Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy anyukának miért lenne...

Egy anyukának miért lenne kötelező főzni? Komolyan űrlény lennék ezért?

Figyelt kérdés

Már az oldalon is láttam, hogyha kiderült, az anyuka nem főz, akkor az mekkora "szégyen", mert mégis mit lát így a gyerek otthon...

Nem arról van szó, hogy nem tudok sütni, főzni, mert megy, de a picik óta sem időm, sem kedvem nincs hozzá.

Van 2 fiunk (4 és 2,5 évesek) és egy 4 hónapos kislányunk.


2016. febr. 11. 10:20
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk én főzök, de van takarítónőm! Hú! Máglyára velem! :)

Volt olyan "okos", aki ezért megszólt, mondván itthon vagyok a második, 4 hónapos gyerekkel, mi az,hogy nem fér bele a 130 nm rendbetartása. De a Drágám azt nem tudja,hogy én dolgozom. Családi cégnél vagyok. A szülés előtt két héttel "esett" ki, aki helyettem volt, és nem találtunk eddig jobban, így muszáj vmennyit átvennem. És bizony a munka, a Kicsi mellett nincs időm hetente átnyálazni a 130 nm-t. Hál Istennek van rá keret,hogy fizessek ezért vkinek, és így legalább hétvégén a családommal tudok foglalkozni, kirándulni stb. A főzést én azért szeretem, mert általában este főzök, és mivel amerikai konyhás a házunk, tulajdonképpen együtt vagyok a családdal. A Nagy segíti is,ha van kedve.

De tudod erre azt mondom,hogy ha nem dolgoznék, úgy lenne takarítónőm, akkor sem lenne senkinek semmi köze hozzá. Nem lopom el az árát senkitől. Sőt a Kicsivel most kezdtük a hozzátáplálást és üveges bébiételt adtam neki. Júj!

Ne foglalkozz mással! Mindig lesz min kárálni!

2016. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
89%

Ha tudnak rendesen enni akkor nem értem hol a probléma, gondolom attól hogy nem főzöl még esznek főtt ételt oviban/bölcsiben vagy otthon ha rendeltek.

Nálunk is max hétvégén főz anya és nincs vele baj.

2016. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mindig itélkeznek, ne foglalkozz vele!

Én a kötelező főzést utálom, de szerencsére a párom megérti, így nem is várja el, hogy minden nap friss főtt kaja legyen az asztalon.

H-P-ig reggel 7-től este 7-ig nem is vagyunk itthon a meló/suli/ovi/edzésekmiatt, hétvégén a gyerekek meccseire és kirándulni járunk, örülök, ha nagyjából rend és tisztaság van, így sokszor nem főzök még hétvégén sem, inkább kajálunk valahol.

Anyós persze megszól ezért, mert ő szinte egyedül nevelte fel a gyerekeit és munka mellett is minden nap főzött, hétvégén 2x4 fogást,, szerinte ez az alap.

Szerintem meg az, hogy nem hajszolom agyon magam...

2016. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
61%

nekem az ismerőseim többsége nem főz otthon, egyáltalán nem házias, inkább rendel a munkahelyére...

van előnye: változatos étrend, több szabadidő, és olyan jó kis menü árak vannak itt ott, hogy ha az ember csinál pl rántott húst salátával, valóban jó alapanyagokból, majdnem ugyanott van.


Én főzök, habár telne rá, hogy rendeljünk, de egyrészt imádok a főzni, másrészt egy gyerekem van aki ebben maximálisan partner, nagyon jól eljátszik míg dolgom van. Emellett nem bízom az éttermi dolgokban, vendéglátóiparra van rálátásom, és sajnos az alapanyag felhasználás nagyon alacsony színvonalat képvisel...a bolti dolgokról szintén meg van a véleményem, és szerencsés a helyzet mert van egy kis kertünk, a zöldségeket megtermelem, a padlizsántól a paprikán át a zöldborsóig mindent.

