Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti elengednétek 4 éves kislány...

Ti elengednétek 4 éves kislányotokat?

Figyelt kérdés
Úszó tanfolyamot indítanak egy másik városban. Kb. 35 perc busszal. A kislányom 4 éves. Én nem tudom elkísérni a lányt mert dolgozom. Ez 3 héten keresztül lenne minden nap. Busszal vagy vonattal vinnék őket olyanok akiket nem is ismerek. (állítólag óvónők) Az egyik a torna tanára akihez jár ovi tornára. Az egész dolgot a nagymama erőlteti. Tegnap meg tudtam,hogy nem kísérné a kislányt,hozzák viszik idegenek. A legdühítőbb,hogy volt anyósom már le is szervezte a lánnyal meg minden. Ki a fene kérte meg rá. Minden napom egy merő rettegés lenne. Nem hiszem, hogy egy 4 éves gyereknek hozzátartozója nélkül kellene utazgatni napi szinten. Jó ez a tanfolyam évek óta megy még soha nem volt baj, de én nem merem elengedni. Erre most azzal jön a mama hogy én meg fosztom egy ekkora élménytől a kislányom.

2016. jún. 8. 11:13
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Azért nálunk más a helyzet :) náluk a jószándék visszaüt. Rátelepednek a fejedre :D
2016. jún. 8. 13:20
 22/28 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy "Rátérdepelnék a fejére" :D


Hát így valóban nehezebb egyel. De valószínűleg veszekedés lesz belőle, ha minősíteni kezded, vagy kikéred magadnak, hogy ilyeneket csinál (amit persze megértenék). Általában könnybben elismerik az emberek a hibáikat, ha az érzéseidről beszélsz nekik, és nem azt vágod az arcukba, hogy ők miért rosszak. Hátha a mama is rájön, hogy mi a problémád, és attól, hogy segítségre van szükséged tőle, még nem az ő gyereke.

2016. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Hogy 4 évesen úszni tanuljon , okos gondolat, de, hogy én vagy az apja ne kísérjük el és ne legyünk ott a foglalkozáson , számomra elképzelhetetlen. Talpraesett nem attól lesz , hogy egy idegen helyzetben idegrn közegben tök egyedül szerettei nélkül kelljen megbírkóznia egy 4 èves nem
2016. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Igen egyetértek. Nagyon szívesen mennék vele,de sajnos most nem abban a helyzetben vagyok. Azt gondolom hogy jövőre sem maradunk le még semmiről sem. :)
2016. jún. 8. 14:24
 25/28 anonim ***** válasza:
viszont ha szeretné a kislány valami kompromisszumot találni kell a közelben nincs ilyen foglalkozás amin te is részt tudsz venni??
2016. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

kulfoldon élunk, 3 éves kortol mennek a gyerekek az iskola elokészitobe. 4 éves kortol viszik oket hetente 2-szer kis busszal uszni.

én nem látok benne semmi kivetni valot, én biztos engedném.

2016. jún. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
72%

A kisfiam 5 évesen kezdett el úszni, heti két alkalommal jár. (külön foglalkozás, ovi után visszük) Már 4 évesen is szerettem volna járatni, de sajnos az időbeosztásunk nem tette lehetővé.

A dolog úgy néz ki, hogy ovi után felcsípem, út közben uzsizik, hogy legyen energiája. Mikor odaérünk, segítek neki átöltözni, majd bemegy a medencéhez. Közben én összepakolom a cuccokat, felveszem a "benti" papucsot, és megyek utána, leülök a medence mellett kihelyezett székekre, és figyelem, mit csinál, vagy beszélgetek más szülőkkel. Amikor átmentek a nagymedencébe, le sem vettem róla a szememet. Nagyon rendes és felelősségteljes edzőjük van (aki bent van velük a vízben, nem csak a partról dirigál, mint az én iskolás koromban), ennek ellenére fel voltam rá készülve, hogy ha baj van, és az edző pont nem veszi észre (egyébként figyelt rájuk), akkor rohanok, és kihalászom a medencéből:))

Óra végén átöltöztetem, megszárítom a haját, összeszedem minden motyónkat és indulunk haza.


Ilyen feltételekkel, ahogy anyósod gondolja, ezer százalék, hogy nem engedném el.

A kisgyereknek úgy nem lenne buli, hogy egyedül van, nem vagy ott te sem, a mama sem.

Úszni pedig nem tanul meg 3 hét alatt. Nálunk a gyerekek az első két hónapban csak ismerkedtek a vízzel. Gyakorolták a víz alá merülést, a levegő vételt, kifújást, ugráltak a medencébe, és különböző gyakorlatok voltak. Nem úgy kezdődött, hogy na gyerekek, így kell háton úszni. Ennek a három hétnek ebben a formában semmi értelme.


Egyébként a gyerekemnek mindjárt kezdődik az úszás. Ma a mama (anyós) vitte, és ő is ott fog ülni/állni a medence mellett.

2016. jún. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Igen :) köszönöm én is így gondolom, meg képzelem el. Jövőre megyünk majd mi is, akkor már tudok menni vele. Még kicsik kell nekik a gondoskodás. Olvastam itt hogy 3 éves picurkát elenged... hát engedje ha nem félti. Én akár hogy is van, féltem, óvom. Nem magamhoz akarom nevelni meg ilyesmi. De amíg csak lehet vigyázok rá, hiszen ez a dolgom. :)
2016. jún. 8. 19:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!