Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Művészetterápia. Vinnétek...

Művészetterápia. Vinnétek megint a gyereket?

Figyelt kérdés

Elsős a kislányom, és sajnos most derült ki, hogy diszlexiás. Nagyon várta az iskolát, de iszonyú kudarcélmény ez neki. Beszéltünk logopédussal, fejlesztő pedagógussal, és bizonyos könyvek mellett művészetterápiát javasoltak neki. Gondoltam nem árthat, hátha az önbizalmát felerősíti.

Úgy kezdte a nő, hogy én is legyek ott, és rajzoljak. Nem nagy kedvem volt hozzá, hogy emberkéket rajzoljak fával, de hát legyen. A gyerekem nagyon lelkes volt, neki tetszett. De a vége az lett, hogy a nő kielemezte mindkettőnk rajzát, és kijelentette, hogy a gyerekkel semmit nem foglalkozunk, és nem szeretjük eléggé, és úgy gondolja, hogy a testvérét jobban szeretjük, és azért ilyen önbizalomhiányos.

Kicsit kiakadtam most, mert amióta a gyerekeim megszülettek mindenkitől azt hallom, hogy sz...ranya vagyok. A kisebbik gyerekem oxigénhiánnyal született, és valóban nagyon sokat foglalkozunk vele, és sajnálom is, tudom, hogy a lányom kicsit megsínyli. De vele is szoktunk játszani, közös programokat csinálunk csak kettesben, és most is a diszlexia miatt sokat gyakorolok vele naponta. Fogalmam sincs már, hogy még mit tehetnék, és nem egészen erre számítottam, hogy még itt is én legyek a bűnbak.

Viszont neki nagyon tetszett, nem tudom, én szívem szerint soha többet nem mennék oda. A férjem is azt mondta, hogy hagyjam a fenébe, a gyereknek nem erre van szüksége, hogy még ott is mondogassa ez a nő, hogy szegény gyerek el van hanyagolva. Egyébként sem vagyok róla meggyőződve, hogy az helyes, hogy egy ilyen rajz alapján elemezze valaki a családunk életét, nem tűnt nekem nagyon hitelesnek ez a dolog.


2015. jún. 30. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én nagyon jót nevettem :D ez mekkora sztori, majd 10 év múlva a gyereked is jót kuncog majd ezen, meséld el majd neki :D

őszintén szólva, én már ott lemaradtam, hogy mi köze a rajzolásnak a diszlexiához?!?

persze programnak jó, de a problémátokat nem ez fogja megoldani :)

hinta és trambulin minden mennyiségben, azonkívül logopédia! ha van rá keret akkor keress nyárra magánt, esetleg tsmt tornázzatok.

2015. jún. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem a diszlexiát oldja meg, hanem az önbizalomhiányt, mivel a gyerek egyébként nagyon jól rajzol, itt lehetne sikerélménye. Ezért is mondta a fejlesztő pedagógus, hogy vigyem el ide.

Mellesleg az is nagy szívfájdalma volt, hogy szeretett volna rajzszakkörre járni, de pont ütközött a logopédiával, így nem tudott, ezért is gondoltam, hogy ezt megpróbáljuk.

2015. jún. 30. 23:25
 3/11 anonim ***** válasza:
En elvinnem ujra. Elsosorban azert mert a gyerekednek tetszett, mellesleg meg ezzel epp bizonyitod ennek a pedagogusnak, h a gyereked szamit, nem a te sertett erzeseid. Nehez visszamenni, de szerintem ez a jo dontes. A rajzokbol + beszelgetes egyebkent tenyleg negallapithatja, ha elganyagolva erzi magat a kislany, de abban nem vagyok biztos, h a diszlexia lehet-e egyaltalan psziches eredetu
2015. jún. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy az, a logopédus szerint genetikus. A családban minden ágon volt belőle bőven.

Mi hárman vagyunk tesók, csak én nem vagyok diszlexiás, a 2 tesóm igen. A férjem húga is.

Azt is mondta ez a nő, hogy az írás az agyban dől el, és ha akar írni, akkor fog tudni, de szerintem azért ez nem ilyen egyszerű sajnos.

2015. jún. 30. 23:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez most nem rólad szól, hanem a gyermekről. A gyermekrajzokból sok minden kiolvasható. Azért vetted magadra, mert az okosok folyamatosan becsmérelnek. Miért nem kéred ki magadnak? Miért lennél rossz anya? Próbálsz megfelelni amennyire képes vagy rá, és mindenkinél van egy határ. Az okosok segítsenek, ne dumáljanak. Ne hagyd magad. Pl. te is önbizalomhiányban szenvedsz, azért ki a felelős? A hölgy mit javasolt megoldásként a rajz kielemzése után?
2015. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hm, picit koklrnek tunik a holgy, kivancsi lennek, h milyen vegzettseggel rendelkezik. Szivesen elkuldom beki az exem nehany irasos aranykopeset. Nem hogy irni nem irt szokvanyosan, de gondolkodni sem. Szerintem se lehet psziches. Az onbizalomhiany az abszolut, de nem a diszlexia...
2015. jún. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazából semmit nem javasolt. Járjunk rendszeresen.

Persze volt igazság abban, amit mondott, csak nem igazán értettem, hogy hogy vette a bátorságot egy rajz alapján ilyet mondani a családunkról, azt sem tudta, hogy mi van otthon. Emlegette a nagyszülőket is, és már a lányom szólt be neki, hogy ja, anyunak már meghaltak a szülei. Szóval fura volt, hogy így ítélkezett.

2015. jún. 30. 23:40
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát nem hinném, hogy van pszichológus diplomája...
2015. jún. 30. 23:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem akarok innen utelkezni sem a tanarno se feletted, de a muceszetterapia caloban hatalmas attores lehet a kislanyodnak. Nagyon jo dolog, HA megfelelo szakember vegzi. Ha ide nem akarsz, keress mast, de a terapiat folytassatok. A lanyod szerette, tehst neki meg a furcsasagokkal egyutt is joelmeny volt. Miert sz.ranyaznak teged? Es ami mrg fontosabb, h pontosan kik? Mert bem mindenki velemenye szamit...
2015. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Anyukám folyton mondja. A védőnő is folyton kritizált. Szerencsére vele már nem sűrűn kell találkozni.
2015. júl. 1. 00:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!