Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kellene csinálnom vele?...

Mit kellene csinálnom vele? Írassam be valami küzdősportra?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 éves kisfiam, egy igazi kis elven, barátságos, közvetlen, okos kisfiú. Nincs is vele különösebb gondunk, kivéve EZT! Valaki mindig bántja, korabeli gyerekek akikkel játszani szokott, elég verekedősek, és mindig megütik a fiamat, erre az én kisfiam félre vonul és sírdogál, nem t vissza, egyszerűen nem védi meg magát, pedig nagyon jó erőben van(értsd nem kövér, hanem erős) Mindig mondjuk neki ha valaki bánt üsd vissza, de nem üt vissza sosem. Félek hogy mi lesz így vele, mindig valaki verni fogja ő meg tűri? Mit csináljak? Kétségbe vagyok esve.

Amúgy talpra esett okos gyerek, csak ez baj vele, és nagyon aggódunk. Szépen kérem aki volt vagy ilyen helyzetben van, az írjon.

Köszönöm


2015. okt. 19. 14:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Miért kéne egy 3.5 évesnek verekednie? Miért mentek olyan helyre, ahol fizikailag bántják, és miért nem ti véditek őt meg a külvilággal szemben? Én nem vagyok híve annak, hogy tanítsuk verekedni a gyereket. Főleg nem ilyen pici korban, ez nem normális dolog.
2015. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Megvédem, de mindig nem lehetek ott.

Akkor oviba se járjon? mert ott is vannak problémás gyerekek.

Én arra tanítottam hogy ő ne verekedjen, de ha megverik akkor ne kuporogjon és sírjon hanem adja vissza.

2015. okt. 19. 14:48
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Én se vagyok a verekedés híve, de ha jó erőben van, nem is kell verekednie, elég egy bemutató ütés, hogy mire számíthat a delikvens ha tovább folytatja.

Én is beíratnám küzdősportra, esetleg vennék bokszzsákot, amin apuval gyakorolhat otthon.

Verekedést természetesen sose kezdeményezzen, de ha bántják igenis védje meg magát.

2015. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolóval egyet értek. Nem akarom hogy össze verjen mindenkit, de védje meg magát.

Valamiért nem akarja...

2015. okt. 19. 14:50
 5/21 Andizsuzsi ***** válasza:
22%
A küzdősport nem arról szól, hogy verekedjen a gyerek. Ha a gyereket valóban mindig megütik, akkor lehet, hogy szakemberhez kellene elvinni, hogy kiderüljön, mitől "áldozat" típus, és azon változtatni. Ha meg csak simán konfliktuskerülő, akkor neki az úgy jó.
2015. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nézd én jártam küzdősportra "lány" létemre, és igenis megtanultam ott MEGVÉDENI magam.

Az hogy lenne neki jó hogy megverik? Ugyan már!

2015. okt. 19. 14:54
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Vannak direkt önvédelmi sportok. Én ezek közül választanék, aztán ha a megfelelő tudás sem hoz sikert akkor fordulnék csak szakemberhez.

Simán előfordulhat, hogy a többi gyerek aki agresszív néz verekedős filmeket vagy rosszabb esetben otthon is ez megy, míg a kérdező gyereke még nem látott ilyet, eszébe se jut h vissza lehetne ütni.

2015. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Mi nem mutatunk neki verekedős meséket, semmi olyas fajta játéka sincs ami agressziót válthatna ki belőle.

És a szakembert azt mért ajánljátok? Mi húzódhat a háttérben? Lelki vagy mi?

2015. okt. 19. 15:08
 9/21 anonim ***** válasza:
Ki írta, hogy az lenne jó neki, ha megverik? Félreértetted az 5-ös válaszolót, pedig nagyon jókat írt!
2015. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Minden küzdősportban azt tanítják (az egész kicsiknek is), hogy a küzdőtéren kívül soha nem verekszünk! Kívülállóval verekedni egyenesen elfogadhatatlan, komolyabb sportolókat ezért eltiltanak. Nyilván a gyerekednél nem lenne következménye, csak arra akartam rámutatni, hogy nem jó ötlet egy gyereket azért harcművészetre küldeni, hogy megtanuljon verekedni ha belékötnek.
2015. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!