Mindezek tudatában bolond lennék kaját rendelni, egyrészt pénzt is spórolok, másrészt nekem ez tényleg kikapcsolódás.

A férjem szokott a meló helyén menüzni, de nem azért hogy nekem könnyebb legyen hanem mert a kollégáival lemegy és akkor ott smúzolnak stb.


Én nem nézem le ha valaki nem főz, bizonyos szempontból érthető és elfogadott, a 30-as lány barátnőim sem főznek max hétvégén...viszont megemelem a kalapom az előtt, aki 2-3 gyerek mellett még arra is figyel, hogy jó minőségű és változatos koszt legyen az asztalon.

2016. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk kicsi a korkülönbség (11 hónap). Amikor a picivel voltam várandós és akadt egy pici komplikáció ekkor döntöttük el, hogy ennyivel könnyítünk az életünkön - rendeltük az ebédet. Ez nem csak azt jelentette, hogy nem kellett bedugni a sütőbe a fél órás csirkét - hanem nem kellett gondolkodni azon mit fogok főzni, nem kellett nagy bevásárlást csinálni, tárolni, feldolgozni, dobozolni férjnek, mosogatni, pakolni....

Mióta a nagy ovis lett, azóta van időm újra főzni, ezt értékelik is a gyerekek, mert ők a házhozszállítós ételt nem nagyon szerették (persze nem azt jelenti,hogy az elmúlt két évben nem főztem, de rendszeresen rendeltük az ebédet.

Mire kiszolgálod a gyerekeket a két nagyot és a picit, újra jöhet a köv. étkezés, pakolás, háztartás - ha nem muszáj miért bonyolítanád az életed?

2016. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
32%

Akkor én leszek az első "ìtélkező". Ezt én nem tartom normàlisnak és el nem tudom képzelni,hogy a gyerekeim ne hàzi koszton nőjjenek fel.

DE azt pont lesz@.rom,hogy Te vagy akàrki màs,mit csinàl. A te dolgod. Tégy belàtàsod szerint. (Amúgy valószìnüleg Te is ugyanezt kaptad gyerekkorodba,ahogy leìrtad,hogy anyukàd se volt konyhatündér, ìgy ugyanezt adod tovàbb,én meg màst,ennyi a magyaràzat.)


Ugyanìgy vagyok a mosàs, takarìtàs terén is. Persze nem vagyok ősasszony tìpus vagy maradi,de egy jó beosztàssal mindenre lehet időt talàlni. Nagyon sok ismerősöm/ baràtom van pici gyerekkel vagy többel otthon és sosincs ideje semmire,fut a hàztartàs, nyűgös a gyerek stb. Ennek sok esetben,amit làttam az az oka,hogy nincs napirend,alkalmazkodik a gyerekhez,de pl ha kedve van akkor meg este 10kor megy el ismerősökhöz tàrsasozni lesz.arva,hogy a gyerek/gyerekek fàradt/ak,mert ugye aludni ott is tud/nak majd. Azaz a sajàt pihenése kikapcsolódàsa a gyerek rovàsàra megy. És sajnos egyre több az ilyen trendi ún y-generàciós anyuka. Tipp- topp ahogy kinéznek,irigylésre méltó tàrsasàgi élettel,a gyerek nekik semmiben nem akadàly. De az biztos,hogy akiket ismerek közülük ott nincs is meg az a meghitt csalàdi légkör, nincs együtt vacsoràzàs,hétvégente ebéd,jàték stb minden hiànyzik amitől nekem csalàd a csalàd. Annyira én központú rendszer amiben kellene élni,hogy elképesztő. Mindenki azt csinàl amit akar,mert joga van hozzà. Ami persze hatàrokon belül nem lenne baj,de ha kiskorban a gyerek nem kapja meg a rendszert a fegyelmet a szabàlyokat,akkor ott nagy bajok lesznek később.

