Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti elengednétek 4 éves kislány...

Ti elengednétek 4 éves kislányotokat?

Figyelt kérdés
Úszó tanfolyamot indítanak egy másik városban. Kb. 35 perc busszal. A kislányom 4 éves. Én nem tudom elkísérni a lányt mert dolgozom. Ez 3 héten keresztül lenne minden nap. Busszal vagy vonattal vinnék őket olyanok akiket nem is ismerek. (állítólag óvónők) Az egyik a torna tanára akihez jár ovi tornára. Az egész dolgot a nagymama erőlteti. Tegnap meg tudtam,hogy nem kísérné a kislányt,hozzák viszik idegenek. A legdühítőbb,hogy volt anyósom már le is szervezte a lánnyal meg minden. Ki a fene kérte meg rá. Minden napom egy merő rettegés lenne. Nem hiszem, hogy egy 4 éves gyereknek hozzátartozója nélkül kellene utazgatni napi szinten. Jó ez a tanfolyam évek óta megy még soha nem volt baj, de én nem merem elengedni. Erre most azzal jön a mama hogy én meg fosztom egy ekkora élménytől a kislányom.

2016. jún. 8. 11:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
28%
Fiam már 3 évesen volt ilyenbe. Örülnék ha idén is lenne. 4 éves nem csecsemő.
2016. jún. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
80%
Ha a nagyi ennyire akarja és persze a kislány is, akkor kísérje el a nagymama, legalább az első héten, utána meg még alakul!
2016. jún. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
56%
igen ez jó ötlet legalább pár napig együtt kéne menni és ha jól érzi magát a kislány akkor mehet külön.
2016. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Busszal vagy vonattal - ez mitől függ? Vagy anyós nem is tudja? Nagyon utána nézhetett.


Ha van lehetőséged, akkor menj be a szervezőkhöz, kérdezd meg kik kísérik a gyereket és ismerkedj meg velük. Aztán dönts.

Én a 3 hetet soknak tartom mondjuk, ha lehet akkor inkább 1 hét úszás, 1 szünet, 1 hét úszás megoldásban gondolkoznék.

2016. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is sok a három hét, én nem engedném el. Úszás mindig jár kockázattal (van elég felügyelő?, odafigyelnek rájuk?), ha nem is csak a fulladás miatt, de pl. nem kenik be időben a bőrét, leég nagyon, vagy ilyesmi. A 4 éves még nem elég önálló szerintem ehhez.
2016. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Szerintem. A normális viselkedés az, egy nagyszülőtől, hogy először is. Szól nekem,hogy van egy ilyen lehetősség nézzek utána. Az aki meg oktatná a gyereket annak meg az a minimum,hogy VELEM akarjon találkozni. Ehelyett az történt hogy a mama eldöntötte,mert neki ez tetszik.Kérdezem én mint szülő és hivatalos gyám. Szülői beleegyező nyilatkozat? A minimum hogy az edző,aki nem is edző csak egy idős nő aki így akar pénzt keresni... szóval az edző bemutatkozik, ez és ez vagyok, ilyen meg olyan edzői képesítésem van, mondjuk ha fulladozik a gyerek a vízbe tán életet is tudjon menteni, ez és ez az elérhetőségem, ide meg ide viszem, ekkor indulunk mikorra érünk vissza. Kik a kísérők, névvel együtt. Bármi baj van hova indulok a lányomért? Azt se tudom kivel van hol van. Egyenlőre asszem nem a mama neveli. DE ha ennyire fontos akkor az a minimum mamától hogy felelősséget vállal a gyerekemért. Elkíséri. Nem az hogy add oda mindegy kikhez mert én ismerem. De el nem kísérem, felelősséget nem vállalok. Persze! Ki az az anya aki így elengedné? Senki!
2016. jún. 8. 12:22
 17/28 A kérdező kommentje:
Nem nevelem a szoknyám mellé. Abszolút nem. De ha már a nagymama szeretne valamit az a minimum hogy velem meg beszélje. Elkérje. Felelősséget vállaljon érte. Nem az hogy add ide mert én kitaláltam. Az aki pedig 3 hétig vigyázz a lányomra minimum hogy bemutatkozik és beleegyező nyilatkozatot írat alá. Egy felelős személyt nem is érdekli mit akar a nagyszülő hanem azt mondaná,hogy a gyermek szülőjével beszél és egyeztet.
2016. jún. 8. 12:25
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is történt hasonló, gyakrabban előfordul, hogy anyám helyettem szervezkedik, mert fiatal vagyok, egyedül nevelem, és férfi vagyok. Nyilván mindent rosszul csinálok. :) Én a helyedben meghúznám a határokat a nagymama felé, mert tapasztalatból mondom, hogy ha ráhagyod, lesz még ilyen eset. Nem azt mondom, hogy ne engedd el, de mindenképpen beszélj a nagyival, hogy ez nincs rendben, ne szervezkedjen a hátad mögött. Ha a kislány nem szeretné igazán, akkor meg tényleg ne menjen. Nem marad le semmiről, ha 4 évesen nem jár minden nap úszni idegenekkel, teljesen egyedül.
2016. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Igen az kellene, de én is egyedül nevelem és te is tudod,hogy minden szálat nem vághatunk el. Így is nehéz egyedül. De sajnos én is oda jutok mint te , nem lesz más választás kicsit helyre kell tenni mamát. Mert sajnos már felelősségre, kérdőre von mit miért teszek. Pedig nem sok köze van hozzá .
2016. jún. 8. 12:48
 20/28 anonim ***** válasza:
54%

Előző vagyok.

Jaj, dehogy, semmilyen szálat ne vágj el, pláne ne vele, nyilván csak a segítségedre szeretne lenni. Üljetek le egy kávé mellett, mondd el neki asszertíven, "ezt meg ezt érzem, mama, kérlek figyelj oda erre." Ne minősítsd, csak mondd el, hogy mi zavar. Biztosan nem fog haragudni. Nálam nem volt gond. :)

Sok sikert!

2016. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!