Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most jutottam el oda, hogy...

Most jutottam el oda, hogy akarok gyereket, de úgy érzem, hogy nem lennék képes kiposztolni FB-re, hogy pl. "jaj, nézzétek, mekkorát sz. Rt a gyerekem! ", engem ezek az emberek/posztok nagyon idegesítenek. Most akkor velem van a baj?

Figyelt kérdés

Meg egyes csoportokban olyanokat kérdeznek, hogy fáj a gyereke füle, mit csináljon, erre én mindig odaírom, hogy hát ember, vidd már orvoshoz, például... de nem? És képeket sem osztanék meg vele, csak a közeli rokonokkal/ismerősökkel.


25N



2015. jún. 16. 10:06
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
igen, 9-es, erről beszélek :D
2015. jún. 16. 10:56
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy ezt írom, de szerintem ahhoz képest, hogy gyereket akarsz túl sokat foglalkozol azzal, hogy mások mit tesznek/hogyan teszik. Ők mit gondolnak arról, hogy Te mit hogyan teszel.


A gyerekvállalás nem tartozik a külvilágra, csak rád és a párodra.


Ha valóban erre vágytok, akkor ne hátráltasson az, hogy mi van a Facebookon, hogyan nevelik a környezetben a gyerkőcöket.

2015. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Nem értelek, mi köze van a Facebooknak a gyerekvállaláshoz?

Ha nem akarsz nem teszel fel a gyerekedről képet és ennyi.. Mit kell másokkal foglalkozni?

2015. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Az a köze van, hogy én nem tudnék ilyen lenni, meg állandóan a gyerekemről beszélni... akkor most rossz anya leszek? Nahh, kb ennyi...


Köszi :)

2015. jún. 16. 11:05
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy nem érted, hogy miért posztol valaki a gyereke minden egyes lélegzetvételéről képet.

Nekem is vannak ilyen ismerőseim. Megnézek 1-2 képet, aztán görgetem tovább.


DE!!!


Nem csak gyerekesek csinálják ezt!

Engem pont annyira nem érdekelnek a következő képek, amikből 600 ezret rak fel sok ember:


-kutyás örökbefogadós

-egyéb háziállatos "jaj de cuki ahogy alszik, eszik" képek

-nyaralásról 1000 teljesen ugyan olyan tájkép

-aktuális frizura 1000 szögből fotózva

-aktuális műköröm

-nyálas idézetek tömkelege

-rakás elmosódott selfie

-saras láb fotózása eső után

-1000 fotó autókról, motorokról és biciklikről

-önmagát állati csinosnak/vonzónak gondolt női/férfi nevetségesen pózolós selfie-k

-képek egy pohár sörről,esetleg koktélról vagy jegeskávéról

-képek arról,amit épp sütött/főzött


Szóval nem értem miért kell a gyerekesekre kiélezni az ilyen kérdéseket. Biztos Te is osztottál meg a fentiekből, és hidd el,másokat meg ez nem érdekel...


Arra meg,hogy mennyire és mitől fogod félteni a gyerekedet, térjünk vissza akkor, ha már egyáltalán lesz neked.


És igen, van nagyon sok idióóta, de nem csak a gyerekesek között.

2015. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Uram isten! Most szerinted akik feltesznek a gyerekről a Facebookra képet azok azért teszik mert azt hiszik ettől jó anyák?? Ugyanmár.. Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz anya.

Mindenki azt csinál amit akar, ne foglalkozz másokkal!!!

2015. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Te nem tudnál ilyen lenni kész.. Ez szerintem elég provokatív kérdés..
2015. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért az hogy mindent kitesz a gyerkőcről a FB-ra és hogy beszél róla és aggódik érte elég külön dolog.

A facere én sem szoktam sok mindent kitenni, pedig írtó büszke vagyok rájuk. De én valóban belegondolok abba, hogy ez még évek múltán is visszanézhető lesz (még ha törlöd is, mert ugye ami egyszer a neten volt az ott is marad). Az ismerőseim között is vannak olyanok mint amiket te írsz (ill. amit az egyik hozzászóló, hogy majdnem minden egyes lépését tudom, mit eszik, iszik, hol van szolizni megy, fitnesszelni stb), de mivel nem érdekel továbbgörgetem.

Viszont ha találkozom valakivel igen beszélek a gyerkőcökről, mert mint írtam büszke vagyok rájuk és féltem őket, én is úgy gondoltam régen, hogy ha majd nekem lesz akkor hagyom hagy csinálja amit szeretne, de igenis amikor gyorsan rollerezik vagy magasra akar mászni, vagy a kicsi a konnektorba akar benyúlni szólok mert féltem, pedig tudom én is ilyen voltam. De szerintem ez természetes, hogy félted a saját gyerekedet (de erről majd te is csak akkor tudsz nyilatkozni, ha lesz) és az is, hogy beszélsz róluk. De ezt te még nem értheted.

2015. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Te nem fogod felteni a gyerekedet??? Akkor inkabb ne is szulj.

Amugy fogalmad sincs rola.

Szerintem ezt a temat hanyagold mig nem szulsz!!!

A masik dolog az hogy foglalkozz a te eleteddel meg a paroddal. Mindenki azt csinal amit akar. Azt tesz fel fbre amit akar.

Ha te nem akkor nem. De ne mas dolgaval ne torodj.

2015. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Nem provokatív... tényleg érdekelt. És tényleg dilemma volt bennem. Bár akkor ezzel az erővel a GYK-ra is ráhúzhatnánk :)


Igen, kutyás-örökbefogadós posztjaim vannak, DE: erre nyilván nem fog gerjedni egy pedofil sem... nem tudom, én félteném a gyerekemet, na de nah...

2015. jún. 16. 12:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!