Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor fogja már átaludni az...

Mikor fogja már átaludni az éjszakát 2,5 évesem?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiú, sokáig a fogzásra fogtam, de már több hónapja kint van az utolsó is. A nagy melegben is megértettem, hogy többször ébred. De már nincs több tippem. Megébred és sír a cumisüvegért, amiből tejet iszik. Vízre kiveri a balhét, csak tej kell neki. Lefekvéskor is így alszik el, cumisüveggel a szájában (tudom, hogy nem jó a fogaknak, de egyelőre nem tudtam leszoktatni).


Cumija régen volt, de magától leszokott róla, és most sem fogadja el, pedig jobban örülnék annak is.

Van egy ovis nagytesója vele egy szobában, úgyhogy nem szeretném sokáig megríkatni az éjszaka közepén, had pihenjen a nagy is. A mi szobánkban meg a picike kistesója alszik, oda sem tudom átvinni.


Hogy lehetne leszoktatni erről az éjszakai tejezésről?


2015. szept. 4. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elveszed tőle valamilyen mesével (elvitte a tündér/cica/kismalac) és néhány bömbölős éjszakát kivársz, vagy bekészíted neki éjszakára és kiszolgálja magát, így nem kell az egész családnak ott ugrálnia.
2015. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is gondoltam már rá, hogy bekészítem neki, de az a baj, hogy megsavanyodik a tej, attól félek.

Kétszer is kel tejért amúgy, 1 körül és 4 körül.

2015. szept. 4. 11:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez megszokás lehet nála. Nem próbáltad esetleg, hogy a tejet gyümölcslével kiváltod? Az talán nem romlik meg...
2015. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy napközben minden mást (vizet, gyümölcslét vagy teát) tud inni csőrös itatópohárból, kubus flakonból, sőt sima pohárral is ügyesen bánik. De gondolom ez inkább olyan megnyugtatás neki, cumipótlék. Napközben is, ha fáradt vagy éppen sírt valami miatt, akkor tejet kér, cumisüvegből.


Jó ötlet a gyümilé is éjszakára, bár a fogait ez sem kevésbé fogja kímélni, mint a tej-szopogatás:(, de arra talán átmenetileg jó lehet, hogy minket ne riadóztasson az éjszaka közepén.

De jó lenne valami hosszú távú megoldás is.

Bár sejtem, hogy könnycseppek nélkül nemigazán fog menni..

2015. szept. 4. 11:17
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Ha nincs nagyon meleg a szobában, szerintem néhány óra alatt nem savanyodik meg. Főleg, ha hőkezelt tejről beszélünk.


Én szétszórt vagyok és néha a nyitott doboz tejet 24 órán át is kint hagyom - még nem éreztem, hogy savanyú lett volna.

2015. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Na most az előbb is látom, hogy fekszik az ágyában a cumisüveggel (2 cl tejjel áztatta a száját) és révedezik.

Gondoltam, teszek egy próbát egy cumival, hátha most elfogadja, és boldogan elfogadta! Mondtam, hogy akkor alvásnál kicseréljük a cumisüveggel, hát meglátjuk, akkor majd mit fog szólni hozzá.:)


Persze, ez sem a legjobb megoldás, mert valamikor majd a cumiról is le kell szoknia, de ezt legalább magának is vissza tudná tenni éjszaka, illetve nem inná literszámra a tejet az éjszaka közepén pl.

2015. szept. 4. 11:33
 7/16 A kérdező kommentje:
Abból gondolom, hogy megsavanyodna, hogy amit esti lefekvéshez 9-kor iszik meg tejet és ottmarad az üres cumisüveg, és riadóztat éjjel 1-kor újabb tejért, akkor az az üres cumisüveg már olyan büdös, savanyú szagú.
2015. szept. 4. 11:35
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
addig nem,amig sajnos meg nem keményited magad-és nem vagy kitartó. ez az egész család érdeke.olvasd el a suttogót.és egy ekkora gyerekkel már bőven meg lehet mindent beszélni.nem fog menni sirás nélkül,lesz pár sz....éjszakátok,de rendeződni fog.elrontottátok,de nem annyira ,hogy ne lehessen változtatni
2015. szept. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mennyi tejet iszik ilyenkor? Tehát mennyiséget vagy csak megnyugtatásként pár kortyot és alszik tovább? Mert ha sokat iszik akkor esetleg éhes? Ha csak megnyugtatásképp, akkor neked kell bekeményíteni és vizet adni.
2015. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

csömörből vödörbe... múlthéten még nyáriszünet volt, akkor miért nem léptél? akkor azért nem foghattad volna az ovira.

2,5 éves gyereket rászoktatni a cumira, hogy leszoktasd a cumisüvegről a legbutább ötlet! semmi nem oldódik meg, csak lesz egy új szokás amiről majd még nehezebb lesz leszoktatni és lassan gondolom ő is ovis lesz...

ma péntek van, kezdjétek ma. hátha vasárnap már csönd lesz éjjel :)

2015. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!