Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok arról az anyáról...

Mit gondoltok arról az anyáról, akinek a nagyobb gyermeke bölcsibe jár és nyáron csak a kötelező leállásra marad otthon a gyerkőc ami egy hónap, közben a kistesóval otthon van az anya?

Figyelt kérdés
Egyébként sok programra járnak, hétköznap, hétvégén is.

2015. jún. 9. 09:23
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
74%

Semmit.

Lehet hogy fura, de én nem szoktam más anyukák dolgain gondolkodni.

2015. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
71%

Az én fiam 2 évesen került bölcsibe mert vissza mentem dolgozni... imádott járni!!!!

otthon nem tudtam volna neki megadni ezeket az élményeket ugyanis vele egykorú gyerekek közt nem tudott volna lenni...és ahogy még most is van, egyszerűen pár óra után elunja magát velem, köztünk :O

kell a gyerek társaság neki!


Ha erről van szó, és nem kényszer a gyereknek, akkor okés szerintem.

Egyébként meg tényleg mindenki úgy neveli, ahogy jónak látja....

2015. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem törődj a saját életeddel, mert attól neked nem lesz jobb, hogy máséban vájkálsz.


Nekem a lányom már ovis lesz jövő nyárra, mire a kistesó kb. fél éves.Csak mert én úgyis otthon leszek a kisebbik gyerekkel, nem tervezem az oviból hónapokra kivenni, mert imádja a társaságot, velem csak elunja magát, hiányoznának a barátai is.

Én nem agyalok azon, hogy a többi anyuka hová teszi a gyerekeit nyáron, van pedig, aki hetekre lepasszolja a nagyszülőnkek, de engem ez hidegen hagy.

2015. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
44%
Azt, hogy jól teszi.
2015. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
65%

Mi is így tettünk volna.

Nem biztos, hogy egy 2 évesnek kell napi 8 órában a bölcsi. Ha így van, nem vittem volna egész napra. De sok barátunk járt úgy, hogy mivel ő úgyis otthon van, oviba sem vették be a gyereket, és 3 év felett azért már kell nekik a gyerektársaság. két barátnőm is emiatt fogja beiratni a kicsit bölcsibe.


Egyébként nálunk is "csak" a kötelező leállásra marad itthon a gyerek, ebből is 2 hét bébiszitter (1 hét velem, 1 hét a férjemmel és 1 hét közös nyaralás). Nagyszülők nem vállalják, szögre akasztani nem tudjuk.

2015. jún. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
41%
Nem adnám az egyiket bölcsődébe, ha otthon vagyok a másikkal, nálam itt kezdődik. Az óvoda más.
2015. jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
45%

Engem is lepontozhattok, de a 4-el értek egyet.

A lepontozásokból és a hozzászólásokból is látszik, hogy az a gyerek, aki nyáron is meggy bölcsibe, oviba, pedig az anyja kisebb gyerekkel van otthon, az csak le van passzolva, mert anyának teher a 2 gyerek. Azt se felejtsétek el, hogy a nagyobb gyerek mit érezhet, hogy ő bölcsiben, oviban van (azt érzi anya lepasszolja, miért nem lehetek én is anyával?), a tesó meg otthon maradhat. Sok anya úgy gondolja, hogy kell a gyereknek a társaság nyáron is, meg kellenek neki a barátai. De, ez nem igaz, a barátokkal meg bölcsin, ovin kívűl is lehet talizni pl. játszótéren. Ugyanakkor a bölcsisek és ovisok egymás mellett játszanak, nem egymással, az igazi barátságok iskolában lesznek, oviban max. 6 évesen a nagycsoportban.

Ugyanakkor nyáron, miután a suli véget ért, bölcsiben és oviban is ügyelet van, a dolgozó szülők gyerekeinek és az óvónők ferde szemmel nézik azt a szülőt, aki otthon van gyesen, gyeden, a gyerek szegény meg a nyarat is az oviban töltik. A lányomnak máj.20-án volt az évzárója és az óvónő megkérdezte, hogy ugye a kislány már nem jön az évzáró után, mert kistesó van otthon?! Ezt szó szerint így kérdezte. Lányom ott alszik az oviban, de fél 3-ra már megyek is érte, amint felkelnek, még az uzsit is otthon eszi meg, de ez miatt is rossz szemmel néznek rám. De nem érdekel.

Nincs azzal gond, hogy otthon lévő szülő gyereke megy bölcsibe, oviba, csak ne kifogásokat keressenek, hogy a gyerek akar, meg ilyesmi, meg barátok, hanem igenis tessék beismerni, hogy könnyebb otthon egy gyerekkel, mint kettővel.

Nekem 3 gyerekem van, 5, 4 évesek és 16 hónapos, de a nagyobbak nem voltak bölcsisek soha, mondjuk nálunk vért kell izzadni, hogy a gyerek bekerüljön. Egy dolgozó szülőnél megértem, de gyesen, gyeden, gyeten lévőnél ez a lepasszolás kategória, hiába akarják megmagyarázni.

Le lehet pontozni, de ismerjétek el, hogy így van. Bár tudom felháborodtok majd, kapok meleget és hideget, de ez 90-95%-ban minden otthon lévő anyánál így van, hogy könnyebb 1 gyerekkel, mint kettővel otthon lenni.

2015. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
51%

Nem is értem, hogy hogyan járhat bölcsibe akinek az anyukája otthon van a kicsivel? Mivel a bölcsöde azoknak a gyerekeknek van, akiknek mindkét szülője dolgozik, és nyilván szülés után legalább 1 évig anyuka otthon van..

Az én fiam 2,5 éves, 15 hónaposan kezdte a bölcsit,mert visszamentem dolgozni, most októberre várjuk a kistestvért és már szólt a bölcsödevezető,hogy szülés után max 2 hónap múlva ki kell íratnom a nagyobbat.

pedig 15 hós kora óta közösségbe jár,imádja,örömmel megy, sosem sírt egy alkalommal sem. DE mégsem jutna eszembe őt bölcsibe járatni a kicsivel meg itthon lenni. Sőt. Szülés után nem is tudom,hogyan oldanánk meg, hogy minden reggel bevigyem majd délután elhozzam őt, egy újszülött babával. Apuka sokat dolgozik,nem tudná vinni-hozni rendszeresen.

2015. jún. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
70%
Nagyvárosban, igen, csak dolgozó szülők gyerekeinek van bölcsi, de kisvárosokban, falvakban, a fővárostól messze vannak helyek, ahol lasszóval fogák a gyerekeket.
2015. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
65%

Egy ismerősöm azért járatja a nagyot bölcsibe, mert szerinte a kicsinek is jár az a meghittség, kettesben töltött idő az anyával, csak rá figyelés az első hónapokban, amit a nagy automatikusan megkapott. A férje viszi reggel 7-f8 között és az anyuka megy érte 5re (magánbölcsi, este 7ig maradhatnak a gyerekek de akkor több a havidíj). Szerintem ez sok idő a nagynak, de nem szólok bele.


Nekünk 4 év lesz a gyerekek között, a nagy járt bölcsibe most meg ovis. Nem fogom kivenni, és bent is fog aludni. Anyósom párszor ebéd után ment érte, olyankor otthon már nem alszik, viszont 3-4 órától estig nagyon nyűgös és kezelhetetlen. Reggel később megy majd és korán megyek érte, de fog járni és (amíg alszik délután) bent is fog aludni.

2015. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!