Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet összefüggés a kisfiam...

Lehet összefüggés a kisfiam szétesett viselkedése és a nagyinál eltöltött idő között?

Figyelt kérdés

Lassan 2,5 éves a kisfiam, kb. kéthetente a nagyinál /anyukámnál/ alszik szombatról vasárnapra virradó éjszaka. Imád ott lenni, anyukámék élnek-halnak érte, a szemük fénye. Nyugodt szívvel elengedjük a férjemmel, tele élménnyel jön haza.

De megfigyeltem, hogy ilyenkor vasárnap este, miután hazahozzák, de főleg hétfő délelőtt nagyon szétesett, tombol, még azt is elfelejti /itthoni szabályokat/, amit már szépen megtanult.

A ma reggelünk katasztrofális: szétkente a tejbegrízt, még a kisgatyájából is azt szedtem ki, kiöntötte a fülbevalóimat a hálószoba szőnyegére /úgy keresgéltem a fél pár fülbevalókat/, széttépte a hugi pelusos zacskóját /tegnap takarítottam, de megint lehetett porszívózni/, kifújta a hajlakkomat /elcsente a fürdőből/, szétkente a gyurmát a kanapén. Nem tiltok Neki mindent, de ezek pont olyan csintalanságok, amelyekről tudja, hogy nem tűröm. Egyébként tudom kezelni, jól nevelt kisfiú, nem panaszkodnj akarok, hanem meglepődtem, hogy mi lelte. Akkor eszembe jutott, hogy általában a nagyinál eltöltött este után viselkedik ilyen furcsán. Lehet, hogy a nagyi mindemt ráhagy?

Amikor együtt vagyunk, elégedett szoktam lenni anyukámmal, elég határozottan tudja kezelni a kisfiamat.

Szerintetek?


2015. jún. 8. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, bár egy nap nem lehetne ekkora hatással rá. Nem lehet hogy inkább a kisteso a "problema"? Hogy úgy érzi, lepsszolod, hogy a kicsivel legyél?
2015. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Igen, simán lehet. Nálunk mindig kétszerannyi ideig tartott a visszanevelés, mint amennyit a gyerek a nagyszülőknél volt.
2015. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kimondottan neked szól....igaz jól érzi magát,de biztos hiányzol,és a tesó otthon maradhat. ..ha rosszalkodik,akkor megkapja figyelmed! Még csak 2,5 éves, nem tudja úgy elmondani,ő kimutatja az érzéseit.
2015. jún. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt az okozza, hogy a nagyiknál nincs annyi szabály, csak rá van figyelve, csak vele törődik mindenki míg otthon ez nem így van. Másrészt a hugi is közrejátszik, ő megy a nagyihoz a tesó meg otthon marad veled. Az én 4 évesem is ezt csinálja, vissza kell ilyenkor zökkennie a mindennapokba. Egyféleképp tudsz neki segíteni, ha amikor hazahozzátok sok időt töltesz vele a tesó nélkül hogy érezze, otthon is szükség van rá.
2015. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De Ő nagyon szeret a nagyinál lenni! Sokszor Ő kérdezi, hogy mikor aludhat ott. Egyébként pedig rengeteget foglalkozom Vele, a hugija amnyira.nyugis kisbaba, hogy mellette szinte egész nap a.kisfiammal tudom foglalkozni.

Én erre nem gondolnék egyáltalán.

2015. jún. 8. 11:48
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindig megkérdezem, hogy van-e kedve ott aludni, sosem 'passzolom' le csak úgy a megkérdezése nélkül.
2015. jún. 8. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor is korai ez az ottaltatás. Semmi szüksége a gyereknek erre. Láthatod, hogy nem jól viseli.
2015. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!