Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szeretem a igazán a...

Nem szeretem a igazán a gyerekem? Van még valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kész csődtömeg vagyok anyaként,utálom magam.

Van egy gyönyörű 3 éves kisfiam, akihez zéró türelmem sincs!

Ha hisztizik, mert elég akaratos, kb 3-4(nálam ez max határ) alkalommal van türelmem elmondani hogy mért ne hisztizzen,elmagyarázom szépen, és mikor már végképp nem érti meg,üvöltök, lehet hogy rá is csapok, persze nem verem, de odacsapok neki fenekére.

Ugyanez a helyzet mindig, mikor a türelmem elfogy.

Most nincs bölcsi, így egész nap velem van,de ez nekem nagyon sok és fárasztó agyilag. Amikor bölcsiben van,és hazajön, utána is olyan hisztis, "flegmán" beszél, csúnyán viselkedik.


De amikor nincs velem, akkor hiányzik, és amikor összeveszünk, van hogy egész éjjel nem tudok aludni, mert bánt hogy már megint milyen szemét módon viselkedtem.


Nem tudom hogy mit tegyek...A gyerekeket szeretem, de az anyaság teljesen kiborít. A kezdetektől ilyen voltam, persze nyilván mikor pici baba volt, nem ütöttem meg és nem ordítottam, de amikor hisztizett, fogtam "bevágtam" a kiságyba, és ott hagytam addig amíg el szívtam egy cigit, utána mentem csak vissza, persze akkor már megnyugodott ő is és én is, akkor meg megint jött a bűntudat.

Próbáltam magam féken tartani, és egy ideig ment is hogy inkább a szobájába zavartam és amíg nem hagyta abba a hisztit, addig nem jöhetett ki, így nem kellett üvöltenem, és nem jött a bűntudat sem és az kialvatlan éjszakák sem, de már ez sem megy, mert előbb kiborulok minthogy beküldeném a szobájába.

Tudom hogy nagyon gázos vagyok, és igen erősen gondolkodom a pszichológus felkeresésén, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok. Ha voltatok így, hogy lettetek túl rajta? Vége lesz ennek valamikor? Megértem azt is aki elítél a viselkedése miatt, én is gyűlölöm magam, de ez van.


2015. júl. 23. 14:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Létezik egy olyan diagnózis, hogy korai kötődés zavara. Az általad leírtak erősen erre hajaznak. Sok minden miatt kialakulhat, aztán a problémák már egymást generálják.

A gyerek hisztis, erre te ideges leszel, meg persze bűntudatos. Mivel te ideges vagy, a gyerek hisztis lesz, a bűntudatod meg akadályozza a következetes nevelést. Egyedül szinte lehetetlen kikeveredni ebből az ördögi körből.

Menjetek el egy gyermekpszichológushoz, ő fel tudja tárni a probléma gyökerét és segít benneteket egymásra hangolódni. És mivel ez egy kórkép, aminek semmi köze a szeretethez, egyáltalán nem fog elítélni, nyugodtan lehetsz őszinte vele.

2015. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az nagyon jo dolog szerintem hogy egyaltalan felmerult benned hogy valamit nem jol csinalsz. Rengeteg oka lehet annak amiert most nalatok igy mukodnek a dolgok. En azt javasolnam hogy probald meg megismerni sajat magad es probald meg megismerni a gyerekedet.


Utobbi nagyon fontos: egyszeruen meg kell erteni hogyan mukodik, mit miert csinal. Egy gyereknel MINDENNEK oka van. Ha morcosan jon haza az ovibol, ha hisztizik, ha nem akar megolelni, minden dolgot valami kivalt, es ezeket kell megismerni egyreszt hogy elkerulhesd, masreszt sokkal konnyebb elviselni valamit, vagy nyugodtan, jol lereagalni ha tudod miert tortenik mindez.


En ajanlom neked (lehet majd nehanyan lehurrognak, nem baj) Csernus konyveit. Nem egyszeru olvasmany, neha fajdalmas amikor magadra ismersz, de onismeretnek egy kivalo kezdo lepes.


Es keress kisgyerekekkel kapcsolatos tanacsado konyveket is. Ott rengeteg dolgot leirnak, amit fel tudsz hasznalni, es segit megerteni hogyan mukodik egy kisgyerek.


A legfontosabb, es ez kizarolag csakis rajtad mulik: turelem es hidegver. A gyereknek iszonyatosan erzekeny szenzorai vannak: ha ideges vagy o is az lesz. Ezert kell MINDEN szituacioban nyugodtnak lenni. Igy leszel a gyerek biztos tamasza az eletben.


vagj bele, nagyon hosszu ut all elotted, de csak profitalhatsz belole.

2015. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nem olvastam végig a válaszokat. én annyit szeretnék kérdezni hogy mennyit cigizel? nem, nem bántásból kérdezem, én is cigizek, így tapasztalatból :) nálam olyankor pattan el a cérna leginkább a legkisebb hisztire is mikor "cigi idő van". lehet hogy nálad is rá tesz egy lapáttal a cigi hiány. próbálj nyugtató dolgokat enni/inni. ahogy előttem is írták magnézium, jó még a citromfű tea. vagy mostanság mikor kicsit hisztisebb a fiam akkor elmegyünk sétálni, vagy ha nagyon meleg van, akkor csak az udvarra az árnyékba, a fiam azonnal megnyugszik így én is.
2015. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne, hogy van-e segítséged a gyerek mellé?Apa, nagymama, barátnő, bébiszitter stb? Mert ha állandóan a te "nyakadban lóg", naná, hogy idegbeteg leszel tőle.

Első körben itt kellene valamilyen segítség után nézni. Aztán ha ez megoldódik, és mégse változott a helyzet, akkor jöhet a pszichológus - szerintem.

2015. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!