Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 vagy több kisgyermekkel...

2 vagy több kisgyermekkel panelban lakók, ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Három hónapja költöztünk magánházból panelba, két gyerekünk van, 4 és 6 évesek. Mindketten dolgozunk a férjemmel, reggel legkésőbb fél 9-kor elmegyünk itthonról. Délután 4-re megyek értük az oviba, 5-ig vagy sétálunk vagy játszóterezünk. Ezután hazamegyünk és a gyerekek általában mesét néznek vagy a fiam programozni tanul, akkor ő számítógépezik 6-tól 7-ig. Fél 8-ra ér haza az apjuk, akkor van egy kis hancúrozás, örömködés, futkározás, ugrálás a lakásban. Ez max. fél 9-ig tart, akkor fürdés, vacsi, mese és alvás következik. Nem érzem kirívónak az életvitelünket, normális család vagyunk (szerintem... :) ).

Viszont alattunk egy 70 éves nő lakik egyedül, ő úgy kezdte az ismerkedést, hogy jól leszidta a férjem, hogy mi mennyire hangosak vagyunk, üvöltözünk, trappolunk és ő még azt is hallja, amikor a férjem a kávéját szürcsöli. Hát erre elnézést kért a férjem és mondta, hogy vigyázunk. Amikor én találkoztam vele, velem is kezdte.... Aztán egyik szombat este pizsamapartit tartottunk, ami annyiból állt, hogy fürdés után pizsamában még ugráltak egy kcsit a gyerekek az ágyon. Erre feljött a nő üvöltve, hogy azonnal hagyjuk abba és KÖLTÖZZÜNK EL! Na nekem ezzel telt be a pohár, hogy van joga bárkinek is ezt mondani?? Sejthette azért, hogy két kicsi gyerekkel nem fogunk itt hajnalig bulizni és nem jókedvünkből lakunk panelban, nem pedig a Rózsadombon... Erre ma a felettünk lakó, szintén öreg nő is mondta, hogy hallja, amikor a vécén kiabál a fiam, hogy kész a kakilással és ez őt zavarja és még este 10-kor is kijárunk vécére. (hozzáteszem, én hajnal 5-kor is kijárok... ) Most szerintetek ezzel foglalkozzunk vagy mi van ilyenkor? komolyan ennyire elviselhetetlen 2 egészséges gyerek játszása napi max. 1 órán át?

Az a baj, hogy én már annyira felidegesítettem magam rajtunk, hogy már nem nagyon tudnék szépen szólni hozzájuk, ha megint beszólnának.

Ti hogy rendezitek ezt le? Akár kisgyerekesként akár úgy, hogy zavar a felettetek/alattatok lakó?

Előre is köszi, minden ötlet nagy segítésg!


2016. okt. 20. 14:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%

Ez ismerős. :) Mikor mi beköltöztünk az albérletbe, előtte kitakarítottam. Én voltam ott: söpörtem, port töröltem, a porszívót még nem vittem át. A gyerek ült a sarokban és egy autót tologatott. Fél óra nem telt el, és az alattunk lakó verte az ajtót, hogy mi kik vagyunk, mert hangosak vagyunk, és szól a főbérlőnek. Én meg csak néztem...

Aztán belekötött abba, hogy ő felkel arra, mikor nekünk csörög az óra, mikor lehúzzuk a wc-t, és cipőben ne járkáljunk a lakásban, vegyük fel a folyosón!! Jó, majd a kedvéért délelőttös szakban reggel 9-kor kelünk.

Azzal természetesen nem volt gond, ha ő este tízkor porszívózik, és bekapcsolja a mosógépet, mert az éjszakai áram olcsóbb.


A panelos néni egy külön fogalom. Szokd meg!

Ezek képesek voltak arra, hogy aláírást gyűjtsenek, hogy délután 2 és 6 között ne lehessenek a gyerekek a játszótéren, mert őket zavarja az ebéd utáni pihenésben!


Sajnos ha ilyen a szomszéd, akkor vagy nagyon vastag bőrt növesztesz, és ha pampog, mosolyogva közlöd, hogy "jó", és rácsukod az ajtót, vagy elköltöztök.


Szerencsére mi hamar ki tudtunk költözni kertes házba. A lakást megvette az önkormányzat, most szociális bérlakás, és egy népes família lakja. Szerintem már ezerszer visszasírt minket az alattunk lakó. :D

2016. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi! Némelyiken olyan jót röhögtem és meg is nyugodtam. Úgy látom, máshol is vannak ilyen "kedves" nénik, akiket minden zavar. :) Köszi mindenkinek! :))
2016. okt. 20. 17:38
 13/25 anonim ***** válasza:
19%
Gondolom, téged se zavar ha a gyereked nem tud napközben aludni, mert a szomszéd zajong igaz?
2016. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
47%

Eszem megáll,hogy néhányan azt írják,hogy tartsd féken a gyerekeket.Persze kötözd le őlet,ragaszd be a száját,nem??Utána azért nyikog,mert frusztrált,feszült lesz,akkor meg bőg,mint a hülye,az aztán jobb.Nyilván nem arra tanítom őket,hogy egész nap hangoskodjanak,de azért még 1-2-3 éveseket nem tudsz annyira lecsendesíteni,ha pont rosszalkodós hangulatban vannak.Persze,nevelni kell,na az sem csendben megy,és kompromisszumokkal jár.Jah néha engem is zavar,felkel éjszaka,meg néha sír,meg hangosak játszik,de GYEREK,ez a dolga,így jelez.Nagyobbakkal persze könnyebb,de azok is szeretnek a saját családjukkal egy kicsit "hangoskodó",nem kussban a számítógép ,tv előtt rohadni egész este.

