Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 vagy több kisgyermekkel...

2 vagy több kisgyermekkel panelban lakók, ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Három hónapja költöztünk magánházból panelba, két gyerekünk van, 4 és 6 évesek. Mindketten dolgozunk a férjemmel, reggel legkésőbb fél 9-kor elmegyünk itthonról. Délután 4-re megyek értük az oviba, 5-ig vagy sétálunk vagy játszóterezünk. Ezután hazamegyünk és a gyerekek általában mesét néznek vagy a fiam programozni tanul, akkor ő számítógépezik 6-tól 7-ig. Fél 8-ra ér haza az apjuk, akkor van egy kis hancúrozás, örömködés, futkározás, ugrálás a lakásban. Ez max. fél 9-ig tart, akkor fürdés, vacsi, mese és alvás következik. Nem érzem kirívónak az életvitelünket, normális család vagyunk (szerintem... :) ).

Viszont alattunk egy 70 éves nő lakik egyedül, ő úgy kezdte az ismerkedést, hogy jól leszidta a férjem, hogy mi mennyire hangosak vagyunk, üvöltözünk, trappolunk és ő még azt is hallja, amikor a férjem a kávéját szürcsöli. Hát erre elnézést kért a férjem és mondta, hogy vigyázunk. Amikor én találkoztam vele, velem is kezdte.... Aztán egyik szombat este pizsamapartit tartottunk, ami annyiból állt, hogy fürdés után pizsamában még ugráltak egy kcsit a gyerekek az ágyon. Erre feljött a nő üvöltve, hogy azonnal hagyjuk abba és KÖLTÖZZÜNK EL! Na nekem ezzel telt be a pohár, hogy van joga bárkinek is ezt mondani?? Sejthette azért, hogy két kicsi gyerekkel nem fogunk itt hajnalig bulizni és nem jókedvünkből lakunk panelban, nem pedig a Rózsadombon... Erre ma a felettünk lakó, szintén öreg nő is mondta, hogy hallja, amikor a vécén kiabál a fiam, hogy kész a kakilással és ez őt zavarja és még este 10-kor is kijárunk vécére. (hozzáteszem, én hajnal 5-kor is kijárok... ) Most szerintetek ezzel foglalkozzunk vagy mi van ilyenkor? komolyan ennyire elviselhetetlen 2 egészséges gyerek játszása napi max. 1 órán át?

Az a baj, hogy én már annyira felidegesítettem magam rajtunk, hogy már nem nagyon tudnék szépen szólni hozzájuk, ha megint beszólnának.

Ti hogy rendezitek ezt le? Akár kisgyerekesként akár úgy, hogy zavar a felettetek/alattatok lakó?

Előre is köszi, minden ötlet nagy segítésg!


2016. okt. 20. 14:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%

Olvasd el szépen a társasház házirendjét és próbáld betartani! Ennyi.

Általában reggel 8 (hétvégén 10-től) és este 8 között lehet másokat zavaró dolgokat végezni (egyes helyeken este 10-ig).

Az üvöltözés, trappolás, kiabálás ilyen.


Gyerekként így is neveltek minket, és bár most mi nem panelban, hanem vastag falas téglában lakunk, én is így nevelem a gyerekeink. Nem kell teljess k.ban lenni, de este szándékosan nem zajongunk.

2016. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
2 kisgyerekünk van, a gyerekek zajosak, ez van, nekünk is szóltak már. Annyit tudok tenni, hogy nincs otthon motor, a tologatós játékot csak napközben engedem használni. Este kb 8-tól már nyugi van nálunk, éjszakai visítozás, dobogás nincs, igyekszem este 8 után és reggel 8 előtt viszonylag csöndben lenni, ezen kívül nem korlátozom a gyereket. Sajnálom egyébként az alattunk lakót, mert mi nap közben zajongunk, az alatta lakó kisgyerekesek meg este-éjszaka hisztiznek/sírnak. De a panel ilyen, majd megnőnek a gyerekek. Költözzön tanyára, aki csöndet akar...
2016. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Azt, hogy én is felidegesítettem volna magam ezen. Hallja, ahogy a kávéját szürcsöli??? Pofám leszakad. Komolyan mondom. Költözzön el a két nyanya egy tanyára, ha nem tud panelban élni.

Én is laktam panelban. Gyűlöltem. Én otthon voltam a két kicsivel egész nap és valaki szinte minden áldott nap fúrt, vagy felújított és napközben ugye nem is szólhatok..., mert muszáj valamikor csinálni. A durva az volt, amikor este 9kor is fúrtak és mertem szólni, majdhogynem kidobtak és nekik állt feljebb. A gondnok meg nem csinált semmit.

Utáltam azt a panelt, bármilyen jó környéken volt is. Nagyon örülök, hogy kikerültünk onnan.

Amúgy nálunk is futkosott meg sikított az akkor két éves fiam , szerintem hallotta is az alattunk lévő, de sosem szólt...

Ez amit nálatok művelnek az erős túlzás. Akkor egy kisgyerekes családnak nincs joga panelba költözni vagy mi???

Ja, és én orrot is szívtam éjszaka is, ha kellett...

2016. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

A panel ilyen,hallod ha szomszéd kakil, kàvét főz vagy épp tv- t néz.


Ha nyugger szól,szard le. Egy bizonyos kor utàn nem relevàns a véleményük. Nem szép ez a hozzààllàs, de a seggét sem kell kinyalni, főleg úgy, hogy folyton zavarni fogja vmi.

