Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én reagálom túl? Mi lehet itt...

Én reagálom túl? Mi lehet itt a megoldás?

Figyelt kérdés
Röviden.kisfiùnk 2éves nem akart este fürödni menni.Apja mondta neki hùzzàl fürödni, fiùnk beszaladt a szobába apja utàna megfogta a fiùnkat kezeinél fogva felemelte de a gyerek üvöltött közbe,bementem a szobàba kivettem a kezéből.Végig üvöltött a gyerekkel,hogy nem egy taknyos 2éves fog dirigálni neki,hogy ha azt mondja fürdés akkor fürdés,neked ugatok 5perce stb..mérges lettem,felemeltem a hangom erre velem is kiabálni kezdett és láttam,hogy emeli a kezét.Kimentünk a szobábòl a fiammal és egész este nem szòlt hozzám a férjem.Vajon én vagyok a hibás mert mertem szòlni,hogy ne beszéljen ìgy a gyerekével?
2016. febr. 24. 06:12
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
80%

A válaszok alapján két tippem van:


1, vagy tényleg ennyi nőt bánt és megfélemlít a férje, és ez tök természetes


2, vagy pedig a birkaszellem erős, és mivel több olyan válasz született, hogy a férj a jófej a történetben, így már mindenáron ki kell állni emellett.

2016. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
90%

Hasonló helyzetben voltam sajnos. Az exem folyamatosan türelmetlenül, ingerülten, megalázó módon beszélt velem, és később a gyerekünkkel is. A helyzet az, hogy ő ezt nem is vette észre, nem értette, hogy mi ezzel a probléma, egészen addig, amíg kívülállók (család barátai) nem szembesítették vele, hogy egy kutyával is szebben beszélnek, mint ő velünk, és teljesen indokolatlanul.


Szerencsére a lányom megtanult kiállni magáért, teljesen hasonló helyzetben ő állt oda az apja elé, és illusztrálta, hogy hogy lehet szépen mondani, hogy menjen fürödni. De ő akkor már hat éves volt... apuka rendesen elképedt, amikor egy 6 éves kislány kioktatta kommunikációból.


A lényeg, hogy mi az ingerült, agresszív stílusa és sok egyéb miatt már nem vagyunk együtt. A verbális agresszió és a lekezelő stílus csak egy tünet a sok közül, nálunk más, komoly problémák is voltak, előbb-utóbb már fizikai bántalmazás is.


Helyes, nem helyes: én sem tűröm, ha a gyerekem bármilyen módon bántják (akár szóban, akár fizikailag). Itt azért fizikai bántalmazás is volt, mert egy két évest a kezénél fogva felemelni akarata ellenére, nálam már erősen a fizikai erőszak határát súrolja! Én is közbelépnék!

2016. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
33%

Nem,nem kedves 21!

Anyuka elfelejtette megírni a fontos tényt,hogy apuka korábban már megrángatta őt...kérdés,hogy miért van még vele??

Mert egy egyszerű emelte a kezét,bármi lehet! Mint írtam én is emeltem már a kezem,és b,,sztam bele ajtó,pedig nem apuka vagyok...

2016. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:
Akkor elmentem 2hònapig külön éltünk.Aztàn sokat beszélgettünk mondta hogy vàltozik és pillanatnyi elmezavar volt csak nàla ès többet nem tesz ilyet.
2016. febr. 24. 09:21
 25/55 anonim ***** válasza:
44%
Fizikai erőszak mert akarata ellenére kiviszi a gyereket? Hát úgy csinálod ahogy akarod a tieddel, de térjünk vissza 10 év múlva erre. Vannak iszonyú dacos, harcias kiskakas gyerekek, akik képesek arra h átakarják venni az irányítást. Gondolom a tied nem ilyen. Bizony sok mindent teszünk a gyerekkel akarata ellenére. Ma például úgy húztam be az oviba.Mit kellett volna tennem? Ott ülni, könyörögni? Hazahozni, nehogy a gyerek joga sérüljön?
2016. febr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
23-as, nekem elsőre lejött, hogy mi volt a kézemelés, és pont ezért írtam a 21-es válaszomban azt, amit. Ez másoknak tényleg nem jön le egyből? Egy férfi ÖSZTÖNÖS első reakciója a gyermeke előtt, hogy a feleségére üvölt, hogy húzzon ki, és emeli a kezét. Lehet ezt bárhogy magyarázni, de a valóság az valóság.
2016. febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
Kérdező, itt te vagy a h@lye. aki elhisz, visszamegy...nem tudok mit mondani. Te hibád, te teszed ki a gyereked veszélynek. Egyszer rángatna meg, utána könyöröghetne évezredekig is.
2016. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
25-ös: nem azét fizikai erőszak, MERT kivitte a gyereket, hanem azért AHOGYAN kivitte a gyereket. Nagy különbség.
2016. febr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
90%

Hajrá Magyarország! Ahol az erőszak elfogadott és az áldozatot hibáztatják.

Gondolom mindenkinél van otthon egy vak komondor...

2016. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
55%

" Itt azért fizikai bántalmazás is volt, mert egy két évest a kezénél fogva felemelni akarata ellenére, nálam már erősen a fizikai erőszak határát súrolja! Én is közbelépnék!"


Haha,és akkor leülsz és ezeredjére is buksisimi,meg icipici szentem,legyél szives fürdeni menni?? :-)

Hát,legalább tudom,hogy a mai kölykök miért lesnek,mint a sz,,r a fűben,ha kérnek tőlük valamit! Mert megszokták,hogy miniszteri kérvényt kell hozzájuk intézni,hogy emeljék meg a valagukat!

2016. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!