Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hogy jut el egy 6...

Szerintetek hogy jut el egy 6 éves gyermek odáig hogy rácsapjon a nagymamára?

Figyelt kérdés
Szorongó érzékeny gyermek. Éppen ezért szakemberek javasolta a határokat és a tv mentességet.. Tökéletesen működik minden, erre jön anyós és 1 hét alatt mindent elront.A gyerek méregből rácsapott, mert nem nézhette már a tévét.. És mondta neki hogy menjen haza. Vélemény?
2015. aug. 16. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Te hol voltál ez alatt az egy hét alatt?

Amúgy meg ítél I kabbala tilt az ember valamit, annál jobban akarja a gyerek. Miért ne nézhetett tv -t? Nyilván nem egész nap és nem horror filmet, de napi pár óra mese vagy termeszetfilm simán belefer.

2015. aug. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Ez a nevelés hiánya. Tudom könnyebb "szakemberekhez" cipelni akik jó pénzért azt mondják amit hallani akartok hogy a tv, a számítógép meg a helytelen étrend a hibás nem pedig ti, pedig az a valóság hogy egyszerűen neveletlen a purdé. Most is próbálod anyósodra kenni, talán inkább neked kéne pszichológus.
2015. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Utolsóval egyet értek
2015. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Dolgoztam,természetfilm gépen este megy ha épp nem mesélünk, nem purdé. Köszönöm a hasznos válaszokat!
2015. aug. 16. 09:48
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha a gépen nézhet filmet, miért nem lehet tv-t nézni? Nem értem. Nyilván valami olyat látott, ami érdekelte. Rosszul esett neki, hogy a mama kikapcsolta és mivel nem tanitottatok meg neki feldolgozni a visszautasitast és a stresszt, így fejezte ki magát. Ez nem az anyós hibája, hanem a szülőké. Mit csinál a gyerek ha hasonló helyzetbe kerül? Akkor is üt?
2015. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
A nagyon okoskodoknak, ket gyerekem van az egyik problemasabb, hirtelenebb a másik "jolnevelt" vajon mashogy nevelem őket? Kétlem. Tudjatok minden ember más vagy ez csak a felnőttek kiváltsága szerintetek.. A kerdesedre valaszolva,szerintem iszonyúan felgyűlt benne a feszültség és igy bírta csak levezetni..valamilyen stresszoldo praktikat érdemes lenne megtanulni( pl duhos polip c könyv)az meg, hogy hazakuldte...te hany embert kuldenel el egy nap melegebb eghajlatra?na, ő meg nem finomkodik,ami szívén az a száján. Rossz volt neki a mamaval hat elküldte..
2015. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#6


Egyiket sem nevelted meg, csak az egyiknek szerencsésebb a természete és azért nem ütköztek ki ennek a jelei még.

2015. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Ja értem, köszönöm a segítséget...akkor esetleg ellatnal nehany tanaccsal gyereknevelessel kapcsolatban? Hiszen ahogy latom egy profit ismerhettem meg benned, aki rendelkezik univerzális modszerekkel..(az meg mar csak mellékes,hogy nyilvan a jolnevelt termeszetebol adodoan ilyen, a masikat pedig minden bizonnyal elrontottam/tuk..)Egyebkent komolyan erdekelne, hogy mi számít jolneveltsegnek?En mostanaban tenyleg nagyon sokat gondolkodtam ezen..
2015. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tisztán látszik, hogy valami szuper anyával állunk szembe...
2015. aug. 16. 13:09
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdező azt irta, szorongó, szorongó, érzékeny gyerek. Mitől van ez? Van apa is a képben? Nem válaszoltál, hogy hogy vezeti le a feszültséget, ha valami negatív éri.

A gyerekek egyeniseggel születnek, a nevelés ezt nem tudja teljesen megvaltoztatni. De annak is igaza lehet ám, aki azt írta, csak szerencse, hogy az egyiknek jó a természete. Ezt látatlanban senki nem fogja megmondani.

6 évesen már azért képes kell hogy legyen kontrollálni magát és feldolgozni negatív élményeket is - ha erre meg lett tanítva. Meg lett kérdező? Mit csinál, ha veszít pl a tarsasjatekon, vagy nem kap több csokit, amikor még kérne?

2015. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!