Kicsit màr elkanyarodtam a témàtól,de pl szerintem ezért szólnak meg,akik megteszik,mert amit leìrtam, az a folyamat kb itt kezdődött,hogy anyuka otthon van de nem főz, ez kb 10 éve vàlt tömegessé. Mert nyilvàn előtte is volt ilyen,de akkor még inkàbb a nem reklàmozom kategória volt,ma meg a büszke vagyok rà kategória.


De mint hangsúlyoztam az elején engem nem kifejezetten érdekel ki mit eszik vagy nem eszik otthon,de a véleményem megvan a dologról,amit ugyanìgy tudnak azok az ismerősök/ baràtok akik nem főznek otthon a gyereknek. De sosem volt ezen vita vagy sértődés nekik/ neked úgy jó,nekem meg màshogy. Véleménye meg mindenkinek lehet,ami nem egyenlő azzal,hogy naponta a fejéhez kell vàgni vkinek.

2016. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
55%

mondjuk abban egyet kell értenem az előttem szólóval, hogy főleg a pici gyerekeknek nagyon fontos volna a jó minőségű, minimális zsiradékkal készült házi koszt, az éttermekben készült, por levesek, por krumplipürék, tubusból kinyomott desszertek helyett (mint írtam vendéglátósként ismerem mi miből készül...nem túl bizalomgerjesztő)

És az is igaz, hogy a vasárnapi ebéd mellett közösen összeülni, annál meghittem nincs...egy pizza, vagy a dobozból kiszedett rántott hús nem pótolja a frissen tálalt húslevest, amibe beleszeded a friss leveszöldséget :)

De nem vagyunk tényleg egyformák, kinek mi a fontos.

Lehet hogy valaki nem főz viszont dupla annyi időt tölt a gyerekeivel...amit az utolsó ír, azt az anyuka típust aki azt mondja csak ne legyen útban a gyerek...az megint egy más történet...nem hinném hogy a kérdezőnél erről volna szó...akkor nem vállalt volna három gyermeket.

2016. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
15%
Ha egyik gyerek sincs oviban bölcsiben, akkor megértem, de ha legalább egy ott van, akkor nem értem hogyhogy nincs időd?
2016. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretek főzni, a környezetem szerint jól is tudok, ennek ellenére volt a tavalyi évben egy bő fél éves periódus, amikor szinte minden nap rendelt kaját ettünk. Egyszerűen nem volt energiám a tűzhely mellett ácsorogni még annyi időre sem, hogy kifőzzek egy adag spagettit.


Én is kaptam szemöldök húzgálásokat, megjegyzéseket amikor 1-1 szituációban kiderült, hogy én rendelem az aznapi ebédet, de abszolút nem érdekelt, ez annyira magánügy, ne foglalkozz ezzel!


Mindenki a saját háza táján sepregessen (vagy jelen esetben főzögessen!;D)

2016. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk anyám sose főzött, nem tudott, nem tud a mai napig se. Sajnos ezt mostanában kezdi elfelejteni és mindenféle rettenetet kotyvaszt, szóval igazából addig jó nekünk amíg ő nagy ívben kerüli a konyhát. Nem atomfizika ez a főzés dolog, de egyszerűen akkor is vannak emberek, akiknek semmi, de tényleg semmi érzékük hozzá, az ilyeneket nem is szabad erőltetni. De egyébként felnőttem így is, húgom is felnőtt, apánk se halt éhen, én meg tudok főzi és szeretek is. Szóval azokon is mindig csak nevetek, akik azzal jönnek, hogy jajj hát azért kell, mert ha nem látja a gyerek akkor sose fogja megtanulni... Majd ha érdekli megtanulja magától is, ha meg nem érdekli, akkor azzal se megyek sokra, ha kényszerítem, hogy kuktáskodjon, mert csak megutálja.

Szóval ez az egész csak arról szól, hogy az emberek alapvetően nagyon önzetlenek és akkor is osztják azt a sok eszüket, ha a kutya nem kérte.

2016. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!