Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nevelési tanácsadó beszédfejlő...

Nevelési tanácsadó beszédfejlődés miatt és viselkedés miatt?

Figyelt kérdés
2.5 éves a fiam, sok szót mond de van egy külön kis nyelve amit beszél és ez aggasztja a védőnőnket ezért nevtanácsadóhoz küldene. El is viszem a fiamat, főleg azért is mert szörnyű a viselkedése, otthon nincs vele nagy gond de idegen helyen teljesen kifordul magából, mintha nem is az én fiam lenne. Azzal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy ha valaki járt így és eljutottak orvoshoz, ott mit állapítottak meg? Akár a beszéd kapcsán, akár a viselkedés kapcsán, mert a védőnőnk szerint lehet hogy idegrendszeri problémája van. Megijedtem, megmondom őszintén....
2015. nov. 6. 12:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Elnézést, kihagy a billentyűzetem!

Itt-ott viszont melléütöttem, vagy betűt cseréltem,

pl. javítva:


*Az elméleti szakkönyvek jó irányadók, de legyen képes egy szakember önállóan, függetlenül is gondolkodni. Hosszú távon meghozza gyümölcsét, a gyermek fejlődésében.

2015. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az valóban tévedés, hogy nektek pszichiáter kell. Hiszen a pszichiáter egy orvos, aki elsősorban gyógyszeres kezelést ír fel neurológiai problémákra. Nálatok erről szó sincs, tehát max. gyermekpszichológus kell.

Ha mentek a Nevtanba ő is fogja megvizsgálni.

Én azt mondom, hogy jobb félni, mint megijedni, ha problémát látsz, akkor kérj időpontot.

Amint előttem már mások is leírták, legalább fél év, mire kaptok időpontot, addigra meg már betölti a 3 évet.

Nálunk pl. nem tudom van-e korai fejlesztő, de fogad a Nevtan 3 éves gyerekeket is, igaz összesen 2 olyan szakemberük van, aki ilyen kicsikkel foglalkozik, tehát tényleg sok idő bejutni.

Felesleges fejlesztéssel nem fogják leterhelni, hiszen ők, amennyiben lehetséges kerülik mindenféle fejlesztés kiírását. Nincs rá keret, nincs rá szakember.

Az én fiamnak is beszédészlelési zavara van, 3 évesen voltunk először, gyermekpszichológus és logopédus vizsgálta meg. De kb. annyit mondtak, hogy anyuka fejlessze otthon, mondtak egy-két feladatot, aztán ennyi. Én nagyon mérges is voltam rájuk, mert ez nem segítség.

5 évesen küldte megint az óvoda,az volt a hivatalos, na onnantól írtak is ki fejlesztést.

Szerintem az első válaszoló amikor azt mondta, hogy logopédiát tud csak a Nevtan, akkor arra utalt, hogy logopédiát tud csak kiírni, ami igaz. Gyakorlatilag más fejlesztő pedagógus nekik nem áll rendelkezésükre. Elküldtek még bennünket egy alapítványhoz, ahol gyógytornász foglalkozik a gyerekemmel, de először elég mogorva is volt a nő, merthogy ők nem tartoznak a Nevtan alá, mégis mindenkit ide irányítanak!

Ha komoly problémát látnak a Nevtanban, akkor elküldik a Szakértői Bizottsághoz a gyereket, ahol sni-kódot és utazó fejlesztő pszichológust küldenek. De idáig eljutni?! Hát nem tudom mi kell hozzá. Szemmel látható testi fogyaték vagy súlyos autizmus? Az én gyerekemre a Vadaskertben azt mondták, hogy állandó gyógypedagógusi jelenlét kell mellé annyira kezelhetetlen, de a Nevtanban meg szerintük elég a heti 1 torna meg a logopédia.

Ja, és a hallását nem nézik a Nevtanban, vigyél fülészetről papírt, hogy jó a hallása, anélkül valóban nem fogadnak. Mi gyermekneurológusnál nem voltunk,mivel az első gyerekemnél voltam ilyen szakembernél párszor, és szerintem teljesen felesleges. Kicsit húzkodták a szájukat, hogy ilyen szakvélemény jó lett volna még, de aztán beletörődtek.

2015. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy kicsit off leszek: a 9. válaszolótól kérdezem, hogy ezzel a „túlhallással”, ami a fiadnak van, mit lehet kezdeni?
2015. nov. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"logopédiát tud csak a Nevtan, akkor arra utalt, hogy logopédiát tud csak kiírni, ami igaz. Gyakorlatilag más fejlesztő pedagógus nekik nem áll rendelkezésükre. "


Dehogynem. Lehet, h némelyik NevTan-ban ez a helyzet, de máshol gyermekpszichológus is rendelkezésre áll.

2015. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Erre is reagálok,

idézem a kedves kérdezőt:

"Nevelési tanácsadó beszédfejlődés miatt és viselkedés miatt?

2.5 éves a fiam, sok szót mond de van egy külön kis nyelve"


Kisgyermekkorban elég gyakori jelenség, hogy sajátos nyelvet alakít ki a gyermek, amellett, h vmilyen szinten használja a felnőttek által megszokott módokat is, utóbbit legkésőbb három éves korától.


A közhiedelem szerint csak ikreknél tapasztalható e jelenség, hogy sajátos nyelvezetet (is) használ a gyermek, de ez tehát féligazság.


Ezen felül, mint kifejtettem itt korábban: a 3. szülinap előtt NEM várható el az egészségesen fejlődő gyerektől sem, hogy egész mondatokban beszéljen, sem hogy 100 feletti szókinccsel rendelkezzen.


Teljesen lényegtelen ebből a szempontóbl, hogy van, aki már 10-12 hósan képes erre. Mert az a gyermek meg más téren fog egy picit az átlaghoz képest később fejlődni (természetes okokból és módon) akkor is, ha amúgy ő is egészségesen fejlődik minden téren.


A kisgyermekek eltérő sorrendben, eltérő ütemezésben fejlesztik saját kéepsségeiket, persze ösztönös módon.

2015. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, tudom, hogy van ott gyerekpszichológus meg fejlesztő pedagógus, de nem küldik ki fejleszteni, csak a vizsgálatokhoz vannak ott, terápiát nem adnak. Így értettem, hogy csak logopédus áll a rendelkezésükre.
2015. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!