nem csak az amerikai filmekben történnek jó dolgok az emberekkel.

2015. jan. 31. 10:29
 15/27 anonim ***** válasza:

6 éves fiam van.(többek közt)


Mégsem vállalnám be. Sok rosszat lehet hallani... Ezen felül a praktikus dolgok: betegség, baleset, ki tudja.

Max. akkor vállalnám be, ha lenne velünk férfi és a gyerek min. 9-10 éves.


Tényleg, te az anyuka vagy?

2015. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Kedves anyuka, hány éves vagy? Egy érett felelősségteljes ember ilyen nem akarna csinálni.
2015. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Huhh ez nagyon meredek.Egyedul sem indulnek el szorakozasbol stoppal,nemhogy gyerekkel.

Ha kalandra vagysz gyujtsd ossze legalabb a busz/vonatjegy arat, es minden atszallaskor szetnezhettek az adott varosban.

Masreszt elfelejted azt a reszletet,hogy egyre kevesebben allnak meg a stopposoknak.Nem csak azzal van a gond,hogy veszelyes lehet a stoppolas,de az autosok is felnek,hogy egy orultet,vagy bunozot ultetnek az autojukba.Ha a pihenohelyen tolem kernel segitseget mert lerobbant az autod es a gyerek miatt nem akarod megvarni az automentot, valoszinuleg segitenek.De a delfines sztorival nalam mar erosen surolnad az epeszu kategoriat:-)

2015. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Nem csak az amcsi filmekben történnek rossz dolgok az emberekkel...

Honnan tudod, milyen alakokhoz ültök be? Téged leütnek, viszik a gyerekedet. Vagy megerőszakolnak, aztán ott hagynak az út szélén.


Ha már "kalandos" utazást terveztek, inkább kérj kölcsön kocsit, menjetek azzal, vagy kisbusszal, amiben aludni is lehet. Azokkal be lehet állni kempingekbe, ahol lehet fürdeni, aludni, biztonságosabb.

De teljesen idegen emberek jóindulatára bízni magatokat nem csak butaság, hanem egyenesen hülyeség!

Ha mindenáron el akarod vinni, ne ezen a nyáron vidd, hanem jövőre, addig pedig össze tudod gyűjteni a vonatjegyre és a szállásra a pénzt.

2015. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nekem abszolut földhözragadt módon az jut az eszembe, hogy vajon felvennének-e titeket? Mert 6 évesnek az ülés kötelező, és melyik autós szeretné, hogy jól megbírságolják egy idegen miatt?
2015. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
95%

Ha jövőre Ferrarit szeretne, azt is megkapná..??

Egyedül sem stoppolnék, nem hogy gyerekkel... Ki tudja hogy milyen autóba ülök be, elvisznek k.rvának, kirabolnak és még sorolhatnám. Ja, amerikai filmbe illő, de láttunk már amerikai filmekben olyat is amikor elrabolnak embereket, megerőszakolnak stb...

Persze a szülők igyekeznek mindig a gyerekek kedvében járni, de könyörgöm... nem túlzás ez egy picit? És akkor mit fog kapni karácsonyra? Mit kap 2 év múlva? Európai körutazást? Délisarkos pikniket vagy mi a frászkarikát???

Ha meg ilyen menő vagy hogy elvinnéd, vedd ki a lóvét a zsebedből és vegyél repjegyet, ne a gyereked életét kockáztasd idegen országban, idegen autókban... Jézusom...

(Hangsúlyoznám, nem vagyok irigy, van annyi pénzem hogy 3szor is elvihessem a gyerekeimet ilyen simogatóba, de.... fogom a fejem, hogy felnőtt embereknek mennyi eszük van)

2015. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!