Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 vagy több kisgyermekkel...

2 vagy több kisgyermekkel panelban lakók, ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Három hónapja költöztünk magánházból panelba, két gyerekünk van, 4 és 6 évesek. Mindketten dolgozunk a férjemmel, reggel legkésőbb fél 9-kor elmegyünk itthonról. Délután 4-re megyek értük az oviba, 5-ig vagy sétálunk vagy játszóterezünk. Ezután hazamegyünk és a gyerekek általában mesét néznek vagy a fiam programozni tanul, akkor ő számítógépezik 6-tól 7-ig. Fél 8-ra ér haza az apjuk, akkor van egy kis hancúrozás, örömködés, futkározás, ugrálás a lakásban. Ez max. fél 9-ig tart, akkor fürdés, vacsi, mese és alvás következik. Nem érzem kirívónak az életvitelünket, normális család vagyunk (szerintem... :) ).

Viszont alattunk egy 70 éves nő lakik egyedül, ő úgy kezdte az ismerkedést, hogy jól leszidta a férjem, hogy mi mennyire hangosak vagyunk, üvöltözünk, trappolunk és ő még azt is hallja, amikor a férjem a kávéját szürcsöli. Hát erre elnézést kért a férjem és mondta, hogy vigyázunk. Amikor én találkoztam vele, velem is kezdte.... Aztán egyik szombat este pizsamapartit tartottunk, ami annyiból állt, hogy fürdés után pizsamában még ugráltak egy kcsit a gyerekek az ágyon. Erre feljött a nő üvöltve, hogy azonnal hagyjuk abba és KÖLTÖZZÜNK EL! Na nekem ezzel telt be a pohár, hogy van joga bárkinek is ezt mondani?? Sejthette azért, hogy két kicsi gyerekkel nem fogunk itt hajnalig bulizni és nem jókedvünkből lakunk panelban, nem pedig a Rózsadombon... Erre ma a felettünk lakó, szintén öreg nő is mondta, hogy hallja, amikor a vécén kiabál a fiam, hogy kész a kakilással és ez őt zavarja és még este 10-kor is kijárunk vécére. (hozzáteszem, én hajnal 5-kor is kijárok... ) Most szerintetek ezzel foglalkozzunk vagy mi van ilyenkor? komolyan ennyire elviselhetetlen 2 egészséges gyerek játszása napi max. 1 órán át?

Az a baj, hogy én már annyira felidegesítettem magam rajtunk, hogy már nem nagyon tudnék szépen szólni hozzájuk, ha megint beszólnának.

Ti hogy rendezitek ezt le? Akár kisgyerekesként akár úgy, hogy zavar a felettetek/alattatok lakó?

Előre is köszi, minden ötlet nagy segítésg!


2016. okt. 20. 14:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
94%
Őszintén? Lesz@rom. Én is hallgatom minden nap másnak a fúrás, faragását, mert valaki valamit mindig felújít. Hallgatom a szomszéd tvjét minden hajnalban, mert süket. Hallgatom a gyerekeit, ahogy esténként csapkodják teli erőből az ajtót, mert épp rohadtul kamaszok. Szagolom a kakashoz, mert a szemben lakó néni minden nap a folyosóra szellőztet. Érzem a cigiszagot, ami hajnalban a felettünk lakótól leáramlik a wc szellőzőjén át. Na, akkor viseljék el, hogy a gyerekeim 5-8 ig zajonganak! Én sem morgok, más se tegye velem!
2016. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
69%
*szagolom a kajaszagot
2016. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Mond a nyanyáknak állítsák át a hallókészülék érzékenységét :D vagy lehet vettek olyan szuper hallókészüléket, amit a tévében reklámoznak :D
2016. okt. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Egyetlen kifogásolható dolog nálatok az este 8 utáni ugrálás. Ezen változtatnék, a többit meg elengedném a fülem mellett. Ha újra beszól, a házirend elolvasását ajánlanám a maminak.
2016. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én mindenkét oldalon vagyok.

Egy szaladgálós 2 évesem van, felettünk meg egy trappolós 3 éves van :-D

Őszintén? Amíg csak szaladgál, sikoltozik a kicsilány felettünk, játszik valami hangossal, labdázik, lesz*rom, mert tudom hogy gyerek, és tudom milyen a panel. Volt már amikor szóltam, akkor konkrétan este 8 után a fejemre akart szakadni a plafon szerintem páros lábbal, klumpával ugrálhatott a padlón vagy nem tudom

: DDDD

De minden ami egy normális gyerekkel jár elfogadom felülről. Cserébe én is mondjuk nem engedem motorozni a kisfiam a lakásban, ha ugrálni akar, azt csak szőnyegen, de szaladgálni, autót tologatni igen is szokott és fog is. Én hajnalban hallgatom a sok hülye panelkutya vinnyogását, napközben a fúrást, mert itt minden nap felújít valaki, felettünk a kislányt, épp ezért én sem láncolom az ágyhoz a fiam. Ha nagyobb nyugalomra vágyunk majd akkor családi házba költözünk. Más is tehet így.

2016. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!