Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves gyerek a nagyszülőkné...

2-3 éves gyerek a nagyszülőknél egy hétre. Több helyen olvastam, hogy a többség helyteleníti. Miért?

Figyelt kérdés
Több olyan kérdésbe is belefutottam, ahol a kérdező elmondása szerint a nagyszülők is teljesen megbízhatóak, a gyerek is szívesen van velük. Mégis az volt az általános vélemény, hogy ennyi idős gyerekeknél nem normális, ha egy hetet a nagyszülőknél töltenek. Ha minden érintettnek megfelel, mindenki profitál belőle (a gyerek szeret ott lenni, a nagyszülők alig várják az unokázást, a szülők kicsit pihenhetnek vagy intézhetnek gyerekkel macerás dolgokat), akkor miért probléma ez?
2017. jan. 19. 10:05
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámék tanyán élnek, nem tudja otthagyni az állatokat napokra.

Én mondjuk a beteg gyereket nem adom ki a kezeim közül. Nekem azt nem engedi a lelkiismeretem :-)

2017. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
Van a muszaj es van, amikor valaki sportot uz belole. Ket kulon fogalom.
2017. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim válasza:
50%

Általában azért, mert rossz a kapcsolatuk a szüleikkel/anyóssal, apóssal. Ezt is meg lehet érteni, mert az egyik barátnőm anyukája feleslegesnek tartotta a négy hónaposnak a tápszert és főzelékkel akarta etetni... Így én sem bíznám rá a gyerekeimet.


De nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, valamint a párjaikkal is (elváltak kiskoromban), ráadásul az összes nagyszülőm él még, jól is tartják magukat, így náluk is rendszeresen vannak a gyerekek. A két fiúk (3 és 5 évesek) már nyáron vitték nyaralni, többször voltak kirándulni, jövőhéten síelni is mennek, nagyon várják már.

Szeretik a nagyszüleiket, ismerik is őket és nem az van, hogy mi öten vagyunk egy külön család és senki mással nem lehetnek. Én is és a férjem is úgy nőttünk fel, hogy sokat voltunk a nagyszüleinkkel és nem "lepasszolásként" éltük meg, vagy hogy "jaj anya megint itt hagy". A mai napig emlékszek arra, hogy miket csináltunk, mennyit játszottunk és szeretném, ha ezeket a gyerekeink is átélnék.

2017. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van. Lányom már volt a nagyiknál. Számomra fontos volt, hogy már tudjon beszélni és ismerjék egymást. Fontos szempont volt, hogy a gyerek maga el tudja mondani mit is szeretne. De ez nem azt jelenti ők nálunk nem vigyáztak a gyerekekre. Nem mnden gyerek szereti az idegen helyett.
2017. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!