Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen anyákról?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik már alig várják, hogy a gyerekük közösségbe menjen, ők meg például vissza dolgozni. Mi a véleményetek róla, amikor ennek hangot is adnak? NEM ARRA GONDOLOK, AMIKOR EGY ANYA SZERETNE KIKAPCSOLÓDNI, VAGY FELNŐTTEKKEL LENNI. Azokra, akiknek már tényleg óriási terhet jelent a gyerekük. Akkorát, hogy inkább nélkülük lennének a nap nagyobb részében.

#anya #gyerekeik
2016. aug. 17. 01:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Az egyik gyerekem 8 honapos volt mikor visszamentem a masik 5 honapos, nem teher egyik sem.

Csodálatos gyerekek, de az en pozícióm, munkam ezzel jar... Ezert tanultam, dolgoztam tizenéve ....


Mi ugy rendezkedtunk be a ferjemmel, ha barmi történik a másikkal anyagilag nem éreznénk meg,


Nekunk igy jo.. Masnak meg mashogy

2016. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy látom, az emberek nagy része elégedetlen az életével. 90% úgy próbál kompenzálni, hogy mindenkit fikáz, aki nem úgy él , ahogyan ő. Ha dolgozik gyerek mellett azért, ha otthon van, akkor azért.

Nincs 2 egyforma élethelyzet. Nem mindegy mekkora gyerekről van szó. A gyerek nő, önállósodik, közösségbe kerül. Ez az élet része.

Ha 1 évesen kerül bölcsibe, akkor nekem egyértelműen a pénz számít, amire nagy szüksége van a gyereknek is! 2 évesen már a kicsi is igényelheti a társaságot és ugye számít a pénz. Az enyém 3 évesen megy most oviba. Őszintén várom. Nem azért, mert unom, hanem egyszerűen látom rajta, hogy szüksége van rá. Unatkozik itthon. Nem ülhetek egész nap mellette, nem lehetünk reggeltől estig a játszón. Nem elégíti ki, hogy rázza mellettem a portörlő rongyot.

Én 4 évesen kezdtem az ovit. Mindig volt társaságunk. Mi aķkot költöztünk másik városba, mikor 2 éves volt a fiam. Ismerősök vannak, barátok nincsenek. Nem én unom a gyereket, hanem inkább ő engem. Nem fogja tőlem elvenni az ovi sem, ugyanúgy az foglalkozok vele. Munka mellett lehet, hogy nehezebb is lessz, de kell már a változás.

Én nem ítélkezem.

2016. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, hogy nekem más a véleményem, mint nektek. (Bár ez nyilvánvalóan érezhető volt eddig is...)

Engem konkrétan idegesít, amikor valamelyik anyuka -ismerős- így viselkedik. Nem is igazán azzal van a bajom, hogyha vissza akar menni vagy megemlíti, hogy már dolgozna. Nekem sokkal inkább azzal, amikor egész nap tiszta stressz, kiabál, türelmetlen. Szerintem ez borzasztó. Mert ha ők esetleg nem is mondják, akkor is érezhető rajtuk, hogy a gyerekük ÓRIÁSI TEHER! Ha ilyet nem ismertek, örüljetek!


Ami még nagyon tetszett: persze munka után hazamegy és nyugodtan játszik órákat a gyerekkel. Gondolom... Álom!

Szerintem ha egy anya munka után hazamegy, ezer dolog várja, amit más nem nagyon fog helyette megcsinálni. Ha meg igen, akkor gondolom nem kellene idegesnek lennie egyébjént sem és napi "10 órát üvöltöznie".


Három gyerekem van és 5 éve vagyok itthon. Azt hiszem tudom milyen ez ;)

2016. aug. 17. 13:07
 14/22 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat akinek 2 gyereke van,folyamatosan ordít,üvölt,elhordja a gyerekeit mindenféle utálatos carházinak,aztán ha a liftben össze találkozunk akkor játszák a mintacsaládot,és tervezik a 3.gyereket.Diplomás,jó módú,jól szituált emberekről van szó!Én már azt sem értem a 2.-at miért vállalták,anyuka otthon van 5 éve,és szerintem bele van csavarodva.Úgy gondolom normálisabb lenne,ha visszament volna a gyerekei 1 éves korában dolgozni,de legalább normálisan viselkedik,mert verheti ám a mellét ő is,hogy a gyereknek büntetés a bölcsi,meg csak egy önző alak adja bölcsibe,miközben az 5 éves gyereke még mindig bepisil,mert ő folyamatosan terrorban tartja őket.Ja és foglalkozni meg nem foglalkozik velük,nem játszik velük semmit,és ezt be is vallja.Nem vesz koszolós játékot,pl.filctollat sem.De ő büszke rá,hogy fő állású anya.Érted mit akarok ezzel mondani?
2016. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Én is ismerek ilyet. Én egyszerűen csak nem értem, hogy miért kell egy anyának így viselkednie a saját gyerekével. Szerintem sokszor ez a "kreatívkodni akarok, meg fontosnak érezni magam, meg valami mást csinálni" csak kibúvó keresés az anyák részéről ami vagy tudatos vagy még csak nem is az. De ettől függetlenül tudom, hogy nem minden "otthonmaradt" anyuka türelmes. De azért arányában gondolom, hogy a legtöbb mégsem azért marad a gyerekkel, mert élvezi a minden napos nyűglődést. Ugye te is érted, hogy mit akarok mondani?
2016. aug. 17. 14:16
 16/22 anonim ***** válasza:
51%

Talán pontosítanod kellene, Kérdező, hogy az anyukák melyik csoportjára is gondolsz: vannak azok, akik már visszavágynak a felnőttek világába min.2 év otthonlét után, szeretik a munkájukat, más jellegű kihívásokra is vágynak az életükben, mint pl. a századik higgadtan lekezelt hiszti. És vannak azok, akik még mielőtt megszülnék az újabb gyermeküket /általában pici kb. 2 év korkülönbségről van szó/, gyorsan lepasszolják a már meglévőt, hogy ne kelljen kettővel otthon bajlódni. Na, én ezt a csoportot találom szánalmasnak.

