Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha anyagilag megtehetnétek,...

Ha anyagilag megtehetnétek, otthon maradnátok a gyerekkel 3 éves koráig?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk milliomosok, de úgy is kijönnénk a pénzből, ha csak a gyerek 3 éves korában mennék vissza dolgozni. Ti mi tennétek?

2016. febr. 22. 10:54
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
6%
Jaj, Úristen. Nem azt mondom, látom, hogy itt vannak, akiknek a gyermekei nagyon igénylik más gyerekek társaságát, akkor persze, hogy engedném, de szerintem 3 évesen hát az még kicsit kicsi, hogy le/elválasszák az anyjától. És csak ha nagyon kaka az anyagi helyzet. Na jó, ezt még át kell gondolnom. (Ez most a cikkes válaszra reakció) Ja meg amúgy nem tudom, hogy mennyi kicsi gyerek van, és hány vigyázó van rájuk bölcsődében.
2016. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
10%

"22-es: saját pszichológusom 1 évig maradt otthon a kisfiával, úgyhogy nem egységes a szakma véleménye ezekszerint :)"

Hát ezt nem tudom, mindenki máshogy működik. Meg mondom, a szomszéd gyerek itten depressziós lett, mikor ott lett hagyva a bölcsődében, utána anyja kivette onnan, és itthon a nagyszülei nevelték. A többi gyerekét már nem is merte bölcsibe adni, mert az elsőt megviselte.

2016. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
63%

Nem maradnék vele otthon. Valahogy kijönnénk úgy is anyagilag, de érzem a fiamon, hogy szüksége van a bölcsire. Nem azért mert annyira szomjazza a gyerektársaságot, csak vannak rossz szokásai, amiket itthon egyszerűen nem tudunk megoldani, de a "csordaszellem" valószínűleg segítene rajta (pl nem hajlandó evőeszközzel enni ill. osztozkodni sem).

Jómagam is nagyon vágyom már a felnőtt társaságra, leginkább azért mert nagyon egyedül vagyok. Szüleim 200 Km-re, nővéremmel nem túl szoros a kapcsolatom, a barátaim meg még nem szültek, mind reggeltől estig dolgoznak. Így azért eléggé be lehet kattanni. Most 21 hónapos, áprilistól adtam be a bölcsibe a jelentkezést.

2016. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
31%
Ezért most lehet, hogy nem fogtok szeretni, de a kutya se dobja el magától a kölykét, csak ha már nagy, nem? Itt most azzal lehetne jönni, hogy jó, de az állatok az más tészta, nekik nem kell dolgozni, de hát nem is arról beszélek, aki kényszerből hagyja ott, mert muszáj, hogy legyen állása, különben nem tudna csomó mindent megadni a gyerekének, de magamtól nemigazán passzolnám el a gyerekemet, mert én azt hiszem, van olyan is, aki anyagilag megtehetné, de igazából nem érdekli a gyereke, és foglalkozzon vele más. És egyik gyereke annak a csajnak is itt üvöltött, a legkisebbik, ő meg, anyja, tojt a fejére, pedig csak azt szerette volna a gyerek, szépen is kérte, utána kezdett ordítani, vagy már nem is tudom; hogy hozzon neki még egy kevés vizet a felfújhatós medencéjébe; és az meg hagyta, hogy órákig ordítson. Nem tudom, mennyi víz kellett volna még neki, de hát egy pohárnyit vagy kettőt-hármat csak odavihetett volna még neki. Szóval csak ha látnám rajta, hogy tényleg elvágyódik már, szóval akkor úgy ahogy itt írták, már okés, de alapból meg ha esetleg nincsenek ilyen igényei, minek passzolnám le? Hát szerintem tök jó, hogy ott vagyok neki, hogy valaki egyszer úgy fogalmazott, hogy "több hónapig egyek voltunk", szóval nem tudom , mennyire számít az a személy is, akivel a gyerek van. (Kérlek, ne bántsatok, csak szeretem a gyerekeket -még nincs , de majd)
2016. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
75%
A kutya kölykét legkésőbb 8 hetesen leválasztják,mert addigra elég érett,nagy és már nem szopik, emberi értelembe az a 8 hét kevesebb mint 2 év, tehát ez nem jó példa....
2016. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk nagyon kicsi a korkülönbség (11 hónap), amikor elmúlt a nagy 2 éves néhány hónapra ment bölcsibe (csana)- egyrészt nagyon kimerültem, másrészt úgy láttam hogy vágyik a gyerektársaságra és a kistesó miatt kevesebbet tudtunk mozogni, ezért adtam be.

Én úgy láttam, hogy szeret menni, örültem hogy ott legalább van idő kreatívkodni (még ha a gondozónők is csinálták a dolgokat). Viszont ő nem betegedett meg, de hazahozta nekünk a bacikat,vírusokat amitől mi a picivel nyomtuk az ágyat.

Bölcsibe járástól kezdve éjjelente több órán keresztül fenn volt és sírdogált, szobatisztaságról hallani sem akart, nem evett otthon, hányt. A nemalvás, állandó betegeskedés, kimerültség miatt csak néhány hónapig ugyan de hagytam hadd menjen hátha változik valami. De nem változott, kivettem. Ahogy itthon volt 2-3 het után ugrásszerűen javult a beszédfejlődése, kiegyensúlyozottabb lett, elkezdett szobatisztulni, a súlya is gyarapodott (ami a bölcsis léte alatt inkább csökkent,bár azt mondták mindig mindent megevett).

Ovi előtt fél évet volt itthon, nagyon élveztük - mivel ebéd után aludt, és már együtt az öccsével(nem külön időben) délelőtti és délutáni 2 órás programokat szerveztünk és nagyon jól éreztük magunkat. Megtanult közlekedni és olyan dolgokat amiket a bölcsiben nem tanulnak - hiába 8-4-ig ott volt, utána már csak egy fáradt gyermek jön haza.

Én nem javaslom hogy ovi előtt menjen bölcsibe, inkább ha van rá mód menjetek el gyerekfoglalkozásokra zene, tánc... ilyesmi vagy simán futkározzon a tócsákba és a füvön (mert volt hogy a bölcsibe egy hétig nem vitték ki őket)

2016. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

22.vagyok, meg még több másik:)

Amíg nem voltam a gépnél, sikerült pontosan megfogalmaznom, hogy mire gondolok, hogy mit akartam kihozni: hogy nem tagadom meg tőle az anyját, ha megtehetem , hogy mellette maradok.

2016. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
*ja meg hát nekünk olyan volt, hogy pont laknak itt a környéken is gyerekek, úgyhogy igazából volt társaság hétvégén is, meg amikor akartuk. Ők is, mi is.
2016. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
65%

Jóhogy!

Ezek az évek soha nem jönnek vissza!!!!!

Ikreim 3,5 évesen kezdték az ovit. Addig jóban-rosszban együtt voltunk. :)

És ez mindenkinek jó.

2016. febr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
47%
Őszintén, ha anyagilag megtehetném, akkor nem is dolgoznék többet egyáltalán :)
2016. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!