Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves gyerek a nagyszülőkné...

2-3 éves gyerek a nagyszülőknél egy hétre. Több helyen olvastam, hogy a többség helyteleníti. Miért?

Figyelt kérdés
Több olyan kérdésbe is belefutottam, ahol a kérdező elmondása szerint a nagyszülők is teljesen megbízhatóak, a gyerek is szívesen van velük. Mégis az volt az általános vélemény, hogy ennyi idős gyerekeknél nem normális, ha egy hetet a nagyszülőknél töltenek. Ha minden érintettnek megfelel, mindenki profitál belőle (a gyerek szeret ott lenni, a nagyszülők alig várják az unokázást, a szülők kicsit pihenhetnek vagy intézhetnek gyerekkel macerás dolgokat), akkor miért probléma ez?
2017. jan. 19. 10:05
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
74%
Gőzöm sincs, de szívesen meghallgatnám az ellenzők véleményét én is. Pici koromtól kezdve imádtam a mamáéknál lenni, később egész nyarakat is ott töltöttem. A megbízható nagyszülő, pláne ha közel lakik, egy igazi kincs!
2017. jan. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
30%

Miert kellene ket-harom eves gyereket hetekre a nagyszulokre bizni? Soha nem tettem.

8, 13 es 17 evesek.

2017. jan. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
75%
Utolso, miert ne?
2017. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Engem is azért lepett meg, mert hasonló korú a gyerekem és ő is szeret a nagyszüleivel lenni. Én pedig látom, hogy a feneke ki van nyalva ott és ő is kötődik hozzájuk. Eleinte úgy tettük le náluk, hogy a közelben maradtunk, ha gond lenne. Nem volt, max naponta egyszer megkérdezte, hogy hol vagyunk, a szüleim elmondták, hogy mi van, aztán tovább nem érdekelte a dolog. Élvezte a kényeztetést.

Külföldre is kellett utaznunk, akkor is velük volt és nem volt gond. Ezért sem értem, hogy ha kipróbált módszer, akkor ugyan mi baja lehetne?

2017. jan. 19. 10:21
 5/44 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom azok írják, akiknél a nagyszülők nem teljesen beszámíthatóak vagy csak nem jó a viszonyuk. Esetleg szimplán összeragadtak a gyerekkel (ilyet is ismerek).


Én gyerekként imádtam a nagyszüleimnél lenni, sőt a dédimamámnál is, rendszeresen ott is aludtam, főleg nyáron voltam sokat velük, az egyiknek a Balatonon volt nyaralója, a másiknak a Duna mellett, a mai napig jó a kapcsolatom velük, ahogy a szüleimet is nagyon szeretem.

2017. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
57%
mert rá vannak gyógyulva a gyerekre
2017. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
62%

#2

Például azért, hogy ne a boltban üvöltesse a hason csúszó, nyűgös gyereket, hanem kényelmesen be tudjon vásárolni, vagy ne tegye ki egy-egy magyar hivatal vagy szakrendelések 3-4 órás várakozási idejének. Vagy ne kelljen a munkahelyét kockáztatnia, ha a gyereknek van egy otthonmaradós betegsége, és egyébként a gyerek tök jól elvan a nagyszülőknél. De szimplán az is lehet, hogy kellene egy-két nap nyugi és feltöltődés, kettesben a férjével, hogy ne idegbeteg állat legyen az óvodás kor eléréséig az anya.

2017. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem sem kell ilyen piciként másra bízni őket. Egy 2-3 éves gyerkőcnek a szülei mellett a helye. Ha nagyobbak már, akkor mehetnek persze nyaralni több éjszakára is.

De nekem az sem fér bele az értékrendembe, hogy a gyereket lepasszolják, anyuci meg apuci elmegy wellnessezni. Egy-egy éjszaka belefér, ha valaki átjön, és otthon marad a gyerekkel, de hogy egy ilyen picit nyúzzak a saját szórakozásom miatt, az kizárt.

7 és 1,5 évesek.

2017. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
75%

Csakhogy a legtöbb picinek ez nem nyúzás, hanem szeret a mamákkal lenni (pl. én is szerettem), kötődik hozzájuk is, nem csak a szülőkhöz.

Persze gyerekenként változhat ez, meg a szülők hozzáállásától is függ, hogy kisajátítja-e magának a gyereket és az ezt szokja meg.

2017. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
62%

2. vagyok.

Harom eves korukig itthon voltam veluk.

Mindket nagyszulo a kozelben van.

Anyu az utcankban, anyos a szomszed telepulesen. Jo a viszony.


Soha eletben nem hisztiztek boltban. Mindig tudtunk veluk egyutt vasarolni, nyaralni.

2017. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!