Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6-10 év közti gyermeked...

6-10 év közti gyermeked mennyire önálló?

Figyelt kérdés
Ezalatt főleg azt értem, hogy közlekedik-e egyedül, és milyen távolságra, kiengeded-e egyedül biciklizni, vásárolni, játszótérre, hagyod-e otthon és mennyi időre. Az iskolai dolgait (lecke, felszerelés) mennyire tudja egyedül számon tartani? Hányadikos?
2016. okt. 18. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nincs gyerekem viszont 18 eves vagyok es eltudom mondani hogy ne csinald :D . engem ilyen koromba egeszen 16 eves koromig nem biciklizhettem egyedul(se baratokkal) . nem hasznalhattam buszt vonatot semmit(csak is szulovel), mert feltettetek hogy elrabolnak. Egyedul meg most se hagynak egy estere se ... Ha nem szeretned a kisfiad hogy ilyen legyen mint en aki 18 evesen fel egyedul barhol van hiszen igy eltem egezs eletemben, inkabb tanitsd onallosagra mert nagyon nagy hatrany adodott nekem ebbol a helyzetbol:(
2016. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

8 éves, másodikos. Kisvárosban lakunk.

Egyelőre suliba én viszem, én hozom, de nem sokára szülök, így egyedül fog menni. Gyalog kb 8 perc.

Kiengedem az utcákban egyedül, biciklizhet, tudja a szabályokat, két haznyira van egy park, ott is játszhat, mellette egy játszótér, oda is mehet. Egy feltétel van, ha pl a parkból atmegy a jatszira, szólnia kell.

Napközis, így a leckét megoldja bent, a verseket együtt tanuljuk, olvasni együtt szoktunk.

Egyedül vásárolni is elmegy, nyáron gyakorolta, de az üzlet is itt van kb 150 méterre.

2016. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Húgom nem ment el ennyi idősen vásárolni, azt mondta, az gyermekmunka, ami tilos! :)
2016. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
7 és 9 éves nagyobb fiaim vannak, másodikos és negyedikes. A suli három utcányira van, gyalog kb 15 perc, bicajjal kb 5 perc. Egyedül jönnek,mennek,ha én nem megyek velük(van egy négy éves ovis fiam is). Az utca végén, három percre van egy kisbolt,oda is kimegy vásárolni pár dolgot,ha megkérem valamelyiket. A nagy most kezd a városba bemenni egyedül biciklivel(kisváros), a kevésbé forgalmas utcákban.. Játszótér nincs a környéken, oda egyedül nem mennek. Otthon szoktak maradni,ha nekem dolgom van és elmegyek otthonról, de a kicsit viszem..2-3 órát megvannak egymagukban otthon. A sulis cuccaikat átnézem mindig a táskájukban.
2016. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Elég gáz lenne, ha egyedül közlekedne a IX. kerületben! :) Nem, sehova nem megy egyedül. És nem hagyom otthon. Nem hiszek abban, hogy a veszélyeztetésnek kitett gyerekek életképesebbek lesznek. Bár ami nem öl meg, az erősít! :)


Iskolai dolgait remekül számon tartja, bár még csak második hónapja iskolás.

2016. okt. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 7 éves, másodikos.Budapest belvárosában lakunk, az iskolába trolival járunk. Még nem engedtem egyedül sehova, nem is tervezem az elkövetkezendő minimum 3 évben még.Amúgy jól tájékozódik,nem tévedne el úton a suliba.

Otthon hagyni maximum 5 percre szoktam, ha le kell ugrani a kapuig valamiért(pl. tesóm hoz valamit, de nem tud feljönni parkolás miatt).

A saját dolgait ügyesen számon tartja, leckéje mindig kész már a napköziben.Felszerelését mindig bepakolja.

Szendvicset is tud készíteni már 2 éve, már-már ragaszkodik hozzá, hogy ő készítse. Segít a főzésben, apróra vág dolgokat, kevergeti az ételt.

2016. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyolc eves fiu.


Egyedul jatszoterre nem jar. Biciklivel vagy gyalog megy suliba. Biciklivel ot perc.


Nem hagyom itthon egyedul. Vasarolni velunk jar.

2016. okt. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo voltam.


Masodik osztalyos, tanulasban, leckeirasban segitek neki. De nagyon ugyes, jol tanul, keves javitanivalo van.

2016. okt. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondoltam, hogy nagy lesz a szórás, és az sem lep meg, hogy a kisebb településen élő gyerekek hamarabb önállósodnak, mint a budapestiek. A kérdést azért tettem fel, mert 6 éves a fiam, mostanában kezd fellépni az igény mindkettőnk részéről, hogy kicsit lazítsunk a szoros felügyeleten, de közben mindketten tartunk is tőle egy kicsit. Például megengedem neki, hogy a ház előtti füves területre kimenjen biciklivel egyedül (nincs elkerítve, de forgalom sincs, és rálátok), néha nagyon élvezi, de máskor 10 perc után bejön, mert fél. Viszont úgy látom, ha hagyom neki az ilyesmit, utána sokkal kezelhetőbb, mint aki érzi, hogy most már felelősségteljes nagy gyerek, vagy nem is tudom.

Én az ő korában egyedül jártam haza az iskolából, de őt még kísérem, és szerintem a suliban is szólnának érte, ha nem így lenne. Viszont emlékeim szerint a lecke és a táska bepakolása teljesen az én felelősségem volt, őt a leckére noszogatni kell, a felszerelését pedig teljesen én intézem, ezen azt hiszem lassan kéne egy kicsit változtatni.

2016. okt. 19. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!