Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák Ti mit tennétek a...

Anyukák Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kislányom akit kedden műtöttek. Ezen a héten itthon voltam vele végig, de ugye még jövőhéten se mehet oviba, majd 25-én kell vinni kontrollra. Munkahelyemen nem akart a főnök elengedni erre a hétre sem. Tudni kell, hogy egy boltban dolgozom ahol nem vagyok rendesen bejelentve csak 4 órában, de napi 9-et dolgozom. Itt nincs betegallomany, se szabadnap, ha bármi van, az a szabadságbòl megy. Így ugye nem maradt szabadságom sem már, úgyhogy fizetetlenen vagyok. Egyszerűen azon agyalok, hogy oldom meg a jövőhetet, ki vigyáz majd rá, mivel apa biztos nem tud itthon maradni annyi maszekja van, így azt mondta ő azt se bánja, ha én maradok még egy hét fizetetlenen. Igazából nincs is hova tegyem a lányomat, meg sír is hogy én legyek vele itthon. Ez a plusz egy hét tuti nem fog tetszeni a főnöknek... Nem tudom mi legyen.
2016. nov. 20. 07:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Mondd meg a főnöködnek, hogy rászabadítod a hatóságot.
2016. nov. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Máshol nincs munka? Auchan, Tesco, akármi ami legális?
2016. nov. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Januárban mindenképpen szeretnék váltani. Elég volt ez a másfél év itt.
2016. nov. 20. 08:14
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

ha leadod a táppénzes papírt akkor ki kell fizetnie akkor is ha 4 órában vagy

igaz a 4órás munkaviszony után kell fizetnie

kérdezz rá a TB-nél h pontosan hogyan megy ez mert valszeg nem kifizetőhely a munkáltatód

2016. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Számomra egyszerű: mi a fontosabb; a gyerek vagy a morcos főnök? Meg kell, hogy értse, hogy egy 4 éves nem maradhat otthon egyedül amúgy sem, pláne egy műtét után. Ha van gyereke fel kell, hogy fogja, ha nincs, akkor is. Vagy szerinte hová tegyed, talán vidd be magaddal az üzletbe ahol dolgozol? Hála az égnek nem a kenyérre való függ tőle, hiszen a férjed nem bánja. Másfelől pedig valóban nincs teljesen rendben, hogy így alkalmaz egy munkavállalót, szóval annyira ne pattogjon.
2016. nov. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Egyszer mondtam neki, mikor beteg voltam, hogy viszek táppénzes papírt utána nem tud mit csinálni...erre azt mondta akkor azonnal ki vagyok rúgva.
2016. nov. 20. 08:31
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
kérsz tp-t a gyerekorvostól és beviszed a cég székhelye szti oephez.
2016. nov. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Eleve váltani akarsz, nem tudom, min problémázol.

Kérsz táppénzes papírt a gyerekorvostól. A kórházból eleve kaptál igazolást hozzá, így már keddtől jár. Beküldöd az illetékes oepnek. A honlapjukon ott van, hogy hovy kell.

A munkáltatódat pedig szépen jelented. Nem bocsáthat el csak úgy, büntetést fog fizetni.


Mindenkivel azt lehet megcsinálni, amit hagy.

2016. nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
mondjuk érdekel, hogyan van a bérszámfejtés. Mert ha ezekre a napokra igazolt, nem fizetett távollétet számfejtenek, szünetel a biztosításod és az első naptól eü szolg járulékot kell fizetned... fizetés nélküli pedig csak a dolgozó írásbeli kérelmére adható.
2016. nov. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Oh, ennél a munkáltatónâl nem úgy működik az egész.. Itt minden hamis, a jelenléti ivtől kezdve minden. Igazából itt ő adja kézbe a fizetést. Papír szerint dolgoztam egész héten, úgyhogy majd a fizetés lesz kevesebb amit ő ad...
2016. nov. 20. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!