Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor fogja már átaludni az...

Mikor fogja már átaludni az éjszakát 2,5 évesem?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiú, sokáig a fogzásra fogtam, de már több hónapja kint van az utolsó is. A nagy melegben is megértettem, hogy többször ébred. De már nincs több tippem. Megébred és sír a cumisüvegért, amiből tejet iszik. Vízre kiveri a balhét, csak tej kell neki. Lefekvéskor is így alszik el, cumisüveggel a szájában (tudom, hogy nem jó a fogaknak, de egyelőre nem tudtam leszoktatni).


Cumija régen volt, de magától leszokott róla, és most sem fogadja el, pedig jobban örülnék annak is.

Van egy ovis nagytesója vele egy szobában, úgyhogy nem szeretném sokáig megríkatni az éjszaka közepén, had pihenjen a nagy is. A mi szobánkban meg a picike kistesója alszik, oda sem tudom átvinni.


Hogy lehetne leszoktatni erről az éjszakai tejezésről?


2015. szept. 4. 11:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én kivételesen ebben kemény voltam, és vizet adtam neki. 4 kemény éjszakánk volt, de leszokott róla. Nekem már 10 hónapos korában mondta a doki,hogy ha vacsorázik rendesen, akkor egy ekkora gyereknek már egyáltalán nem kell éjszakára sem tej, sem tápszer. Ez csak egy rossz szokás.
2015. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igazatok van.

Elég nagy adagokat iszik, 1,5-2 dl-t alkalmanként. Napközben jó étvágyú, bár tény hogy régebben azért többet evett.

Ő csak jövő szeptembertől lesz ovis, viszont most nemsokára csanába fog járni, nem kegyetlenség pont előtte leszoktatni az éjszakai megnyugtatójáról? Mert szerintem megnyugtatásként használja elsősorban. Napközben is ha szomorú, akkor rögtön: "kérek tejcsit" és elszopogatja sokáig azt a kisebb adagot is amit adok.


Amikor letette magától a cumit (elkopott a régi, új nem kellett neki), én akkor voltam bent kórházban a harmadik babánk születésekor, ő akkor volt 1,5 éves. Pont akkor kezdte átaludni az éjszakát, azóta van újra tejezés.

Ha most felcserélném a cumira a cumisüveget, legalább nem inna meg 8 dl tejet éjszaka, és nem ugrasztana minket, hiszen a cumit csak visszateszi magának.

De valóban én is félek ettől, mert cumisüveget nem viszi magával pl. utcára nyilván, a cumi meg lehet már egész nap a szájában fog lógni.

Hú, olyan nehéz.:(

2015. szept. 5. 15:20
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, aki írtad hogy 4 napig csak vizet adtál! Mennyire volt nagy sírás? Mivel tudtad megnyugtatni?

Félek, mert az én kisfiam nagyon drámai tud lenni. Gyorsan belehergeli magát a sírásba, taknya-nyála egybefolyik, ha túljut egy szinten.

2015. szept. 5. 15:21
 14/16 A kérdező kommentje:

Szóval hétfőn kezdi a csanát, nem tudom mennyire jó ötlet pont most az éjszakákkal is elfajulni.

Amúgy csak heti 2 délelőttöt fog járni, csak az élmény kedvéért, és nem is fog ott aludni, de azért csak nagy esemény lesz neki. Szoktassam le most ezzel egyidőben az éjszakai tejről/cumiról is?

2015. szept. 5. 15:25
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok!

Hát nem hazudok, az első éjszaka durva volt. Ő is üvöltött, sikított. Mi meg az apjával szépen türelmesen, csak mondogattuk neki,hogy "éjszaka van, ilyenkor csak vizet iszunk, ha kér, azt kap". Volt,hogy kért, volt,hogy nem. A lényeg,hogy ne hagyjátok egyedül, és próbáljatok meg türelmesek lenni, és kitartani. Az utolsó éjszaka, már egyszer próbálkozott, és két perc nyekergés után visszaaludt.

2015. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Huh, köszi!

És nappalra is elhagyta így a cumisüveget?

Déli alvásnál is elvettétek tőle?

2015. szept. 5. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!