Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel büntetitek a 2 éves...

Mivel büntetitek a 2 éves gyereketek, ha rosszat csinál és mivel ha hisztizik?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 20. 14:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
már ezt most az utcai hisztire értem...a wcbe nyúlásnál nem sír, hanem kinevet, szándékosan incselkedik...főleg ott szeretném tudatni vele valami szankcióval, hogy mikor mi a rossz...
2016. ápr. 20. 15:16
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ami nalunk meg hasznalni szokott az az ha egyidoben teremtjuk le az anyjaval. Ha latja hogy apa es anya is merges, es egyetertenek, az mindig mukodik, olyankor nincs hova fellebbezni.
2016. ápr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Általában az a büntetés, hogy megakadályozzuk őt a rosszat csinálásban. A hiszti (ha valóban az) büntetése a figyelmen kívül hagyás.
2016. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a kicsit, de az enyém pl imád sétálni. Ha azt akarta, hogy vegyem fel, biztos csak azért mert nagyon fáradt vagy megíjedt valamitől. Ezért nem büntetném, nem szankcionálnám. Inkáb próbálnám megvigasztalni. Nem ragoznám, ezt miért nem lehet, mert nálunk akkor csak mégjobban belelovalja magát a sírásba. Csak annyi tudatosul, benne mégjobban hogy nem lehet, amit szeretne. A magyarázat már nem hatja meg. Inkáb próbálnám elterelni a figyelmét. Ott egy cica, csak addig menjünk, nézzük meg. Mindjárt otthon vagyunk..megnézzük mit vettünk.

A wc pedig, hát nem tudo elkezdtétek-e a szobatisztaságot, de magyaráznék neki. Nem csak azt mondanám, hogy nam szabad, hanem azt is miért. Oda megy a kaka... büdös, koszos..beteg leszel, ha fogdosod, menni kell a doktornénihez, fájni fog a hasad...

Büntetés nálunk a tevékenység befejezése pl ha nem játszik rendesen, dobálózik.

Egyéb esetekben pedig rengeteg türelem és magyarázat. Sokszor olyan, mintha meg sem hallaná, de elöbb utóbb célba ér. Ha már ninc türelmed és még mindig a wc érdekli, akkor egyszerűen kulcsra zárod, mint 1 éves korában és hagyod hogy hisztizen.

2016. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az utcán, ha nem akar jönni és hisztizik, akkor egyszerűen megfogom, felemelem és viszem. Egy két éves gyerek még nem olyan nehéz, pedig nekem a gerincem se teljesen oké.


A határpróbálgatás pedig normális ebben a korban. Igen, ilyenkor az a helyes, ha nemet mondasz, akár százszor is. Szó szerint.

Én figyelem, ha olyant akar csinálni (pl. kerülgeti a wc-t, mert belenyúlna) és már a szándék felpislanásakor lefogom a kezét, elmondom, hogy nem és a hátát tolva arrébb sétáltatom.


Olyan szándékosság, amire te gondolsz, ennyi idősen még nem létezik.

Egy példát gondolj végig: az életben, viselkedésekben legalább annyi szabály van, mint egy nyelv nyelvtanában. Ha te elkezdesz angolul tanulni, kétszer elmondják, hogy azt adott szituációban hogyan kell ragozni, majd harmadszorra elrontod, akkor motiválni fog, ha leordítja a tanár a fejedet? Vagy egy idő után inkább nem is foglalkozol a tanulással?

A gyerek pont így van. Rengeteg a szabály, a tilalomfa és néha elfelejti, rosszul emlékszik, nem figyel oda.

Türelmesen korrigáld a tévedést, ne agresszióval reagálj.

2016. ápr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
terhesen akkor sem szeretném őt 300 méteren keresztül cipelni, ha csak 10 kg. a gerincem a legkevesebb ami érdekel egy ilyen szituációban
2016. ápr. 20. 17:47
 17/20 anonim ***** válasza:
Babakocsi? Felemeled, beleülteted, becsatolod.
2016. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

ez egy 45 perces sétának indult úgyhogy nem vittem magammal a babakocsit. Igazából 2-3 hónapja mindig viszem de az az érzésem hogy csak szatyor tartónak...1-1,5 órákat lazán lesétál, ha bele is ültetem, az csak azért szokott lenni mert már sietni kell haza...

kétszer volt olyan hogy nem vittem semmi féle járgányt...mind a kétszer 20 perc után nyekeregni kezdett hogy vegyem fel..szóval valami placebo a babakocsi vagy nem tudom...de ezentúl tolom magammal...csak már hülyének néznek vele az utcán

2016. ápr. 20. 20:36
 19/20 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz ha cipeled 300 métert!

Én is cipeltem ilyen esetben, most 2,5 éves lánykámat, és holnap fogják indítani a szülést, 41+3 hetesen, mert nem akar jönni a baba :)

Am tök fölösleges büntetni, úgy sem érti, ha hisztizik ne figyelj rá és abbahagyja.

Természetes hogy néha rosszalkodik, gyerek nem várhatod el tőle hogy nyugton üljön, vannak ennél elevenebb gyerekek is ez még nem olyan nagy dolog.

2016. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

hát én nem vagyok az a para mama, első babámmal is lazán kapáltam kint a 40 fokba végig, de azért 300 méteren keresztül több mint 10 kg-ot nem cipelnék.

Tudod ez olyan, hogy neked szerencséd volt, de hogyan bocsájtottad volna meg magadnak ha emiatt bármi történik? Ha Te vagy a 100-ból az 1?


Egyébként is ahogy valaki írta itt, most próbálja az akaratát, hogy mit szabad és mit nem...ha most engedek, később egyre nehezebb és nehezebb lesz. Ezért is gondoltam hogy a "felveszlek az utcán és anyataxizunk" effektust még most az elején megállítom..de mindegy is, akkor megyünk babakocsival míg kell.

2016. ápr. 21. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!