Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2 éves kisfiút és egy 4...

Egy 2 éves kisfiút és egy 4 éves kislányt 10-15 percre egyedül hagyhatom a házba?

Figyelt kérdés
Most költöztünk kertes házba és vegyes tüzelésű kazánunk van. Ugye télen be kell gyújtani,én sosem csináltam ezt eddig így gondolom minimum 10 perc van,amíg kiszedem a hamut meg berakom a kazánt és meggyújtom.Na meg ha gyújtóst is kell vágni akkor bőven van 15 perc is. Addig egyedül hagyhatom Őket? vagy hogy oldjam meg majd ezt? A kislányomban teljesen megbízom Ő miatta nem aggódok, inkább a kisfiam miatt mert Ő elég eleven,de nyilván valahogy meg kell oldanom,férjem nem mindíg lesz itthon.Hogy csináljam majd? Társasházban laktunk eddig és soha nem hagytam magukra,még a szemetet se vittem le addig míg a férjem haza nem ért.
2016. aug. 10. 15:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%
oké, akkor aki több szintes házban lakik, sose hagyja a másik szinten se a gyerekeket, amíg tereget, főz, stb????
2016. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%

Ne viccelj!

Komolyan kérdezem, te mit csinálsz a gyerekekkel, amíg elmész vécére? Nagyobb ügyek esetén az is van tíz perc.

Vagy ha hoz a postás egy ajánlott levelet, kimész, aláírod, megszabadulsz tőle, az is van 10 perc. Nem fog rád várni, amíg felöltöztetsz két gyereket, hogy kividd őket magaddal.


Nálunk ilyenkor az volt, hogy bezártam őket a gyerekszobába, ami tökéletesen gyerekbiztos, megmondtam, hogy kimegyek begyújtani, és addig játszottak. Tudták, ha bármi kell, jönnek, szólnak. Mondjuk nem tudok annak se őszintén örülni, mikor ilyenkor jut eszükbe, hogy éhesek, szomjasak, pisilni kell.

A kisebb lehet, hogy tíz percet még elvan járókában, esetleg a nagy is beülhet mellé játszani.

De a legjobb, ha a lakásban nincs olyan helyiség, ahol állandóan figyelni kéne, hogy mit csinálnak, mihez nyúlnak hozzá.

Pl. mire meghámozok pár szem krumplit, vagy megfőzök, addig is elvannak pár percig egyedül, mert éppen nem rájuk figyelek, csak hallom őket.


Egyébként ki kell, hogy ábrándítsalak, nekünk tavaly olyan rossz minőségű volt a fa, hogy bőven elment fél óra, mire begyújtottam. Nem tíz perc. :/

Ha ezt előre tudod, menjenek ki az udvarra veled.


Ha tényleg csak tíz perces dolgod van, akkor biztonságos környezetben tíz perc alatt nem esik bajuk. A nagy is tud szólni, ha bármi gond lenne a kicsivel.

Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani, nem az a céljuk a gyerekeknek, hogy az első adandó alkalommal öngyilkosok legyenek, amit hátat fordítasz.

2016. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Vidd ki magaddal őket akkor mikor begyújtasz,amikor csak rá raksz az kb 3 perc addig maradhatnak,de szerintem begyújtásnál necces.Gyújtóst meg vágjatok hétvégén annyit,hogy elég legyen egy hétre,azzal ne vacakolj minden nap,amúgy is utálni fogod ezt az egész hercehurcát ami ezzel jár...
2016. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Amúgy ha úgy volt,én is bezártam a gyerekszobába,ott nagy baj nem érhette,és a kazánház meg majdnem a gyerekszoba ablakával egy vonalban volt,így egy pillanat alatt oda mehettem és benézve az ablakon le ellenőriztem mit csinál.
2016. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nekem éppen ennyi idősek, de nem hagynám őket addig magukra, az biztos. Ha nem gumiszobában laktok, akkor ez felelőtlenség!

Szerintem vidd őket ki magaddal.

2016. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

És eddig hogyan fürödtél, főztél, stb.?

A gyerekszobát csináld meg biztonságosra, rakj rácsot az ajtóra, a gyújtóst meg vágjátok fel előre. Én alvásidőben csinálnám, vagy vinném magammal.

2016. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Mivel még nem rég költöztünk ide,így gyerekbiztosnak semmiképp nem mondanám a házat. Szintes ház és a feljáró lépcsőn még korlát sincs,pedig két éves kisgyerek is lakott itt. Így a gyerekszobába sem tudom bezárni mivel az fent van és csak alvásra használják. Lent van a nappali és itt van minden játékuk. Járókát meg eddig nem használtunk (nem volt rá szükség) és egy két évesnek már nem is lesz.A postáshoz amíg kiszaladok nekem nem tart tíz percig max 5.De majd akkor kiviszem magammal Őket,gyújtóst meg jó előre vágatok a férjemmel...
2016. aug. 10. 19:59
 18/27 A kérdező kommentje:
Fürödni akkor fürdök mikor alszanak,főzni meg úgy főzök hogy látom Őket,mivel olyan a ház elrendezése.
2016. aug. 10. 20:02
 19/27 A kérdező kommentje:
Szeptemberben megyek vissza dolgozni,kb. 17-re hazaérünk és akkor kell majd még begyújtani,úgy hogy alvás időre nem tudom időzíteni...
2016. aug. 10. 20:08
 20/27 anonim ***** válasza:

Hu mondjuk az szep, ha 5-kor begyujtasz 6 elott meleg se lesz... Nem biztos h van ertelme, amig rutin talan voltam fel ora is volt mire sikerult, de gyujtost mindig hetvegen vagy a nyáron vágunk ...minel szárazabb annal gyorsabb ...

Vagy csinalsz egy gyerek biztos részt agy viszed magaddal oket

2016. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!