Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednétek, hogy a gyermeketek...

Engednétek, hogy a gyermeketek használja a kerekesszékeseknek való hintát?

Figyelt kérdés
..ha ki van rá téve a jel, hogy csak kerekesszékesek használhatják. Mi a véleményetek arról, hogy sokan megengedik ezt?

2016. máj. 30. 08:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Kerekesszékes rokonaként leírnám, mi a tapasztalat. Odaérünk, van 3-8 gyerek a hintán. Párra rászól a szülő, hogy engedjék az unokaöcsém felszállni. A gyerekek fele elkezd hisztizni, hiszen eddig szabad volt, most miért nem. Általában van legalább egy szülő, aki meg is jegyzi hogy most jöttünk, tudunk várni pár percet. Most hétvégén lemértem: 13 perc volt, mire a szülők lekönyörögték-szedték a gyerekeiket a hintáról (Margit-sziget, 11 körül). A gyerekek persze RÁNK haragszanak, amit a szülő erősít is azzal, hogy "ha majd megunja akkor mi visszajövünk". Van olyan gyerek, aki odaáll a hinta mellé hogy mikor megyünk már haza.
2016. máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül elküldtem: szóval állnak a hinta mellett és várják, hogy hazamegyünk. Ez azért is gond, mert egy ilyen hinta sokkal veszélyesebb, mint egy sima, ha egy 2-3 éves figyelmetlenségből, türelmetlenségből nekifut, súlyosan megsérülhet.
2016. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Mennyiben más ez számotokra, mind elfoglalni egy roki pakolót?

Miből gondoljátok, hogy a "Csak kerekesszéksek használhatják" az egy figyelmfelhívás vagy javaslat és nem tiltás? Egyáltalán magyarzzátok el lszi, hogy értitek azt, hogy figyelemfelhívás.


Bevallom, én a magam részéről égbekiáltó parasztágnak tartom és nem értem, hogy nem sül le a bőr az emberek képéről, akik ilyet engednek. Totál le van már amortizálva a hinta, kerítés kidöntve, a mozgó alkatrészeket össze-vissza csapkodják hogy csak úgy döng belé az egész Margit-sziget. Felnőttek is felszállnak rá, 8-10 ember van benne egyszerre.

Aki be akar ülni a kerekesszékes hintába, üljön bele akkor a kerekessékbe is. Szívem szerint én is úgy büntetném meg az összeset, hogy hazáig zakatol. Szégyen gyalázat, hogy van pofájuk elfoglalni, használni, leharcolni az egyetlen jtékot, amit kerekesszékesek használhatnak. Alig van ilyen még Budapesten is, nemhogy máshol. Szégyelljék magukat.

2016. máj. 30. 10:49
 14/21 anonim ***** válasza:
92%
Én nem engedném, és megragadnám az alkalmat, hogy meséljek a gyerekemnek a mozgássérültekről, vagy más fogyatékosokról. Mi rendszeresen olyan játszóházba járunk, ahol együtt játszanak a beteg és egészséges gyermekek, ha valamit nem ért, elmagyarázom neki, így már egészen kicsiként ez lesz számára a természetes. Már volt hogy ő szólt rá egy anyukára, hogy ez nem nekik van kirakva:-) 5 éves, és van mozgáskorlátozott és Down szindrómás kis barátja is.
2016. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
7%

Az, hogy tönkreteszik, nem normálisan használják, esetleg még felnőttek is használják, az hogy nem adják át csak ha külön kéri a mozgássérült, és még megjegyzéseket tesznek, az tényleg oltári nagy pofátlanság.

Az szerintem még belefér, hogy esetleg kipróbálja a kisgyerek, úgy hogy ott van a szülő és odafigyel rá, pár percet hintázik benne és megbeszélik hogy oké kipróbáltad, most már menjünk a többi játékhoz. És ha kerekesszékes jön akkor persze átadni. De mondjuk azt nem értem, hogy az miért felháborító hogy esetleg a kerekesszékesnek is kell várni egy percet, a hagyományos hintákra még sokkal többet is kell várni sokszor, volt olyan hogy egy fészekhintára két órán keresztül nem tudott felülni a kislányom, hát ez van.

2016. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem az a gond, hogy várni kell. Az a gond, hogy azért kell várni, mert olyan használja, akinek nincs joga hozzá.
2016. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
98%

"hogy az miért felháborító hogy esetleg a kerekesszékesnek is kell várni egy percet"


Most komolyan azt kérdezed, hogy mi a probléma azzal, ha a makkegészséges, akit a lába bármerre elvisz, azt az egyetlen játékot foglalja, amivel a kerekesszékes társa játszani tudna? Ráadásul törvényszegésre és totális intoleranciára neveled a gyereked, ha engeded.

Ha egy másik kerekesszékes játszana rajta, nem lenne probléma a sor"állással".

2016. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
És: a te gyereked ezer más játékon lóghatott közben, gondolom, nem állt ott két órán keresztül a fészekhinta mellett. A kerekesszékesek nem tudnak addig csúszdázni meg mászókázni, amíg az idióták gyerekei a mozgássérült hintát "kipróbálják".
2016. máj. 30. 12:37
 19/21 anonim ***** válasza:
97%

nálunk a játszótér kifejezetten integráló :)

van hinta is, de nem kerekesszékes hinta, ami a szigeten, hanem nagyon mély, olyan, amibe bele kell ültetni a gyereket, így egy mozgáskorlátozott sem tud kiesni belőle :)

nálunk jól működik, hogy mindenki használja. ha jön beteg gyerek, akkor a nem korlátozottak kiszállnak belőle, sőt még esetleg segítik is lökni :)

de ezen a hintán nincs korlátozás, csak felhívás.

ettől függetlenül az én 6 évesem még egyszer sem ült benne. pont az fogalmazódott meg bennem mint benned kérdező! egyébként is valahol el kell kezdeni megtanítani, hogy vannak dolgok amit nem lehet, ez egy olyan számomra

2016. máj. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
96%

Ez a Margitsziget?

Nem, nem engedtem ott meg még soha a gyerekeimnek.

És haragszom a többi szülőre, hogy megengedik.

2016. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!