Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok tenni szülőként,...

Mit tudok tenni szülőként, hogy elsős kisfiam ne váljon az osztálytársai boxzsákjává?

Figyelt kérdés
Elsős kisfiam a legkisebb növésű az osztályban, viszont a legokosabb. Ez ellenszenvet ébreszt, főleg a fiúkban és emiatt püfölik szegényt. Mit tudok tenni szülőként? Kezdjünk el küzdősportot tanulni?
2010. márc. 26. 02:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az apja vagyok. Igazából nem akarom, hogy verekedős legyen a gyerek, mert én sem voltam az. Az eszemmel oldottam meg az ilyen konfliktusokat.
2010. márc. 28. 19:23
 12/14 anonim ***** válasza:

Még mindig első vagyok

Ha verekedős lenne, az tényleg nem lenne jó megoldás, de ha intelligens a kisfiú (feltételezem az, mint írtad is) akkor elmagyarázhatod neki, hogy amit megtanítasz/megtanítanak neki, azt csak és kizárólag önvédelemre használja (ezt egyébként minden küzdősportnál hangsúlyozzák). Ha nem tudja megvédeni magát, az nagyon nem lesz jó, később se. Ha pestiek vagytok dzsúdón kívül van egy csomó más küzdősport (karate, ikedo azt hiszem így írják, és ami a legjobb az a Krav maga).

Vagy ha nem akar ilyenre járni/vagy te nem akarod járatni, vegyétek ki abból a suliból, írasd át máshova, mert sajnos (tapasztalat) az az agresszív kisgyerek(ek) nem változnak meg, sőt, minél erősebb, nagyobb lesz, annál inkább el fog fajulni a dolog.

2010. márc. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Vadmeggy ***** válasza:
Szerintem az edzjének kellene szólni, hogy mit csinál a gyerek iskolában. Amikor én karatéra jártam 7-8évesen nagyon keményen büntették azokat a gyerekeket, akik nem önvédelemre használták a megszerzett tudásukat. AKár ki is vághatják az edzésröl, ha rendszeresen verekedik. Másrészröl egy sportot kell keresni a gyereknek, sztem a karate vagy a judo aikido lenne a legjobb, mert ezek fegyelemre tanítanak. A gyerek itt meg is erösödhet és az önbizalmát is erösiti. Tiszteletet csak úgy fog kapni, ha visszaüt és nem hagyja magát elnyomni. Nem hiszem, hogy te az eszeddel oldottad meg ezeket a konfliktusokat 6-7 évesen, mert ezek a kis gyerek, csak az erösebbet tisztelik.
2010. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia, aterzem a problemad. Altalanosban en voltam a tornasorban az utolso, ugyhogy en is sokat kaptam kiskoromban. Aztan beirattak judozni. Jottek az eredmenyek, de ugyanugy sokat kaptam. Anyum szerint nagyon is kialltam magamaert, de en ezt belulrol kevesbe ereztem. Aztan az altalanosbol mar ugy mentem tovabb kozepiskolaba, hogy valahogyan megoldodott. Ott talan jobban kialltam magamert. Meg ott mar okosabb emberek voltak. Franc tudja. Aztan az egyetemen meg mar semmilyen atrocitas nem ert.


Egyetem utan meg felnott fejjel aztan elmentem boxolni. Aztan sajnos igencsak vedekezos/verekedos. Most nem turok el semmilyen "megalazo" trefat es 2 figylemeztetes utan utok. Olyan kis napoleon fele vagyok.


Hat amit en nagyon banok, hogy altalanosban nem alltam ki jobban magamert. Szerintem akkor 3 dolog hianyzott:

1.) technikai alapon. Verekedesben utni kell. Azt meg meg lehet tanulni.

2.) ne kelljen a kovetkezmenyekkel szamolnom. Tehat, hogy ha megverem vagy lesz valami, akkor nem lesz semmi baja es mig a masiknak van hatszele es visszajon a nagyobb tesojaval, addig nekem valahogyan nem volt.

3.) Nem ereztem, hogy mi az amit meg el kellene turnom es mi az amit mar nem.


A fiam 2-os most. Kick-boxolt 2 evet, volt mar velem tobbszor box-edzesen. Ennek ellenere nagyon szelid. Ha valami lenne, en olyasmit mondanek, hogy:

"Ha nem verekedtel akkor az volt helyes dontes. Ha ugy erzed, hogy verekedni kellene, akkor az a helyes dontes. Mindenkeppen helyesen dontesz. En kesobb nem fogom megkerdojelezni, hogy jol dontottel-e? Ha ugy erzed, hogy ezt a trefat mar nem nyeled be, es hogy verekedned kell, akkor viszont menj bele nyugodtan. Barmi problema jonne a verekedesbol, azt bizzd ram. Azt en megoldom. Kesobb nem fog senki bantani. En vagyok a hatszeled. Es ne azert verekedjel, hogy nyerjel. Az valahol lenyegtelen. Hanem azert, mert ha a tobbiek latjak, hogy kiallsz magadert, akkor le fognak szallni rolad."


Amugy meg volt pozitiv hatasa is a szemetkedeseknek.

1.) Elegge tarsasagi ember lettem. Egyszeruen vedekezesi mechanizmuskent kialakult, hogy emberekkel jol tudok kommunikalni.

2.) Eros motivaciot kaptam, hogy tobbre vigyem, mint ok. Es egyelore ez ugy nez ki, hogy ugy is lett.

2011. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!