Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt olyan anyák/apukák...

Vannak itt olyan anyák/apukák akik "nem hazudnak" a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy első perctől tudja, hogy tőletek jön az ajándék nem a Mikulástól, Jézuskától, Húsvétinyuszitól?

Miért csináltátok így?



2016. dec. 6. 06:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

Én azt nem értem, amikor egy totál ateista család ugyanúgy ünnepli a Karácsonyt. Mert a Karácsony, akárhogy is magyarázzuk, nem a Szeretet ünnepe elsősorban, hanem Jézus születésének az ünnepe. És ilyenkor nem értem,hogy bár a vallást megtagadják, de azért Karácsony van. Mintha ha egy vega néha napján azért húst enne...

És igen, szerintem is kell egy ilyen "mesevilág" a gyereknek. Mi pl. órákat beszélgettünk az 5 éves fiunkkal a Mikulásról. Hogy honnan ered, honnan jön stb. És annyira aranyos volt, amikor mondta,hogy tegyünk ki neki tejet meg kekszet, mert megéhezik. Az egyik esti mesében hallotta. Számomra jó érzés,hogy törődni akart a Mikulással.

2016. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

a totál ateista családra a hagyománmyok és az állam "rákényszerítik" az ünnepet, hiszen ünnepnap, munkaszüneti nap. pusztán azért, mert magyarország keresztény ország.

Hiába akarnék inkább a holi ideje alatt vagy Buddha születésének napján, esetleg a hanuka idejére otthon maradni (úgy, hogy ne fogyjon a szabadságom), nem tehetem meg. Az ország tradíciói nem et diktálják.

2016. dec. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mire kényszerít az állam? Hogy fát állíts? Hogy ajándékozz? Hogy esetleg feldíszítsd a házat?

Van egy valóban ateista baráti pár a környezetünkben. Ők pl. tényleg nem tartják a Karácsonyt. Olyankor elutaznak mondjuk síelni. A gyerekek szülinapkor, névnapkor kapnak ajándékot. Nem is akarnak álszenteskedni.

2016. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
A karácsony már rég nem a vallásról szól. Mi is állítunk fát karácsonykor, ajándékozunk, összegyűlik a család. Ennek nálunk nem vallási okai vannak.Sosem voltak. Mindenki azt lát bele a karácsonyba, amit akar.Nekünk ez a családról szól.
2016. dec. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk bigottan vallásosak, de nálunk a Karácsony Jézus születéséről szól. Az oké, hogy ilyenkor is összegyűlik a család, de az máskor is összegyűlik az évben. Nálunk az ajándékot is a megszülető Kis Jézus hozza.
2016. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez nem hazugság. A kisgyerekeknek szükségük van a fantázára, a mesevilágra, arra, hogy részesei lehessenek a csodának. Olyan nagy öröm látni, ahogy készülnek, várják a Mikulást. Sokkal jobban örül így, mintha te adnád át az ajándékot, olyan jó érzés látni a csillogó szemüket.


OFF: #6, nem értem, miért fikáztad a Jégvarázst, szerintem egy gyönyörű, tanulságos mese, számomra többet adott, mint egy hófehérke. Ráadásul sokkal életképesebb női karaktereket állít a kislányok elé. Vegyük pl. Hófehérkét. Idegesítően naiv, buta, megbízik egy kétes külsejű öregasszonyban, és úgy kell megmenteni. Ezzel szemben Anna bátor lány, kiáll a nővérért, persze az elején túlságosan hirtelen esik szerelembe, de aztán tanul a hibájából. Félre ne érts, nem akarom fikázni a klasszikus Disneyt, imádom, de ha jobban belegondolsz, a Jégvarázs tanulsága jóval mélyebb.

2016. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha valaki ateista, akkor mi a bánatért állít fát és ünnepli a karácsonyt? Ahhoz meg nem kell templomba járni, hogy vki higgyen.


Képmutatók az emberek. Különben, ha nem állítanának fát, akkor kb a háztartások felében nem lenne, mégis van. Akkor most hogy is van ez?

2016. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!