Az én ismeretségi körömben nem is egy olyan anyuka van, aki gyorsan bölcsibe dugta a kétévesét, mert pár héttel később szülte az újabb babát. Ezek az anyukák szeretik hangoztatni, hogy az ő gyermekük mennyire vàgyik már közösségbe /közben el-elszólják magukat, hogy az alig kétévesük napokat tölt a nagyinál, mert nem tudnak mit kezdeni velük/, azt viszont nem veszik észre, hogy a gyermek a pici megszületése utàn kicsit megzakkan, agresszívebb lesz a közösségben, nem akar elválni anyától, mert látja, hogy anya otthon marad a picivel, akkor neki miért kell távol lennie?

Szval ha valaki 2 év után vágyik az önmegvalósításra, újra felszínre törnek az ambíciói, azt természtesnek érzem, jól teszi az ilyen anyuka, aki a legjobb közösséget megkeresve a gyermekének, visszamegy dolgozni.

Mindezt úgy írom, hogy lehetnék az az anyuka is, aki vágyott vissza a munkába több évnyi otthonülés után, de lehetnék az az anyuka is, aki gyorsan lepasszolja a gyermekét a masodik baba születése előtt...3,5 évet voltam itthon, ez idő alatt 2 gyermekem született, mindkettő az utolsó pillanatig itthon volt velem. A fiam most kezdi az ovit /nem volt bölcsis/, a lányom pedig lassan kétévesen a bölcsit. A munkámat imádtam a terhességeim előtt. Most 1 hónapja kezdtem újra dolgozni, visszavártak, minden nagyon klappol. Abszolút karrierlehetőség. De még nem találom a helyem. Én valószínűleg a 3. csoportba tartozom: bár vannak munkahelyi ambícióim, abszolút el tudnám képzelni az életem főállású anyaként is. Életem legszebb 3,5 éve van a hátam mögött, még nem éreztem elérkezettnek az időt, maradtam volna még szívesen a kislányom 3 éves koráig /azt vallom, hogy egy gyermeknek 3 éves kor alatt nem kell napi több órás gyermektársaság távol az otthontól/, de anyagi megfontolásból ez volt a helyes döntés.

Szval, egyet tudok érteni a Kérdezővel, csak picit árnyaltabban kell fogalmazni, Kérdező!

2016. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

16-os vagyok.

Még egy gondolat a Kérdező 13-as kommentjére reagálva: 'álom, hogy munka után még aktívan tudj játszani a gyermekeiddel'.

Nem álom, hanem elhatározás kérdése. Valamit természetesen fel kell áldozni a gyerekeiddel töltött minőségi időért cserébe. Minden nap 4 után rohanok haza, otthon várnak a frissen uzsonázott gyermekeim /most még a férjem és a nagyik vigyáznak Rájuk ebben a pár hétben, szeptemberben kezdik az ovit-bölcsit/. Azonnal irány a játszótér /ahol általában aktívan homokozom a kislányommal, vagy fogócskázom-bújócskázom a kisfiamm és a kis barátaival, ha igénylik/, vagy bicajozni megyünk, de voltunk már játszóházban vagy pl. A Dunaparton sétálni. Ez idő alatt persze senki nem főz, mos, takarít otthon, de teszek rá magasról. Általában krémleveseket és egytálételeket szoktam összedobni, amire kétnaponta a gyermekeim fürdésidejében kerítek sort. Nem vagyok hajlandó a sokadrangú háztartássak foglalkozni azokban az értékes órákban, amelyeket a számomra legértékesebb emberekkel, a gyermekeimmel és a férjemmel tölthetem. Ebben támogat a férjem.

Szval elhatározás kérdése, de nem vágyálom.

2016. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Az "álom" dolgot azokra az anyukákra értettem, akik amúgy is türelmetlenek és a munkát választják menekülésnek. Nem lesznek nyugodtabbak, ha még a munkahelyen is helyet kell állniuk. Azok a dolgok, amik korábban vártak rá, ugyanúgy ott lesznek. Szóval szerintem az ilyen "típusú" anyák, akkor sem lesznek nyugodtabbak.
2016. aug. 17. 16:37
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

13-as vagyok. Kikérem magamnak a türelmetlen és a kiabálós jelzőt. Valamiért úgy érzem nekem szólt. Mindennel boldogulok. Ezeknek semmi köze a kérdéshez.

Ismerek olyan 3 gyerekes anyukát én is, aki mintaanyának képzeli magát, közben qva anyázza a gyerekeit. Meg olyat is akinek minden második nap van 2-3 óra szabadideje. Én meg még a nőgyógyászhoz is gyerekkel megyek. 1-2 óra várakozás után én is f..z kivan arckifejezéssel tudok hazamenni. De nem ez a jellemző.

Nekem az nem életszerű, hogy 3 5 év alatti gyerekkel mindig minden rózsaszín. Az ilyen álszenteskedést nem birom.

2016. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Még arra lennék kíváncsi, szerinted mikor ideális a gyereknek közösségbe kerülnie?
2016. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!