Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy csináljátok?

Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Van egy 5,5 és egy 2,5 éves lányom. Hétközben oviba, bölcsibe járnak én dolgozom. Minden nap 5,30-kor kelek, összekészülök, keltem a lányokat, összekészítem őket és visszük őket. 8-tól fél 5-ig dolgozom, este mire összeszedjük a lányokat 6 lesz mire hazaérünk. Akkor vacsi készítés, pici játék, fürdés, alvás. 9 körül jutok először oda, hogy ők már alszanak, tudnék csinálni is valamit, viszont addigra kb. hulla vagyok én is. Így aztán minden otthoni teendő hétvégére marad. Pénteken korábban végzek, akkor bevásárlással együtt kb fél 5-re esünk haza. Most pénteken is főztem hétvégére meg mostam. Szombaton takarítottam, mostam, teregettem, a nap nagy részét végigmelóztam. Aztán vasárnap főzés, mosás, vasalás 4 főre, így szépen el is ment a nap. Szokás szerint most se tudtam 1-2 óránál többet pihenni.

Ti hogy oldjátok meg, hogy ne heti 7 napot gürizzetek? Nekem ez már kezd rohadtul fárasztó lenni és nemigen találok megoldást. Gondolom sokan vannak még így, nincsenek valami apró trükkök?


2015. márc. 2. 12:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
*Nem arról van szó, hogy NEM ő hordaná a nadrágot.
2015. márc. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos otthon mindent megcsináltak helyette, így lett nevelve, valszeg ez is a probléma része. Anyukája kb. kétnaponta porszívóz, megállás nélkül főz, takarít, nem nagyon láttam még pihenni. Így ő sem tanulta meg, hogy valamit csinálnia is kéne, anyuka mindent megoldott helyette.
2015. márc. 2. 15:13
 13/18 anonim ***** válasza:

Az én férjem nem tud segíteni, mert nincs mikor. Sajnos elég sokat utazik,napi szinten is a munkahelyére de elég sokat van üzleti úton is.


Reggel 8:00-17:00-ig dolgozom 7:30-ra viszem a gyereket a bölcsibe utána megyek boltba, mert egyedül egyszerűbb, gyorsabb. 17.30-ra vagyunk otthon begyújtunk, szellőztetünk ha kell elindítok egy mosást. Főzünk valamit, lehetőleg együtt-vacsizunk ekkorra kb hazaér a férjem, akkor ő fürdeti, addig én átgondolom a napomat, vagy gyorsan körbe porszívozom attól függ mennyi életerőm van:)

Próbálok rendet tartani hogy ne legyen sok takaritani valóm inkább próbálok 10 perc alatt végezni, illetve megpróbálom belevonni a gyereket is. vasalásról már rég lemondtam-(csak az ingeket vasalom)


Ha nagyon nincs kedvem főzni akkor inkább rendelek, és azt az időt pihenéssel töltöm.

2015. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, te tényleg azt hiszed, h a férjed olyan hülye, h nem tud normálisan kiteregetni meg kevés edénnyel főzni, ha elmondod neki, h te hogy szoktad?

Dehogy. Két lehetőség van:

-vagy te nem hagyod neki, h csinálja

-vagy direkt bénázik, direkt csinálja meg sza.rul, h soha többet ne bízd rá

2015. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Soha nem értettem az ilyen nőket, akik önként vállalják a házi cselédséget, normális kapcsolatokban ez úgy működik, hogy közösen, megosztva végzik el a feladatokat. Ha a férjed nem tud takarítani akkor kb úgy tűnik egy 3 éves gyerek szintjén van, szóval gratula a három gyerekedhez akiket látástól vakulásig kiszolgálhatsz - ha neked ez így megfelel.
2015. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat köszönöm, a többit inkább nem kommentálom. Sajnos az emberi butaság és rosszindulat határtalan.
2015. márc. 3. 08:25
 17/18 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én nem bántani akarlak, és próbálom finomabban megfogalmazni, amit páran előttem, de lehet,hogy neked is van benne egy kis hibád,hogy a férjed nem segít.

Ha kiveszed a kezéből a munkát,mondván, úgysem tudja úgy csinálni, akkor soha nem is fogja.

Anyukám is ezt csinálta, végig mártírkodta a házasságukat,ráhagyta apura,hogy a szemeteslapátot sem tudja rendesen megfogni. Apu ezáltal nem is nagyon csinált semmit kb. 30 évig.

Most anyu kórházba került 10 napra. Érdekes módon apukám (aki egyébként szereti a tisztaságot, rendet) meg tudta fogni a mosogatószivacsot és elmosni a tányérokat, be tudott ágyazni maga után, a teát is meg tudta főzni, sőt rántottát is csinált vacsorára.

Anyu azóta hazajött, de még sokat kell feküdnie, és ha én nem tudok hazamenni, apu csinál sok mindent. Tegnap pl. mosott. Anyu elmondta,hogy miket rakjon a gépbe és kész.

Szóval ha nem veszed ki a férjed kezéből a melót ,és elfogadod,hogy esetleg az elején nem úgy fog mindent csinálni,ahogy neked megfelel, akkor a saját válladról veszel le terhet.

2015. márc. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem, hogy túlzásba viszed, hogy mindent neked kell csinálni, mert máshogy nem jó.

Mondod, hogy a férjed is vasal, de sokkal lassabban. És? Miért baj az? Hadd csinálja meg, te meg közben pihensz egyet. Nem versenyfutás ez. Lassan is ki tudja vasalni. Miért zavar az téged? Menj át egy másik helyiségbe, és ne nézd.

Én örülök, hogy a férjem főz, nem azt nézem, hogy hány edényt használ el közben. De ha neked a főzés a kedvenced, akkor ne azt add át neki, hanem valami mást. Vegyél vissza abból, hogy minden tökéletesnek kell lennie.

Itt csak az a trükk van, hogy megosztod a munkákat és nem veszel mindent olyan komolyan.

Ezenkívül lehet automatizálni dolgokat: mosogatógép, szárítógép, robot porszívó. Esetleg veszel fel takarítónőt, ha belefér a költségvetésbe.

2015. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!