Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én reagálom túl? Mi lehet itt...

Én reagálom túl? Mi lehet itt a megoldás?

Figyelt kérdés
Röviden.kisfiùnk 2éves nem akart este fürödni menni.Apja mondta neki hùzzàl fürödni, fiùnk beszaladt a szobába apja utàna megfogta a fiùnkat kezeinél fogva felemelte de a gyerek üvöltött közbe,bementem a szobàba kivettem a kezéből.Végig üvöltött a gyerekkel,hogy nem egy taknyos 2éves fog dirigálni neki,hogy ha azt mondja fürdés akkor fürdés,neked ugatok 5perce stb..mérges lettem,felemeltem a hangom erre velem is kiabálni kezdett és láttam,hogy emeli a kezét.Kimentünk a szobábòl a fiammal és egész este nem szòlt hozzám a férjem.Vajon én vagyok a hibás mert mertem szòlni,hogy ne beszéljen ìgy a gyerekével?
2016. febr. 24. 06:12
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
75%

Hát,nem egy oldalon álltok,a gyerek meg visszaél vele!

Ha bajod van a stílusával,akkor neki mondd,de ne a gyerek előtt és főleg ne a hiszti közepette!

2016. febr. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
82%

Első szabály, szosem szabad a gyerek előtt rászólni a másik nevelésére, még ha nem is értesz egyet. SOHA!

Elvonultok később, és megbeszélitek, hogy hogyan kellett volna. Ez fontos!


A második, valóban csúnyán beszélt a férjed, de a gyerek meg menjen fürdeni, ha szólnak neki. Most kezdődik a dackorszak, mindenért könyöröghetsz, ha nem lesznek szabályok.


Szóval a férjed durva volt, de a gyerek meg menjen, ha szólnak....

2016. febr. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Pròbálok nem szòlni mert sok mimdenbe nem értünk egyet,de nem hiszem hogy így kéne beszélni vele.
2016. febr. 24. 06:31
 4/55 anonim ***** válasza:
Ez nalunk is probléma. Ő csak dúrván tud rájuk szólni a legkisebb gondra is sokkal ingerültebben reagál mint ahogy én gondolom. Pl a nappaliban a tv elé áll a gyerek akkor mindig úgy rákiabál hogy hátrébb nézze... de én nem tudom kiállni hogy ne szóljak érte... tudom nagy hiba. Szoktunk emiatt veszekedni. De nem lehet rá hatni, nem akarja felfogni hogy kisebb ingerülettel is meg fogják érteni hogy mit akar tőlük. Ha nincs itthon ritkább a hiszti, ritkább a rossz kedv. Tudom hogy nala ez a berögzült rossz szűlői minta. Volt egy időszak mikor láttam rajta hogy hajlandó változni, jobb is volt iitthon minden, de most megint nagyon rossz formaban van. Nem tudom mivel értem el annak idején mikor normális volt...
2016. febr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
35%
Dac korszak meg nevelés ide vagy oda, ezt én se hagytam volna az apjának, ki tudja mi lesz ha nem veszed ki a kezéből, mond a párodnak hogy vegyen vissza, így nem lehet gyereket nevelni hogy ordítozik, akkor a gyerek is azt tanulja meg, beszéljétek ezt meg, persze úgy hogy a gyerek ne hallja.
2016. febr. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
69%
Bocs az offért, de a férjed egy tapló, gyökér és akkor finoman fogalmazok. az egész sztoriból az jött le nekem, hogy szegény gyerek egy ilyen agresszív F...sz mellett kell, hogy felnőjön. vajon milyen ember lesz így belőle? nem sok jó vár rá. őszintén sajnálom. biztos jó ötlet volt egy ilyennek szülni? mert gondolom előtte is ismerted és hasonló volt a stílusa...
2016. febr. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Előtte nem volt ilyen.A fiùnk 1éves kora utàn lett már egyre rosszabb a helyzet.Sokszor beszéltünk erről azt mondja nem gondolhatjuk egyformàn a dolgokat.
2016. febr. 24. 07:18
 8/55 anonim ***** válasza:
66%

Lehet aznap a fiad sokat értetlenkedett és apa beleunt. Nem ismerjük az előzményeket. Nyilván kell ilyen durvának lenni, de megjegyzem még nálam is volt hogy elszakadt a cérna 2-3 év között, a napi 100-dik veszekedés után és bizony becibáltam csórit a szobába.Persze ez nem helyes, de van mikor szakad a cérna.

Másik: nem a gyerek előtt ócsároljuk apát. A helyes az lett volna, hogy a férjedet kihívod és leállítod, de nem a gyerek előtt!!! Ha nem jön ki, végigcsinálja ezt és aztán lesz mód jól lecseszni a férjed. Én is üvöltenék a férjemmel ha a gyerek előtt esne nekem.

Harmadik ebben a korban kell keménynek következetesnek lenni, mert aztán lehet sírni később, hogy miért problémás a gyerekem. Nyilván nem durvaságra értem, hogy annak kell lenni, de ezt meg kell beszélni.

2016. febr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
Nem jött velem.Sőt kiabàlt velem és közölte fogjam be és láttam,hogy emeli a kezét..ezért is mentem ki a szobàbòl gyerekkel együtt.Megbeszélni pròbàltam vele ma azt mondja nem érzi magàt hibàsnak egy taknyos gyerek nem fog főnököt jàtszani.
2016. febr. 24. 08:19
 10/55 A kérdező kommentje:
Az apa kb.15perce volt itthon..ő hamar felkapja a vizet mindenben.
2016. febr. 24. 08:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!