Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha anyagilag megtehetnétek,...

Ha anyagilag megtehetnétek, otthon maradnátok a gyerekkel 3 éves koráig?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk milliomosok, de úgy is kijönnénk a pénzből, ha csak a gyerek 3 éves korában mennék vissza dolgozni. Ti mi tennétek?

2016. febr. 22. 10:54
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
41%

Nem.

Pont ezzel küzdök most, mert nálunk még a magán bölcsik is tömve vannak, oviba pedig csak 3,5 évesen mehet majd.

Minden nap küzdök vele és a tesójával, hogy gyerekek között lehessen. 2 éves most és nem tudom beadni sehova bölcsibe, pedig nagyon jót tenne neki a társaság.

Pl. nem eszik, ha a szomszéd kisfiúval ültetem le enni, akkor meg versenyben. Biztos nem maradnék itthon éves koráig, ha sikerülne közösségbe adni végre. Nagyon sajnálom, amikor itthon unatkozik.

2016. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
19%
Simán. Bölcsis korú, azt még nem engedném el magam mellől. Erős köztünk a kötelék, úgy érezné, hogy elhagytam, és a pici, aki még nem tud magáról gondoskodni, annak alapból az anyja mellett van a helye; még nagyon is!! És hát olyat hallottam, hogy amúgy meg 7 éves korig mindenképpen az anyja mellett kéne maradnia a gyereknek, hogy az lenne az opti, hogyha tényleg minimum addig. Hát az a gyerek még kb baba, hát hogy hagyhatnám ott valahol? Az még nagyon minike, nem szabad. Hiába tudod, hogy vigyáznak rá, az anyukája mellett van a helye szerintem. Ha megoldható, amíg megoldható, szerintem addig maradj vele. Mármint amíg gyerek meg ilyen kicsike még. Összetartoztok, hát nem kéne ott hagyni sehol. Hát te is fontos vagy a kicsidnek, a hangod, az arcod, a kezed, stb, hogy ott legyél ,meg ő is fontos neked. Hát szóval szerintem ovis koráig minimum mindenképp anyukájával kéne lenni. Aztán az óvodába már mehet, de előtte szerintem tényleg nagyon az anyukával van a helye. Hát ez most egy pöttyet ijesztő lesz, amit ideírok, de ismerek valakit, akit az anyja először elvitt bölcsődébe, de ott meg tök depis lett. Meg hát a gyerekeknek meg azt hallottam, hogy még nincsen kialakulva az időérzékük, és még akkoris úgy élik meg, hogy ott vannak hagyva, ha 2 percre kimész wc-re. De mondjuk az a full egyedüli volt abban a példában, amit hallottam. És úgy éli meg, hogy otthagyták, és nem tudja, hogy visszajönnek-e érte, és megijed. Szóval szerintem 3 éves koráig még nagyon-nagyon kicsi az ember, és nagyon-nagyon szüksége van az anyjára konkrétan, de hát én nem tudom, hogy milyen az anyagi helyzetetek, ennél nem is kell jobban részletezned, mint a kérdésben leírtad, csak a kicsi baba, meg az édesanyja összetartoznak.
2016. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem olyan helyzetben lettem volna amilyenben voltam, lehet 1,5 eves koráig varok, de mindenkepp visszamentem volna. Csaladi napkozibe jar (mivel pici volt mikor kezdte) szeptembertől ovis lesz. A kapcsolatunk erős, bensőséges nekunk bejött a Csana, nem maradnék vele 3 eves koráig...
2016. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
66%
22es amit írsz az vicc kategória!!!
2016. febr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon nagy butaságokat írsz 22-es! Te biztosan szentül meg vagy győződve róla, h igazad van, de sok blőd dolgot írsz!
2016. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
57%
Azért jó olvasni, hogy megszűnőben van a társadalom részéről a "szülés után 3 évig szarni se szabad egyedül" elvárás :)
2016. febr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
89%

" "szülés után 3 évig sz*ni se szabad egyedül""

De azt lehet, azt csak hallottam:) 22-es vagyok, asszem, ez nekem szólt:) Egy pszichológus mondta ezt az otthagyósat. Hát, a többiekre, akik nekem reagáltak a kommentemre, bocsi, de most nem írok.

2016. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó válaszoló, meg kell találni az egészséges egyensúlyt. Szerintem neked még nem sikerült.


Csak nehogy így járj...


://www.borsonline.hu/20160222_kilokte_az_ablakon_kislanyat_a_tatabanyai_no

2016. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
0%
2016. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
52%
22-es: saját pszichológusom 1 évig maradt otthon a kisfiával, úgyhogy nem egységes a szakma véleménye ezekszerint :)
2016. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!