Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves gyereket egyedül lehet...

8 éves gyereket egyedül lehet hagyni pár órára este?

Figyelt kérdés
Pl. 8-11 ig..
2016. okt. 28. 20:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%
Én voltam ennyi idősen ennyire időre otthon egyedül hagyva. Bár az is igaz ,hogy volt egy 60 kg-os kutyusunk aki azért elég nagy biztonságérzetet biztosított :)). Szerintem ez gyerekfüggő amúgy. De sose lett belőle bajom. Hagytak otthon nekem egy telefont (jó régi fajta mobil) és ha valami gond volt azon tudtam őket hívni. Sose volt semmi.
2016. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem
2016. okt. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%

Kizárt. A 10 évesemet nem hagynám otthon több órára este. Ráadásul ez ugye lefekvési idő, nekünk megvannak a közös esti rutinok a mai napig, ezt biztos hiányolná.

Napközben hagytam otthon eddig max. fél órára, telefonnal a kezében. :)

2016. okt. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem
2016. okt. 29. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok, egy túlféltős, de nem hagynám. Még telefonnal sem. Mi van, ha rosszul lesz és nem tud telefonálni? Vagy Isten ne adja úgy érzi, most lehet csintalankodni, és kipróbál valami olyat, ami balesetveszélyes. Barátnőm 9 éves fia, amikor az anyja átszaladt a szomszédba, kapta a létrát és felmászott a gardrób szoba legfelső polcán megnézi a karton dobozt, hogy mi van benne. A létra összecsuklott, a gyereknek meg eltört a karja. Persze tudom,hogy akkor is eltörhet ha velem biciklizik, de amit tudok,azt megelőzöm, kivédem. Illetve a mai világban rengeteg "becsöngetéses" betörés van. Oké,hogy okos mondjuk a gyerek, de akkor is gyerek. Mi van,ha valaki azzal jön,hogy anya-apa balesetezett és vinni kell nekik a kórházba valamit. Hopp, már ki is nyitotta az ajtót.
2016. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%

Az én gyerekem 8 éves korától egyedül ment iskolába, és egyedül ment haza.


Az úgy nézett ki, hogy mi 6-kor elmentünk, még aludt. 7-kor telefonon ébresztettem, felkelt, elkészült, ment.


Délben egyedül ment haza, és egyedül volt nagyjából 4-ig, ameddig hazaértünk.


Kétévi kínlódás után nagyikkal, rokonnal, fizetett babysitterrel döntöttünk így, (vele együtt), hogy megpróbáljuk. És működött. Ügyes, megbízható gyerek volt.


Viszont este, 12 éves koráig, nem hagytuk magára soha.

2016. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
26%
8 évesen az 5és fél éves öcsémre vigyázva otthon hagytak anyuék amíg elmentek a városba bevásárolni. Nem történt semmi baj. Volt annyi eszünk, hogy nem gyújtottuk magunkra a lakást, anyu odakészítette a kaját, tudtuk hogy hol van az ajtó ha futni kell... Persze ez nem éjjel volt, 5-9-ig hagytak otthon. Én megbízható gyerek voltam, ezért is mertek minket otthon hagyni.
2016. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Engem sokszor hagytak itthon egyedül fél órákra ameddig vásároltak vagy a 7 évvel idősebb nővéremre bíztak rengeteget.

Egyszer mikor ő volt úgy 9-10 éves, én meg 2-3 pl. vasalóval véletlenül fejbe vágott. Szerencsére még nem volt meleg.


De volt olyan is hogy mellénk zuhant a csillár és ömlött mindenhonnan a vér mivel az apró szilánkok megsebeztek. De nem lett semmi komoly probléma szerencsére.


Én meg egyszer a gyertyát hagytam égve, mert a szüleim elől titkolnom kellett ha meggyújtottam mert folyton rikácsoltak hogy úgy fog maradni. Emiatt tényleg úgy felejtettem mert titokban kellett csinálnom. Stb.

Csak azt mondom hogy még ha nem is csinál semmit akkor is történhet baleset.

2016. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!