Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy anyukának miért lenne...

Egy anyukának miért lenne kötelező főzni? Komolyan űrlény lennék ezért?

Figyelt kérdés

Már az oldalon is láttam, hogyha kiderült, az anyuka nem főz, akkor az mekkora "szégyen", mert mégis mit lát így a gyerek otthon...

Nem arról van szó, hogy nem tudok sütni, főzni, mert megy, de a picik óta sem időm, sem kedvem nincs hozzá.

Van 2 fiunk (4 és 2,5 évesek) és egy 4 hónapos kislányunk.


2016. febr. 11. 10:20
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
28%

Én őszintén irigylem, aki nagyon jól tud főzni. Én 40 vagyok, kb. 30 féle étel, amit meg tudok főzni. Sütni talán 10 félét.

3 gyerekünk van. Hét közben menzán eszik ebédet mindenki, mi is hozatjuk. Hétvégén mindig főzök. Őszintén bevallom, sokkal jobban szereti az egész család az én főztömet.

2016. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
88%

Én idáig főztem 2 naponta, most nem mert napi min 6 órás fekvésre ítéltek, masodik gyerkocot varjuk, es dolgozom is itthonrol.


Mindennap nem szeretem a rendelt vagy éttermi kaját, alig varom hogy megint "szabad" legyek ilyen terén, de nem szólok be masnak.


Van egy barátnőm, nincs meg gyerek, 45 nm kell egyelore rendbe tartania es max 4-ig dolgozik, megis takarítónő je van... Őszintén nem fer bele a fejembe a miert, de meg sose mondtam neki (es ez az elso hogy leírtam). Az o dolga 😊

2016. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 50nm-es a lakásom és takarítónőm van. Nem azért mert nem lenne időm megcsinálni, hanem azért, hogy azt az időt másra tudjam fordítani. Akár arra, hogy valami különlegesebb ételt készítsek és ne csak az legyen a cél, hogy gyorsan összerámoljak valamit, ami lehetőleg minél kevesebb mosatlannal jár, mert közben még ki is kell teregetni, ráadásul két hete nem bírom már rávenni magam, hogy port töröljek, de közben már nem látok ki a szememből. Amíg én dolgozok, addig van mindig itt a takarítónő, és mire hazaérek, szép tiszta, rendezett lakás fogad. Tudom hogy sokak szerint ehhez nekem nincs jogom, hiszen nő vagyok, és ez az én dolgom lenne, de már túl vagyok azon, hogy a Mari néni véleménye jobban számítson a saját kényelmemnél.
2016. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
30%

Kedves 16-os! Maximálisan egyetértek veled!

Én tudtam főzni Mielőtt gyerekem lett, miota van meg mégjobban odateszem magam. Allergiás is sok Mindenre. Igy szeretek mindent magam késziteni neki. Imádja is a gyerek a főztömet. De nekem csak egy van. Igy Mindenre jut idő.

De akinek több van , nem csodálom ha rendel!

2016. febr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
15%
Én hétközben ritkán főzök ,de hétvégén főzők,és sütök is ,méghozá adott esetben 2 félét mert kisebbik fiam nem eszik mondjuk pörköltet csak rántot hust .szeretek is főzni,sütni.
2016. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem egy anyuka egyben háziasszony is, és a háziasszony fogalmába igenis beletartozik a főzés!
2016. febr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

most nem azert de aki foz az itt mindnekepp le elsz pontozva?? akkor miert vartok toleranciat ha ugyanugy lepontozzatok ako fozni mer??

14es vagyok tok kulturaltan leirtam a velemenyem es abszolut elfogadom aki kajat rendel annak ellenere hogy en fozok....ezt le is irtam...erre jol le vagyok.pontozva...

2016. febr. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne húzd fel magad, mindenkit lepontoznak attól függetlenül, hogy hasznos és kulturált választ adott :)

Egyesek úgy gondolják, hogy a piros kezecskének dislike funkciója van és mások arra kíváncsiak, hogy ő mennyire nem ért egyet az adott válaszolóval...

2016. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
0%

általában hidegen hagy a lepontozás csak most, hogy épp a tolerancia hiányára irányul a kérdés, elgondolkodtatott, hogy vajon miért vár megértést az egyik oldal, amikor ők meg ugyanúgy ítélkeznek az fölött aki házias típus, ősasszony meg mi egyéb jelzőkkel illetik, holott van ilyen oldal, olyan oldal, mindkét oldalnak meg van az előnye, a hátránya.

Azt meg nem lehet elvitatni, hogy aki minden mellett még a háztartásra is időt tud szakítani az előtt le a kalappal.

Pl anyósom 10-kor áll este neki főzni az ebédet. Ő ilyen típus, neki elég ha éjfélkor lefekszik és 18.00-kor kel. Én ezt biztos nem bírnám, én inkább lefekszem 21.00-kor és jól kialszom magam. Ettől függetlenül minden tiszteletem hogy ilyen munkabírása van. És ezt nem lehet elvitatni.

2016. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
*éjfélkor lefekszik és reggle hatkor kel, úgy értettem :)
2016. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!