Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális hogy 1 éves státuszvi...

Normális hogy 1 éves státuszvizsgálatra 10 nappal a betöltése előtt adott időpontot a védőnő?

Figyelt kérdés
csak mert úgy tudom rohamos léptekben fejlődnek, tehát ha pl nem mutogat még, v nem int pá-pá-t, attól lehet hogy 10 nap múlva a szülinapján már mutogat, integet...
2015. ápr. 22. 12:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nálunk soha semmi ilyesmit nem néztek státuszvizsgálaton, csak beikszeltek mindent, de nem kérdeztek.

A státuszvizsgálat súly-, hossz-, mellkas-, és fejkörfogatmérésből áll, a doki belenéz a szájába, átnézi nagyjából a testét és ennyi.

Mi a 2 éves státuszra úgy kaptunk időpontot, hogy 2 hónappal(!!) a 2. születésnapja után. De nem érdekelt, nekem ez csak egy felesleges macera.

2015. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

hát igen, tekintve hogy eddig se érdekelt senkit hogy babámnak ferde nyaktartása van, csak engem és én foglalkozok vele egyedül és megyek utána a dolognak.. .

ez miatt és a fentiek figyelembevételével én sem várok már az egy éves szűréstől semmit.

2015. ápr. 22. 16:18
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit problémáztok a kuki témán. Én örülök, hogy a doki megcsinálta neki 1 évesen. 1 hét volt kicsit macera azóta semmi gond.
2015. nov. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nyilván nem te szenvedted el utolsó! A gyerek ellen ez nemi erőszak, főleg hogy a bőr ilyenkor még össze van nőve a makkal, azt feltépni ebben a korban iszonyúan fájdalmas, a gyerekben pedig örök életébe bele lehet így plántálni félelmet a kukijával kapcsolatban! Beszélni könnyű, de szenvedd el te! És akkor majd az az egy hét macera sem lesz annyira bagatel, mint amennyire azt te lefitymálod, előző!
2015. nov. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
3 éves koráig hozzá se lehetne érni..
2015. nov. 19. 14:11
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha össze lett volna nőve, vérzett volna...nem vérzett. Másfél éves és ha fürdésnél véletlenül elfelejteném a kukit, akkor ő szól. Persze ha nem szakember csinálja, el is hiszem, hogy trauma. De a legnagyobb gond, hogy anyuka túlparázza és átragasztja a szenvedést a gyerekre.
2015. nov. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az még a jobbik eset, de nem mindenkinél tesznek vele jót, ha ezt az elvet követik, ezt értsd meg! Amíg nem szobatiszta, addig hagyni kell, s utána sem úgy kell hátrahúzni neki, hogy az orvos erőszakkal felfejti, mert noha gyerekorvos végzi el (szakember?), azt sok esetben nem szakszerűen teszi, és fitymaszűkületet okoz a gyereknek, meg életre szóló félelmet, ezt nem a szülő ragasztja rá, hanem az orvos azzal, hogy lefogta, és fájdalmat okozott vele! Ha a te gyerekednél nem így volt és jól jöttetek ki belőle, akkor örülj és adj hálát a Sorsnak, ill. légy büszke magadra mert sikerült a fiaddal megértetned, hogy fontos ez! Mások nem ilyen szerencséyek, sokan azt se tudják, hogy a gyereknek mosni kell a fütyijét, és egyáltalán hogy mit és hogyan tegyen, főleg ha a gyerekorvos egy életre elcseszi neki!

Ha nem tudod mit kell ezen problémázni akkor rakd össze a két kezed, hogy nem kell tudnod mert nem kellett elszenvednetek minden fiús szülő egyik legnagyobb rémálmát! Nyílván más lenne most a véleményed, ha a te védtelen fiadat is megkínozták volna a kukijánál fogva, vagy téged tepertek volna le az utcán, és erőszakoltak volna meg, mert a kettő szinte ugyanaz!

2015. nov. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!