Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti cenzúrázzátok valamilyen...

Ti cenzúrázzátok valamilyen módon a gyerekmeséket, gyerekkönyveket? Mondjuk tanulság (hiány) vagy értékközvetítés alapján?

Figyelt kérdés

Kaptunk néhány gyerekkönyvet, amelyek közül néhánynak vagy kiolvashatatlanok a "rímei", amik bántják az emberi fület, vagy nincs tanulsága vagy ha van, az káros.


Kaptunk olyat is, ahol anya főz és takarít, apa újságot olvas és tévézik, amit szintén nem lát majd tőlünk a gyerek. Persze, nem akarom eltagadni, hogy vannak ilyen családok is, úgyis megtudja majd az életben.:)


Ti valahogy válogattátok a könyveket és egyéb meséket? Nincs tévénk, ezért viszonylag könnyen vagyunk, csak arról tud majd egy ideig, amit mi mutatunk neki a youtube-on. Talán az oviig ki tudunk tartani.:)


Arra gondoltunk (mivel kaptunk és vettünk jó könyveket is), ezeket elvinnénk a gyerekorvosi váróba, hátha valakinek tetszenek.


Nálatok mi volt a szempont a válogatásban, ha csináltátok?



2016. jan. 14. 09:30
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Ezért nem veszünk tévét. Ha lenne itthon, mert mi valamiért néznénk, akkor persze ő is nézhetné:)


A népmesés dolgot nem tudom, nem igazán láttam belőle részeket, hogy milyenek.:) persze ismerek népmeséket, de nem ezt a sorozatot.

2016. jan. 14. 20:36
 22/31 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem a tévés népmesékre gondolt a válaszadó, hanem arra, hogy a magyar népmesék tele vannak "brutalitással". Okkal egyébként, ennek mélylélektani oka van.
2016. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem a népmesék brutalitására gondoltam, hanem arra, hogy azokban is apa vágja a fát, anya pedig főzi az ebédet :) A tévéről meg annyit, hogy nekünk sincs, mégis kb.minden mesével képben vannak a youtube-nak hála. Rég nem kell már ehhez tévé.
2016. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
12%
emesi válaszolj már! szóval az a helyzet, hogy nincsen olyan könyv, amelyikre teljes lelki nyugalommal azt tudnám mondnai, hogy szar, olyan van, amelyiket nem lehetett elolvasni a gyereknek, mert túl szép, vagy túl didaktikus, olyan van, amelyiket azért, mert túl alpári, bár az annáét lehetett olvasni, de nem olvastuk ronggyá az biztos, szerintem vicces volt különben, de ezek szerint megült a gyerekben a büdös pofa, ajándékba kaptuk amúgy mi is, visszatérve rejtőzködöm, ha észrevette valaki, én imádom a francia könyveket, de mi már túlvagyunk a szent anna gimin, bár az kamaszoknak való, a maléva kerjét nem lehetett kilvasni, mert didaktikus, a berg juditét se, pedig annyiféle illusztrációja van, az egeresek tök cukik, de azt se, vissza kellett küldenem, a kicsi most geronimot olvas, ő szereti a didaktikusat, a kagylómágusokat se olvastuk el, mert túl sok benne a leírás, a gerard durell túl komoly még, kicsit szemezgettünk belőle, ajanikovszkíból lehetett felolvasni, meg a bálint ágnesből, de oda kellett írnom mellé kinek a hatására vettem meg végül
2016. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

igen, a youtube-ot többször is írtam én is.:) csak többen felhozták ezt a tévé dolgot, és leszögeztem, hogy azt nem veszünk:)


a népmesei sztereotípiákról nem tudjuk még, hogy hogy lesznek, végül is, előbb-utóbb szembesülni fog vele, hogy a mai napig élnek így emberek, talán majd az ovistársai szülei között is fog ilyen életmódokkal találkozni. nem tudom, talán beszélgetünk majd róla, hogy mindenkinek másként jó vagy nem jó, és ő is választhat majd, ha felnő, mi az apukájával ezt és ezt választottuk. (nyilván nem szeretném, ha tévé előtt böfögő, önmagát kiszolgáltató felnőtt férfi lenne a fiam, de az ő döntése)


de ez még nagyon a jövő zenéje, majd hozza az élet.