Na a nyanyát meg tuti elküldeném melegebb éghajlatra,vagy zaklatásért feljelenteném,ha nem bír magával!Meg nem hallgatnám,tuti rámszállna.Jó,hogy nem egyből repülővel jarjatok a padlón!Laktam panelba két kisgyerekkel,de soha nem szólt senki,mert értelmes felnőtt emberek,és igen,tudják,hogy a gyerekek néha hangosak,azert még nem kell megölni őket.Jah,és soha,senki nem szólt,pedig kellett néha éjszaka is porszizni a gyerekek orrát.Kérdező! Kitartás,és ne hagyd magad!

2016. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Abszolút megértelek. Nálunk hasonló a szitu pedig este 8kor már meseolvasás van. Én este7felé már nem engedem a zajongást és így nem zavarjuk az alattunk lakókat. Télen és esős időben ugye ez nehezebb mert egész nap itthon vagyunk és olyankor ha egész nap rohangálnának a lakásban engem is zavarna fordított helyzetben. Szóval olyankor meg próbálunk nem dübörgős játékot játszani. Amúgy élni és élni hagyni elven kellene hogy működjön. Ptóbáljatok figyelni és akkor hátha a lakók is észreveszik ezt.
2016. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
96%

Az elgondolkodtató, hogy általában az idős, magányos néniket zavarja a környéken élő gyerek. Ez egy külön jelenség, és nem csak a panelban lehet tapasztalni, de majd rájössz. Sajnos. :(

Valahogy mindig ők azok, akiknek a kisgyerek és a kismama útban van, és át kell rajta gázolni a boltban, föl kell lökni a buszon, és be kell elé furakodni a postán, hogy aztán szemrehányóan tudjon hátranézni, ha elunja a hosszas sorban állást.

Soha nem volt konfliktusunk semmilyen más szomszéddal: egyedülálló férfi, fiatal család, kutyás plázacica, és egy idős néni lakik körülöttünk, az a különbség, hogy a néni felettünk lakik. Őt is zavarják a zajok (?), illetve felszálló étel szag, és évek óta bizonygatja, hogy dohányzunk, mert ő érzi a szagát. Természetesen nem dohányzik senki.

Elképzelésem nincs, hogy élték túl, hogy ő négy gyereket felnevelt abban a panelban, pedig mindig erre hivatkozik, ÉÉÉRDEKEEES, neki sose kellett, hogy szóljon a szomszéd a gyerek miatt. Erre csak annyit mondok mindig, hogy az a szomszédtól függ, kezi csókolom, nekem se szólt még senki más, csak maga.

De nem adja fel, heti rendszerességgel talál magának valami problémát.

A mellette lakó házaspár babát vár, már jól látható az áldott állapot, azt tippelem, karácsonyra már hárman lesznek. Mi is babát várunk, nőnapra vagyok kiírva. Szerintem az öreglány húsvétra meg fog bolondulni, ha sztereóban kapja a gyereksírást. :D

2016. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezen is jót nevettem!Nálunk is azt állítja anő, hogy neki volt 2 gyereke, itt a panelban nevelkedtek, de SOHA EGYETLEN EGYSZER sem szólt nekik senki... Hát, ja, én meg mindent elhiszek. A többieknek is köszi, hogy írtatok. :)))


Egyébként el tudom képzelni, amit írtok is, hogy ezek az öreg nénik féltékenyek a fiatalabb, boldog családban élő kisgyerekesekre és ezért utálkoznak.

2016. okt. 20. 18:39
 18/25 anonim ***** válasza:
24%
Nem újszülöttről van szó. 4-6 éves gyerek miért nem tudja, hogy a lakásban nem rohangálunk? Ágyon nem ugrálunk? Ja nehogy már korlátozva legyenek ugye? Panelban nőttem fel és most ott nevelek gyereket. Soha nem volt ilyen gondom, mert mi is tudtuk és az én gyerekem is tudja, hogy lakásban nem lehet, mert nem zavarunk másokat ha nem muszáj.
2016. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
57%

Megvan az a jelenet, hogy a kisgyerekek (testvérek) boldogan ugrálnak az ágyon, sikongatnak, hanyatt vetik magukat, a szülők lebirkózzák őket, együtt hemperegnek, aztán egyikük elszalad, szalad utána az egész család, egy szuper párnacsata bontakozik ki, és mindenki önfeledten kiadhatja a napi felgyülemlett feszültséget? Na, mi ilyen család vagyunk, gyönyörű, boldog pillanatokkal, sokszor pont a hangos szaladgálás, a lakásban fogócskázás közben eresztjük ki a fáradt gőzt. Idős korunkban ezekre a csodálatos pillanatokra fogunk emlékezni, szinte a fülemben fog csengeni a gyermekeim göndörkacaja. Ezért nem vagyok hajlandó 'féken tartani' a gyerekeimet. Nyilván este 8 után nincs hangoskodás, alszanak mindketten, ugyanis reggel korán kelnek.

De ha valakinek nem tetszik, ahogy mi élünk, így jártak.

2016. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
45%
19-es vagyok. Persze, rengeteget vagyunk a szabad levegőn, de otthon a meleg otthonunkban hihetetlen jó tombolni! 😄
2016. okt. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!