Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen illetve milyen...

Mennyi idősen illetve milyen módon sikerült elhagyni a cumizást?

Figyelt kérdés
Kisfiam.januárba múlt két éves.Augusztusra várjuk a kistesot.Szépen beszél de sokszor úgy érzem jobban artikulálna cumi nélkül.Illetve félek ha a kisbaba is cumis lesz nehezebben szokik majd le,hogy látja nála..nektek Mi a véleményetek?
2016. ápr. 10. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Soha se volt cumis a nagyfiam (most 22 hónapos). Pont azért nem cumiztattuk, hogy ne legyenek ilyen problémáink (haszna meg nincs a cuminak). Az egyértelmű, hogy a beszédfejlődésnek nem használ, ha állandóan a szájában van valami, ami akadályozza a hangképzést. A kicsi fiam egy hónapos, ő se fog cumizni. Igazából ami miatt írok az az, hogy ha te magad is látod a problémákat, akkor miért akarod a következő gyerekedet is cumira szoktatni?
2016. ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Két éves lesz a lányom, nagy cumirajongó. Annyit sikerült előrelépnünk, hogy reggel "na, a cumit dobd be az ágyba" mondattal indítunk és napközben nem kapja meg, nincs szem előtt, csak alváshoz.

Idővel szerintem alváshoz is elhagyja. Sőt, leginkább az elalváshoz kell, mert éjjel kiköpi és csak ébredéskor tolja vissza a szájába.

2016. ápr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves volt a cumirajongó lányom, mikor már csak a csonkját rágcsálta elhagyta a mamánál.


Nem találtuk meg, 2 nap múlva már nem kereste, tegnapelőtt előkerült, mondta is, hogy de jó kéri vissza, de szerencsére eltudtam magyarázni, hogy ú már nagylány és csak a kistesó cumizik..


3 éves most..

2016. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

5 éves a lányom,4 éves és 3 hónapos volt mikor lerakta a cumit.

1,5 évesen már 3-4 szavas mondatokban beszélt,csodájára is jártak.Soha nem volt szüksége logopédusra sem.Szerintem semmi összefüggés.

2016. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van. Mind a ketto cumizott. Mindketten 2 éves koruk korul hagyták el a cumit. Tulajdonképpen ugy tortént,hogy kirágták, lyukas volt és már nem vettem nekik uj cumit. A nagy 3-4 nap kérte a cumit (o jobban ragaszkodott a cumihoz), a kicsi meg csak1-2 nap. Persze azért eldugtam egy cumit, hogy ha minden kotél szakad, akkor legyen mihez nyulni.

Annyit mondok, hogy ki kell bírni azt a pár síros napot, mert ha 1x vissza adod neki, akkor annyi a leszokatásnak.

2016. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat..már ma csak alvásokhoz kapta meg..:-)
2016. ápr. 11. 22:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Kitartás!

3#. Vagyok


Az enyem is szepen beszelt ha kivette a cumit es azota is igy van.

En meg anno nem cumit ram meg is logopedushoz jártam a C miatt

2016. ápr. 12. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!