2016. jan. 15. 06:17
 26/31 anonim ***** válasza:
30%
a nyolckeres könyvek is jók, mert a gyereket feljhozzák egy szuper értelmiségi szintre, hogy aztán később ragaszkodhassanak az igényszintjükhöz, például stílus, viselkedés, és a többi, nem húzza le az értelmiséget se, majd mindjárt melyik az a könyv, ami mindkét irányban megcéloz egy szuper hangot, ami nem feltételezi, hogy le kell ragadni ott, de most semmi nem jut eszembe, egy emberi testes könyv azt hiszem, a legprimitivebb ember is humánusan tud hozzáállni, annyira szenzitiv
2016. jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Tévében van olyan, amit nem engedek nézni, pl. a Cartoon Network több műsorát, mert egyszerűen annyira igénytelen, idétlen, pongyola sz*rok, hogy elviselhetetlen.


Mesekönyvben akad olyan, amit nem veszünk elő, de nincs tiltva, csak tényleg vacak, úgy kaptuk, a gyerek sem kéri sosem. Pl. megvan még az én gyerekkoromból egy csodaszép, keménytáblás könyvben A tücsök meg a hangyák, ezt szoktuk is olvasni. És megkapta az egyik déditől ugyanezt, lebutított változatban, nagyon gáz rajzokkal. Még a rajz a kisebbik gond, de komplett versszakok hiányoznak belőle, és helyenként át is lett írva. Egyértelmű volt, hogy az eredetit vettük elő, nem ezt a megnyomorított verziót.

De volt olyan Kisvakond könyvünk is, amit inkább kerültünk, pedig pici korában alapvetően szerette a fiam a Kisvakondot, de az egyikben valami verses formában volt odaszenvedve minden járműről 4-6 sor, borzasztó kín-rímekkel, totál értelmetlen módon. Ennél mindig csak a képeket nézegettük, nem vitt rá a lélek, hogy fel is olvassam.

Van még pár, amiben tényleg inkább csak az illusztráció zavar, pl. van egy Grimm mesekönyve, nagyon kommersz, nagyon béna rajzokkal. Néha olvastunk belőle, de neki sem tetszett. Aztán találtam antikváriumban olyat, ami illusztrálás nélküli volt, és sokkal több mese van benne. Na azt már sokkal szívesebben vette ő is elő, most meg már magának olvas belőle.

Konkrétan elvenni csak olyat vennék el, amiben valami káros sztereotípia jelenik meg, normálisként beállítva, mint pl. amit te is írsz, ez az anya főz-takarít, apa heverészik. De ilyenünk szerencsére nincs is. Volt egy nagy kedvence pici korában, képeskönyv, pár sor szöveggel, de azt én is csíptem, nagyon retró könyv, de ott pl. anya főzi az ebédet, ebéd után apa mosogat, a gyerekek meg törölgetnek, aztán a felnőttek kávét isznak, a gyerekek meg málnaszörpöt. Nekem ez tetszett, itt mindenki csinál valamit.

Verseskönyveink voltak még régen folyamatos használatban, megvoltak a nagy kedvencek, amiket mindig kért. A giccseseket eleve kihagytam, de persze ha rámutatott valamelyikre, azt felolvastam, akár tetszett nekem, akár nem, ez végül is ízlés kérdése, az meg nem lehet mindenkié ugyanolyan :)

2016. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
45%
én az anna frank naplóját vettem meg csak képregényben, semmi különös, a szokásos képregény motívumok, de még nem olvastam ki abban a stílusban, ahogy az az anna frankot megilletné, bár őszintén megmondom a lányaim még így se vették a kezükbe, hogy igényesen van megrajzolva és nem giccses, mi a bibliánál tartunk stílusban, a noé bárkájánál igényességben
2016. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
30%
a bábeli zűrzavar iszonyú debil lett
2016. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
26%-os, nem akarod végre befejezni az offolást?
2016. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!