Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyugtassatok meg: tenyleg...

Nyugtassatok meg: tenyleg teljesen normalis/atlagos dolog hogy egy masfel eves gyerek nem hajlando kb sose setalni az utcan? Mikortol setalnak szivesen (ha)?

Figyelt kérdés
Nem gondolom hogy baja van, csak annyira frusztral, azt hittem ha mar tud jarni akkor setalgathatunk es szinte sose lehet. Mindig vagy cipelni kell vagy tolni. Mi az atlagos kor a setalgatas megkezdesere?
2017. jan. 18. 13:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
59%
22-24 hónaposan kezd el járni? Az már igen csak gond lenne. Ha 1,5 éves korig nem jár önállóan akkor már gond van és vizsgálatra küldik.
2017. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Előző, tudok róla, elég nagy hiba! Bizniszből járnak (jártok?) el így!

Egy újabb strigula, és jön az Államtól a lóvé! Lelkiismeretlenek...


Csak akkor nem árt a direkt fejlesztés, ha kellő ok van rá! Máskülönben hosszú távon többet árt, mint használ rövidtávon!


De persze a korai fejlesztésbe kell a pénz... a gyerekek nagy része rovására... Kihasználva a szülői aggodalmat és laikusságot... Elszomorító...

2017. jan. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
59%
Az ha egy gyerek nem jár 1,5 évesen igen nagy gond, nem kitaláció.
2017. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gond, előző, ha kb 22 / 24 hónapos korig megtanul járni egy gyermek (ilyen esetben sorrendileg más képességfejlődés hamarabb zajlik az adott kisgyermek esetén).


A gond az, hogy a korai fejlesztők általában pénzt csinálnak abból -a gyerekek rovására-, hogy az életkori határokat a képességfejlődésre nézve: túl alacsonyra veszik!


Más kérdés az, amikor a tényleges életkori hátáron túl még mindig nincs kifejlődve az adott képesség. Olyankor kell csak fejlesztés. De NEM előbb, mert ha hamarabb, akkor a direkt fejlesztés hosszútávon árt a kisgyermeknek!

2017. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szia.Remélem olvasod még..Az én kislányom sem volt hajlandó sétálni semennyit ennyi idősen..Engem azért zavart mert néha ki akartam volna vinni levegőzni azért hogy picit fáradjon, gondoltam csigát nézük, kavicsokat gyűlytünk..Teljesen rá bíztam volna hogy hogy mennyi idő, de egy pár méter nem ártott volna..Ő viszont egy lépést sem tett..Elfogadtam, babakocsiztunk..Aztán elkezdte tolni a pici bevásárló kocsit a boltba..Az nagyon tetszett neki..Másfél óra volt a bevásárlás, de végre sétált..Vettem neki egy pici babakocsit, azóta, azzal rengeteget sétál..Szóval egy próbát megér..Vidd olyan boltba ahol van kicsi bevásárló kocsi, és próbáljátok meg..
2017. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Az előzőét jó ötletnek tartom.

Egyébként van, amikor pusztán azért vár a járással a picur, mert nem motiválják, és nem segítik benne. Van, amikor elég volna pusztán megfogni a kis kezecskéjét és vezetni.


És egyébként a tárirányokat változtató mozgásformákat is javaslom, nem kell ahhoz szakember, csak foglalkozni a gyerekkel. Sokszor önmagát adja a szitu, a gyerek csüng sokszor a felnőttön.


Olykor meglóbálom a kisgyermeket, vagy pl megemelem a kis karjánál és hátrahajlik a törzsével stb, szóval ha látom, hogy élvezi, akkor különféle mozgásformákra motiválom, akár segítem benne, mint az említett lengetése a gyermek testének, vagy pl ha tetszik neki, fejjel lefelé lógatva őt, stb.


A térirányok változása segíti őt az egyensúlyérzék fejlődésében, az is része áttételesen, a járásra való hajlandóságnak, a járás élvezetének, a járás magabiztosabbá válásában is segíti őt.


A kocsi tologatása esetén is valószínű, hogy a kocsi mint támasz kellemessé teszi neki a járást, hiszen általában véve átmenet nélkül nehéz bármiben is fejlődni. A kocsi támaszt nyújt neki, segíti a járásban. (Na meg játéknak éli meg! :) )


Az ilyen módszer persze nem feltétel, de van, amikor mentőöv. Ilyesmivel nem árt kísérletezni, mert egyszerű, hétköznapi dolog pl az áruházban kis kocsit tolnia a kisgyermeknek.

2017. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!