Mi téglàban lakunk. Szembeszomszéd az elsőn egy morgós vénasszony. Mi segìtettünk neki bevàsàrolni, főzni, takarìtani szóval mindent. Annyit kaptunk hogy a gyerek ne jàtszon az udvaron, mert nem arra való, ne biciklizzen mert hangos amikor megàll,ne focizzon,mert kirúgja az ablakokat( csak nekünk nincs ràcs az ablakon :-S), ne ìrjon kint a teraszon mert serceg a ceruza... Na az utolsó dolog az volt amikor a fiam két màgnest összepattintott erre mint az őrült kiviharzott a lakàsàból, hogy ne zörögj ne zörögj te idióta, itt üvöltöttem vele hogy akkor takarodjon be a kib*****tt lakàsàba aztàn csukja be az ajtót ablakot és fogja be a pofàjàt mert erre senki nem kìvàncsi, hogy egy rosszindulatú öregasszony tönkreteszi a hàz békéjét az àllandó morgàsàval.

Azóta nem szól, ugyan hallom hogy morog, de nem fennhangon.


Ha nem szegsz hàzi szabàlyt,azaz nem vagytok über hangosak akkor viselje el. Vagy vonuljon otthonba. Ha felidegesìtene biztos mondanàm hogy reméljük màr nem sokàig lesz köztünk hogy ezt el kelljen viselnie. Sajnos van az a megkeseredett fajta öregember akivel csak ilyen bunkón lehet tàrgyalni, mert abból ért.


Annyit tehetsz, hogy a wc- ben, fürdőben figyelsz a gyerekek hangerejére, az szokott a gyenge pont lenni főleg. A szobàban többnyire még a sétàlàs is lehallatszik. Szőnyeget tudsz lerakni màst nem igen lehet tenni. Ha pedig úgy érzed, hogy mindent megtettetek akkor hagyd figyelmen kìvül. Ha pedig beszólogat, tedd azt te is.

2016. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
Az ilyen 70 éves nénik magányosak. Semmi baj nincs a viselkedésetekkel. Csak egyedül van, és mivel szemétláda, senki nem nyitja rá az ajtót, hát rajtatok vezeti le a feszültséget. 4 házban laktam már életemben, mindenhol van egy-két ilyen "kedves néni". Az öregkorral jár. Nem kell leállni beszélgetni vele, mert ha megkapja tőletek a figyelmet, a büdös életben nem vakarjátok le. A mi "kedves nénink" negyedévente leázik, csak hogy legyen oka becsöngetni. Szerintem locsolja a falat, mert szerelő rést nem talál sehol. De legalább figyelmet kap. Szánalmas, de hát ez van.
2016. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

Nem foglalkoznék vele. A panel ilyen. Sajnálhatja, hogy nem egy másik 60-70 éves költözött oda, ez van. Én panelban nőttem fel, de nem emlékszem olyanra, hogy ágyon ugrálást és kávé szürcsölést is hallottam volna :D

oké, persze mondjuk este 8-9-10 után legyen csend, ahogy írják a többiek, ami benne van ebbe a társasházi törvényben. Ha 8 után, akkor próbáld őket 8 után már csitítani.

2016. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Hát, nem tudom. 8-20-ig én is próbálnék azért csendben maradni, de kissé túlzó a viselkedésük. Én is azt mondom, hogy aki csendet akar, az költözzön tanyára... Mi családi házban élünk, de nem is bánom.
2016. okt. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%

Tök jó ez a költözzön tanyára, aki csöndet akar szöveg.

Csak ugye az, hogy valaki lakást felújít és fúr-farag egy dolog, de ha a gyerekek évekig minden nap kiabálnak, futkároznak, meg dübörögnek, egy másik.

Nekem 2 gyerekem van, panelban lakunk (még). Én próbálom féken tartani őket, nem futkároznak és üvöltöznek.

Engem is zavarna és elhiszem, h zavaró, ha dübörögnek és üvöltöznek az ember feje fölött.

Az eléggé túlzó, hogy azt is hallja, ahogy a férjed issza a kávét...ez már kötekedés. Szerintem alapból mogorva lehet, meg már elege van a zajongásból is.

Szerintem ezen nem kell összeveszni, meg kell próbálni féken tartani a gyereket. Nem kell síri csöndben lenni, de rá kéne nevelni a gyerekeket a társas életmódra kicsit.

2016. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
21%
Nem normális dolog, hogy a lakásban rohangálnak, trappolnak és ugrálnak. Miért kell ezt megengedni nekik.
2016. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%

Ne foglalkozz velük,ha még bunkóznak is,akkor nyugodtan szólj nekik vissza.

Semmilyen szabályt nem szegsz,nyugodtan menjenek panaszkodni a házmesterhez,ilyen indokokkal,hogy hangosan mennek vagy hogy a párod hangosan szürcsöli a kávét szépen ki fogja röhögni őket.

A mi házunkban is laknak gyerekek,én rendszeresen szoktam hallani a fürdőben,ahogy esti fürdésnél apuka mesél nekik,eszembe nem jutott még ezért szólni.A fölöttünk lévő nőnek is szoktam hallani a lábdobogását,vagy hogy elhúzza a széket,de az se érdekel.

A panel ezzel jár,ne muszáj abban lakni.

Összességében a fiatalok teljesen jól megvannak egymással,mert nekik még van életük és nem a szobában ülnek és kussolnak egész nap,csak az öregek nyafognak mindenért,mert nem tudnak magukkal mit kezdeni.

2016. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!