Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság. Hagyjam rá a...

Szobatisztaság. Hagyjam rá a szüleimre, vagy szóljak bele?

Figyelt kérdés

Tényleg profi nagyszülők, a gyerek imádja őket, 99%-ban egyezik is a nézetünk a gyereknevelésről, így konfliktus sincs.

Most egy hétig náluk nyaral (27 hónapos, tehát 2 múlt).

Anyukám kitalálta, hogy megpróbálkoznak a szobatisztasággal és az udvaron nem lesz rajta pelenka.


Skype-on beszéltünk, pont bepisilt az udvaron. Nem láttam, hogy nagyon meghatotta volna, örömmel ugrált a létrehozott tócsában, ennyi.


Szerintem akkor kellene elkezdeni, ha az ingert már szóban ki tudja fejezni. Másrészt nem látom, hogy bármilyen problémát okozna a gyereknek a "baleset", szinte észre sem veszi - inkább a szüleimnek macerás, mert vihetik be fürdetni.


Hagyjam rájuk, mondván pár napig belefér, ha nem viseli meg, vagy tegyem szóvá?

Mi vettünk bilit, elmondtuk, hogy mire való, de csak a plüsseit pisilteti rajta, vagy ruhában ül rá. Szóban még nem tudja jelezni az ingert. Vagy ha jelez valamit, az inkább kitaláció (pl, mondja, hogy kakik, aztán sehol semmi fél napig)


2016. júl. 29. 09:20
1 2
 11/12 Snorri ***** válasza:
Az én kisfiam is ennyi idős,őt sem érdekli a szobatisztaság, talán már kezdi érezni...kint a kertben mindig fürdőnaci van rajta. A védőnő is javasolta, jobban érzi, mint a pelusban, meg látja, hogy mi történik, figyeli. Ha bepisil, akkor mindig megállapítjuk, hogy pisilt, ilyenek. Már ő is mondja, hogy pisilt. Szóval szerintem nyugodtan hagyd, csak az lenne gáz, ha mondjuk biliztetni akarnák.
2016. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Gondolom a szüleid nem erőltetik túl a dolgot. Így én hagynám, hátha megjön a kedve, ha nem akkor még vártok vele.

Leírom nálunk, hogy alakult.A fiam szeptemberben lesz 3, a szobatisztaság elkezdésével meg akartam várni a nyarat. Amíg pelenkája volt nem szólt és nem is zavarta ha bekakilt vagy bepisilt. Az elején csak kis ideig vettem le a pelenkáját (ha bepisilt nem zavarta) és ezt az időt növeltem. De amikor először bekakilt a bugyiba, szegény nagyon megrémült (amikor húztam le róla összekenődött a combja is). Utána egy hetet anyósomék voltunk ott már csak éjszaka volt ráadva a pelenka. Rengeteg baleset volt (napi 6-7 gatyát mostam), vagy éppen időben elértünk a WC-ig vagy biliig. Még ilyenkor sem igazán szólt, de ha ráült akkor nyomta. Figyeltem az időt és időnként ráültettem, vagy ha már megváltozott a járása akkor is (néha ilyenkor is rögtön felpattant, kezébe adtam számára érdekes tárgyat vagy éppen mesét nézett és ezzel rávettem, hogy üljön még ott). Utána észrevettem, hogy száraz az éjszakai pelusa és azóta nem használjuk. Balesetek max 1-2 alkalom, de az is csak nappal.

Persze folyamatosan dicsértem amikor jól csinálta, amikor nem akkor azt mondta "hogy majd legközelebb összejön" de szóljon és akkor összejön.

2016. aug. 1. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!