Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen anyákról?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik már alig várják, hogy a gyerekük közösségbe menjen, ők meg például vissza dolgozni. Mi a véleményetek róla, amikor ennek hangot is adnak? NEM ARRA GONDOLOK, AMIKOR EGY ANYA SZERETNE KIKAPCSOLÓDNI, VAGY FELNŐTTEKKEL LENNI. Azokra, akiknek már tényleg óriási terhet jelent a gyerekük. Akkorát, hogy inkább nélkülük lennének a nap nagyobb részében.

#anya #gyerekeik
2016. aug. 17. 01:05
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Én meg azt kérem ki, hogy célozgatnék bármire is. Én amit gondolok, azt kimondom, nem célozgatok. Ha úgy lett volna, egyértelműen írtam volna, hogy neked szól. Egyszerű általánosítás volt a részemről. Viszont, ha te ennyire magadénak érezted...???

Soha nem mondtam, hogy szerintem minden rózsaszín lenne. Sőt! Szerintem 1 hónap után sem minden rózsaszín. Mindenkinek van olyan, hogy elfárad vagy valami másra vágyik. Csak szerintem az ÁLTALAM EMLÍTETT anyák sokszor azt éreztetik a gyerekkel, mintha ők lennének a felelősek a kialakult- sokszor- kellemetlen helyzetért. Holott mindenki tudja, hogy ez nem így van. De ettől függetlenül sokan mégis bevállalnak még egy gyereket, amitől persze jobb nem lesz a helyzet, csak fokozódik.


Szerintem minden gyerek egyedi, így az is, hogy mikor menjen közösségbe. Nekem kettő éves volt a nagy, amikor megszülettek az ikreim. Vele egyértelmű volt, hogy mi lesz. Bölcsibe nem adtam. Meg sem próbáltuk, mivel értelmét sem láttam. Úgyis otthon voltam a lányaimmal. Minden nap le volt fárasztva, gyakran volt vele egyidős gyerekekkel, szóval nem láttam annak okát, hogy feleslegesen hozzon haza betegséget az egyévesnél fiatalabb húgainak. Aztán 3 évesen elkezdte az ovit. Semmi gond nem volt vele, minden simán ment. (az elején egy pici sírást leszámítva, de az természetes egy lelkileg érett gyereknél)

A lányaim, amikor 2 évesek lettek (4 hónapja) felmerült bennem a bölcsi. Ennek nem volt más oka, minthogy felhívtak a cégtől, ahol dolgoztam és mondták, hogy most lenne lehetőségem visszamenni. Nagyon váratlanul ért. Bántam, mivel még csak 2 évesek. A másik pedig az, hogy szeretek dolgozni. Igen, én is. És ezt itt nem akartam leírni, de akkor megteszem: nem hiszem, hogy mártír vagyok, de talán a következők miatt nem értem mások álláspontját.

Elkezdtük a bölcsit. Az egyik lányommal ("domináns") semmi baj sem volt. Sírt egy kicsit, de a nap folyamán azt mondták, hogy feloldódott. A másik lányom viszont egy tragédia volt. Úgy sírt, hogy volt, hogy ő bent sírt, én meg kint. Hiába volt ott a testvére. Úgy kezdtük, hogy csak kicsi időkre hagytam ott. Nem akart rendesen enni, alvásra sehogy sem tudták rávenni. Rengeteget sírt, sokszor csak úgy eszébe jutottam és sírt utánam. A helyzet két héttel később sem javult. Reggel őrjöngött, amikor elindultunk. Hiába értette meg, hogy du megyek érte, akkor sem akarta. A másikkal továbbra sem volt gond. Próbáltuk, hogy az apjuk vitte őket. Akkor már az autóban is utánam sírt, ennyi volt a változás. Szerencsére egy szuper magán bölcsit választottunk, szóval szóltak, akár telefonon is, hogy mi volt.

Ez a lányom igényli egyébként is a legtöbb figyelmet és szeretetet. Anyukám és anyósom felajánlották, hogy amíg nem javul a helyzet, ők majd otthon lesznek vele. (Velük elvan, bár aludni velük sem nagyon akar) Hiába volt segítségem, úgy döntöttem, hogy nem megyek vissza dolgozni. Amit sokan érdekesnek találnak az az, hogy a másik lányom továbbra is jár bölcsibe. Ő kifejezetten élvezi. Meséli mindenkinek, hogy mi a jele, mit ettek, aludt du, meséli, hogy kik járnak a csoportba, stb... A kicsi meg, amikor visszük a testvéreit még most is sokszor mondja, "Én nem megyek bölcsibe... Nem akarok". Szóval ő nem megy.


Ez a különbség. Természetes, hogy valakiben meg van a vágy, hogy dolgozni akarjon. Szerintem a gond ott van, ha erre fogja azt, hogy már elege van az otthonlétből, és így a kisebb "rosszat" választja. Ez nem álszenteskedés. Mások vagyunk, ez tény. Engem csak érdekelt, hogy hányan gondolkodunk így. Úgy tűnik nem túl sokan :)

2016. aug. 17. 22:06
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul tetted fel a kérdést.


Ha a valódi problémát írtad volna ki(másokat is zavar, hogy egyes anyukáknak nincs türelmük a saját gyerekükhöz) akkor nem kaptál volna ennyi negatív kommentet. Így kiéleződött a bölcsibeadásra a dolog.


Egyébként az eredeti gondhoz: a legtürelmesebb sem bírja örökké, néha kiakad, ezért kell neki a feltöltődés, sokan vannak rokonság nélkül, így nekik csak a bölcsi jut. Szerintem az egyedülálló anyukáknak heti fél nap bölcsit kellene biztosítani, minimális pénzért, sokkal kevesebb ideges anyuka lenne.


Munka után én úgy látom egyébként, hogy nyugisabbak az anyukák,(van pár a környezetemben) persze dolgozni sem pihentetető, de a sok új inger feldobja az anyukákat. Egész nap egy másik emberke igényeit kielégíteni évekig, nagyon leszívja az embert. Ha melózni is kell, ritkán kell alkalmazkodnod, használhatod a tudásod, és felnőttekkel beszélsz.


Még egyszer. Az anyukák azért várják, hogy a gyerek közösségbe menjen, mert ez az egyetlen lehetőségük a kikapcsolódásra(munkára) úgy, hogy a gyerek biztonságban van és jól érezheti magát.



Szerintem a lányod története ritka, a legtöbb kétéves élvezi a bölcsit.

2016. aug. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!