Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel büntetitek a 2 éves...

Mivel büntetitek a 2 éves gyereketek, ha rosszat csinál és mivel ha hisztizik?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 20. 14:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit értünk rossz alatt? Kirohanna az autók közé vagy kettétép egy könyvet?


Hisztit nem büntetek, nincs értelme. Inkább lassabban, halkabban beszélek hozzá, úgy gyorsabban véget ér. Plusz benne is kialakul a kommunikációs eszköztár, hogy később szóban tudja kifejezni a mérgét, ne hisztivel.

2016. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hisztire nem reagálok, elmosogatok és kiteregetek, kihasználom az időt, míg befejezi. Ha kocsi elé lépne nagy kiakadok, ott nincs pardon. Ha utcán rosszalkodik, akkor hazamegyünk és ugrott a játszótér.
2016. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%

Semmivel . Egy ket evest nem lehet buntetni mert meg nem erti teljesen aZ ok okozatot ....

A lanyom nagyon hisztis volt 2 eves koratol kisiskolas korig . Most tök normalis . Sose buntettem

2016. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

belenyúlt a wcbe. tudja hogy nem szabad. ezerszer rászóltam (általában le is van csukva de most hót koszosan mentünk kezet mosni a fürdőbe és a férjem úgy hagyta). ahogy belenyúlt már vigyorogva nézett rám, fenét nem érti, hogy anya mérges lesz ha oda nyúl tehát nem szabad...főleg hogy maga mondja hogy "nem szabad az úttestre menni" így, és nem is megy oda, tehát tudja, érti mit jelent hogy nem szabad. "Nem szabad felállni a bútorra" "nem szabad kidobni a kukába" stb...mind ezeket mondja és ezeket nem is csinálja. de van egy két dolog amivel még is elveti a súlykot.


A másik, hogy ma mentünk sétálni és állandóan azt szerette volna hogy vegyem fel. 5 hónapos terhes vagyok, nem szabad emelgetnem. 5 perc földön ülős hiszti után megsajnáltam, mikor már könnye taknya egybe folyt és felvettem. mentem vele pár métert míg megnyugodott aztán letettem. erre újra kezdte...akkor már nem vettem fel mert majdnem hazaértünk, bevonszoltam bármennyire is üvöltött aztán leültem vele egy fotelbe és úgy megvigasztalódott. mit tennétek ilyen esetekben?

2016. ápr. 20. 15:02
 5/20 A kérdező kommentje:
2: és az utcai hiszti? itthon ez nem gond, nem reagálok és le is nyugszik. de az utcán mikor minimum 30 ember néz és egyébként is tök forgalmas utca és indulni kell mert dolog van haza de ő egy tapottat sem hajlandó lépni?
2016. ápr. 20. 15:03
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

Az utcai szituációt úgy oldottam volna meg, hogy leguggolok hozzá és elmagyarázom, hogy anyunak most nagyon vigyáznia kell magára és nem emelheti fel mindig. Mondanám neki, hogy bújjon hozzám, kap egy hatalmas ölelést, és ha hazaértünk, akkor felveszem az ölembe úgy, hogy közben a fotelben vagy ágyon ülünk.


Ha megérti amiket mondani szoktál neki, akkor szerintem ezt is el lehet magyarázni. Persze nehéz ha közben 30 ember látja, hogy "szerencsétlenkedsz" a gyerekkel, de ez van. El kell neki magyarázni. Nem hülyék.

2016. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

Be a racsosagyba, es kimegyek a szobabol, hamar megtanulta hogy nem megy semmire hisztivel.

Azert ovatosan, ennyi idosen normalis az elso dackorszak, probalgatja mi lesz ha rossz lesz. En erelyesen ra szoktam szolni, vagy felkapom (ez ugye nalad most nem mukodik sajnos), megfuszerezve egy "Apu azt mondta, hogy nem szabad!"-dal.

2016. ápr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

megérti amit mondok. ezért ezzel kezdtem: ahogy mondod oda bújtam, mondtam hogy nem emelhetek, hogy anyunak fáj, stb.

erre csak még jobban üvöltött és még jobban sírt. mindent megért. tudom hogy érti hogy nem emelhetek..de hát ha jól tudom ez a distressz.

2016. ápr. 20. 15:14
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
Esetleg egy jelzesertekut csaphatsz a fenekere is (pelenkas meg szoval ugyse erez belole semmit, de hidd el pontosan erti hogy ez nem jo dolog)
2016. ápr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
na épp ez az, hogy tudom hogy ez a dackorszak eleje - eddig nagy szerencsém volt mert amúgy nagyon nyugodt kiegyensúlyozott baba volt, szinte sosem sír...de most kezdődik a nehéz része és nem szeretném elrontani azzal, hogy hagyom a fejemre nőni
2016. ápr. 20. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!