Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, hol van...

Kisgyerekes anyukák, hol van a gyereketek, amíg ti szülői értekezleten ültök?

Figyelt kérdés
Délután szülőire kell mennem. Mikor kérdeztem, hogy addig hol lesznek a gyerekek csodálkozó tekintettel azt a választ kaptam, hogy hát előbb haza kéne vinnem. Én ezen nagyon ledöbbentem, mert egy kisgyereket, sőt még egy kisiskolást se hagynék otthon egyedül.

2015. ápr. 16. 13:07
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk az oviban fél hatig vagy hatig van ügyelet, úgyhogy ott ebből sose volt gond. A suliban viszont gyerek nem maradhat egyedül öt után, annak ellenére hogy hazamehet egyedül ha beírom... pedig ellenne az udvaron, de nem engedik.
2015. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
82%

Egyedülálló édesanya vagyok, a volt férj külfölgödn él, sajnos már nem élnek a nagyszülők vagy más közelebbi rokonok, a testvérem is külföldön boldogul stb.

A barátaim is dolgozó emberek, ezért senki nem fog szívességből szabadságot kivenni nekem, ami érthető is.


Nálunk:

- az ovi/iskola délutánra a zárás előttre teszi az értekezletet kb. egy órával, ott egy dadus vagy pedagógus vagy napközis stb. marad a gyerekekkel

- kénytelen vagyok fizetni valakinek, ha más módon megoldani nem tudom.


Nem kell ezt túlgondolni, így meg lehet oldani normálisan még egy fizetésből is azt az évi kb. 2 alkalmat.

2015. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyan általában mindketten el szoktunk menni a szülőire a férjemmel, és ilyenkor nagyszülő/nagybácsi vigyáz a gyerekre, de volt már olyan, hogy senki nem ért rá. Ilyenkor megbeszéltük, hogy melyikünk megy el, melyikünk marad itthon a gyerekkel. Ha a férjem marad itthon, akkor igen, neki el kell kéretőzni a munkahelyéről hamarabb, mivel ő fél ötig dolgozik, a gyerekért meg négyre kell menni, de hát na, ez van, ha az embernek gyereke van, akkor ilyesmi néha megtörténik. Mindketten úgy mérlegeltünk, ha munkáról volt szó, hogy legalább az egyikünknek oda kell tudni érnie a gyerekért, és alkalomadtán mindkettőnknél megeshet, hogy el kell kéretőzni. Nem csak az anyák dolga időben megérkezni, olykor az apukák is megtehetik.
2015. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Apával, nagyszülők valamelyikével otthon. Nálunk nem lehet az oviban bent a gyerek, mert igaz, hogy 4-fél 5 körül kezdődik, de sokszor elhúzódik 6ig is, főleg, ha valami rendezvényre készülünk, sok a megbeszélni való. Az ovi meg csak 5ig van nyitva nálunk.

Így ha a gyerek felügyelete nem megoldott, akkor nem megyünk a szülőire. Mindig minden ki van írva a faliújságra, úgyhogy nem maradunk le semmiről, meg neten kapcsolatban állunk az szmk-s anyukával, ő mindenről tájékoztat. Meg szoktam egyébként szülői utáni reggel kérdezni az óvónőktől, hogy mi volt, miről maradtunk le.

1-2. évben minden szülőin ott voltam. Idén még egyre sem mentem (apa volt év elején, meg karácsony előtt is). Semmi újat nem mondanak, ált. a programjaikat sorolják fel, mikor milyen "napok" lesznek (föld, víz, madarak napja stb.), miket fognak csinálni (kertészkedés, virágültetés), hova készülnek menni a csoporttal (játszótér, focipálya, lovaglás), de ezeket előtte úgyis mind kiírják, meg aláíratják az engedélyeket (amihez szükséges), úgyhogy nagyon már nem érdekel a szülői.

Jövőre persze már mindre el fogok menni megint, mert az lesz az utolsó éve az oviban.

2015. ápr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
12%
Köszi a éepontozást, bár nem nagyon értem. Megkérdeztem, azt mondták gyerekekkel nem mehetek. Nincs kire hagyni őket. De azért pontozzatok csak, attól én még ugyanugy nem fogok szülőire járni.
2015. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Ma volt épp szülői, 4-6-ig. A 3 gyerek az apjával volt itthon.
2015. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a bölcsiben van ügyelet ilyenkor tovább, bár mi mèg nem vettük igènybe, apával van olyankor.
2015. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Én gyerekeim a nagymamával szoktak lenni ilyenkor, de mindig látom, hogy van ügyeletes csoport a gyerekeknek, ha valaki nem tudja megoldani a felügyeletet.
2015. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

én a szomszéd csoportban álltam kollektívába az egyik anyukával: amikor nekem van szülői ővele játszanak az oviudvaron (vagy az ovi melletti játszótéren), amikor neki van szülői, velem annak ugyanígy. Volt, hogy szinte utolsó pillanatban lemondta (rosszul lett a gyereke és hívták az oviból ,hogy menjen érte), akkor nagy hirtelen a szomszéd kamaszlányt kérdeztem meg, hogy arra a 2-3 órára átjön-e szitterelni egy kis plusz pénzért, megkezdett félóránként 500 ft-ban egyeztünk meg nagy hirtelen. ha ő akkor nem vállalja el, nem tudtam volna elmenni.

legutóbbi szülőin pedig volt egy dajkanéni két-három gyerekekkel a szomszéd szobában, mert előre jelezték a szülők, hogy vagy gyerekkel jönnek, vagy nem jönnek, és az igényre való tekintettel megoldotta az óvoda.

szerintem nálatok is működhetne, kérdezősködj körbe, keress több szülőtársat, aztán jelezzétek a vezető felé.

2015. ápr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Sokan írjátok, hogy mindenképpen meg lehet oldani apával, nagyszülővel, stb. Három gyerekünk van, kettő jár oviba. Nekik évente 3-szor van szülőiük, ezen kívül évente három kézműves délután, anyák napja, nagycsoportban karácsony előtt műsor, úszástanfolyam végén bemutató óra (nagycsoporban járnak). Az óvoda 5-ig van nyitva, a felsorolt programok egyikénél sem biztosított a gyerekfelügyelet. Férjem, ha egy percet sem túlórázik (ami ritka), 6-ra ér haza. Nem kéredzkedhet el havi egy-két alkalommal. Anyósom nincs olyan egészségi állapotban, hogy eljöjjön, anyukám pedig 200 kilométerre lakik. Ismerős anyukára nem szívesen bízok még plusz három gyereket az övé mellé, ismeretlennel (bébiszitter) pedig nem szívesen maradnak a gyerekek (meg én sem biztos hogy nyugodt lennék). Úgyhogy el kell dönteni, mire megyünk, és mire nem. Számomra sokkal fontosabb hogy egy közös kézműves délutánra meg a gyerek karácsonyi műsorára elmenjek, minthogy a szülőire. Úgyhogy az előbbit megoldom, cserébe a szülőit meg nem.
2015. ápr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!