Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyugtassatok meg: tenyleg...

Nyugtassatok meg: tenyleg teljesen normalis/atlagos dolog hogy egy masfel eves gyerek nem hajlando kb sose setalni az utcan? Mikortol setalnak szivesen (ha)?

Figyelt kérdés
Nem gondolom hogy baja van, csak annyira frusztral, azt hittem ha mar tud jarni akkor setalgathatunk es szinte sose lehet. Mindig vagy cipelni kell vagy tolni. Mi az atlagos kor a setalgatas megkezdesere?
2017. jan. 18. 13:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Novemberi a lányom. Az első "menős" telén, tehét 1 éves kora után nem volt hajlandó egy lépést se tenni az utcán. Konkrétan állt, és nem mozdult. :D Valószínűleg zavarta az anorák, a csizma, mert tavasszal végre nekiállt sétálni. :) De ettől függetlenül 2 és fél éves koráig rendszeresen használtuk a babakocsit, mert teljesen kiszámíthatatlan volt, hogy mikorra fárad el, kéredzkedik fel, vagy kezd el hisztizni, esetleg belegyalogolni az út ment árokba. Ha mentünk valahová, konkrét céllal, netán időre, akkor babakocsiztunk. feleslegesnek érzem, hogy kimúljon a derekam és csatakosra izzadjak a cipelésében azért, mert egyesek szerint ciki egyéves kor után már babakocsi (a saját anyámék is ezt mondták, aztán érdekes módon mégsem cipelték a kölyköt a nyakukban... 3:) )
2017. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem, miért frusztrál ez téged. Másfél évesen még elég kicsi ahhoz, hogy csak úgy sétafikáljon. Legalábbis az én kisfiam is simán elfoglalta a helyét ilyenkor a kocsiban, ha útnak indultunk. A kislányom szintén, és kb. 2,5 éves korban hagyták el a babakocsit. Addigra lassan átvette a helyét a kismotor, a futóbicikli. Persze az utolsó fél évben már nem ültek benne végig, csak ha egész de. csavarogtunk, és egy idő után már elfáradtak lábon vagy motoron. A te kisfiad is elhagyja majd a kocsit, és sétál meg mocizik inkább, ha ráérez erre. Szerintem kár erőltetni, meg elpakolni alóla a babakocsit.
2017. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Snorri ***** válasza:
78%
Valaki mondja el, miért kell egy gyereket 1 éves kora felett arra kényszeríteni, hogy gyalogoljon? Egy évesen nem is mindenki jár. Aki korán elrakja a babakocsit, az miért? Mit kezd a gyerekkel, ha elfárad, vagy nem akar sétálni? Miért nem lehet? És hogy gyalogolnak 5-6 km-t, vagy mennek kirándulni?
2017. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Azert frusztral mert icipici minimalis tulzas lenne azt mondani hogySOHA nem setal. Es azert nehaneha mehetne azt gondolnam.
2017. jan. 18. 17:42
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem 12-es miért ne sétálhatna egy 1,5 éves. Az anyukanak nem az a célja hogy kilométereket sétáljon vele.hanem hogy egy néhány perces sétákat megtegyen. Ennyi "elvárható" lenne egy ilyen idős gyerektől,de ennek ellenére nem kell pánikba esni.biztos van valami oka.pl.nem érzi magát biztonságban. Lehet hogy majd tavasszal már rá tudod venni.
2017. jan. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Én vagyok aki elrakta. Nyilván aki nem jár még az babakocsiban van. De a fiam már járt, akkor miért üldögélne a kocsiban? Az első hónapban még ő sem bírta hosszabban ezért raktuk el csak èvesen. 11 hónaposan kezdett járni.
2017. jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Snorri ***** válasza:
73%
És mindenhova gyalog mentetek? Kilométereket is? Soha nem fáradt el? Az nem semmi!:-)
2017. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Minek gyalogolnánk kmeket? 1 órát simán elsétált a városban.
2017. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

A másfél éves kor körüli hónapok a második szeparációs félelem időszaka. Őrzi anyukáját, mert meg van rettenve a saját "mindenhatóságától" (így éli meg!), hogy ő már nem csak helyzetet, de helyet is tud változtatni a mászáson túl, tehát már két lábon fut és jár, más szemszögekből is látja a világot.


Kb másfél éves korig még szinte egynek hiszi saját magát az anyukájával a gyermek. Ilyen tájban (1-2 évesen) alakul az én tudat is, a dackorszak is ekkortájt -és részben emiatt- jellemző.


Mind a dackorszak, mind a második szeparációs félelmi időszak terén vannak egyéni eltérések, hogy pontosan mikor zajlik, de a dackorszak esetén kb másfél éves kor, valamint három és fél éves kor közé esik valamikor (ami tarthat kb fél éven át, de tarthat akár másfél éven át is), a szep.félelem meg pár hónapig szokott tartani, először fél éves kor táján, másodjára meg másfél éves kor táján.


Azt mindenesetre megjegyezném, hogy egyébként bőven elég, ha

a 22 / 24. hónap körül KEZD el járni TANULNI egy gyermek, az semmi rendellenességre NEM utal ÖNMAGÁBAN VÉVE.


A tied meg -ha jól értem- már elkezdett járni. A szeparációs szorongást tehát vedd figyelembe, kérlek. (Némileg a dackorszakot is.)

2017. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nem értem a lepntozókat..

Ezekszerint az ő gyerekük 1,5 évesen kizárolag babakocsiba ülnek..?es csak otthon mehet a gyerekük?

Az enyem 11hosan indult el.az 3percre lévő boltba gyalog mentünk.persze vele nem 3perc volt,de közbe mimden kavicsot,botot megnézett. Ha hosszabb távon mentünk akkor a babakocsit is toltam es ha megunta/elfáradt akkor beleült. Ebben mi a rossz..nem értem??

2017. jan. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!